BİZİ TAKİP ET!

AMPUTE FUTBOL TÜRKİYE KUPASI YENİ YARIŞMA TALİMATI

Ampute Futbol Türkiye Kupasının Revize edilmiş Yeni Yarışma Talimatı Yayınlanmıştır.

 

Federasyonumuzun 2016 Yılı Faaliyet programında yer alan ve 01-05 Haziran 2016 tarihleri arasında Aksaray İlinde yapılacak olan Ampute Futbol Türkiye Kupasının Revize edilmiş Yeni Yarışma Talimatı aşağıdadır.

TÜRKİYE BEDENSEL ENGELLİLER SPOR FEDERASYONU AMPUTE FUTBOL TÜRKİYE KUPASI STATÜSÜ

1- Ampute Futbol Türkiye Kupası Müsabakalarına;
Ampute Futbol Süper liginde ilk 4 takım, Ampute Futbol 1.liginde gruplarında ilk 2 sırayı alan takımlar olmak üzere 8 takım katılacaktır.

2- Müsabakalar A ve B Grubu Olmak üzere 4’lü 2 Grupta oynanacaktır.

3- Grup Müsabakaları tek Devreli Lig usulüne göre oynanacaktır.

4-
Guruplarında 1.olan takımlar Birincilik ve İkincilik müsabakası oynayacaktır. Bu müsabakanın berabere bitmesi halinde uzatmaya gitmeden penaltılarla sonuç alınacaktır.

5- Guruplarında 2.olan takımlar Üçüncülük ve Dördüncülük müsabakası oynayacaktır. Bu müsabakanın berabere bitmesi halinde uzatmaya gitmeden penaltılarla sonuç alınacaktır.

6.-
Ampute Futbol 2015/2016 sezonu içerisindeki görülen sarı kart ve kırmızı kart ve Disiplin Kurulu Cezaları aynı şekilde devam edecektir.

7.- Müsabakalar esnasında uygulanan Sarı ve Kırmızı kart cezaları takımlara hakemler tarafından günlük olarak tebliğ edilecek olup, Federasyon internet sitesinden yayınlanmayacaktır. Takımlar müsabaka öncesinde takım listelerini 3 ( Üç ) nüsha olarak Hakemlere teslim edeceklerdir.

8- Grupların Oluşumu

GRUPLAR A VE B OLMAK ÜZERE 2 GRUPTA OYNAYACAKLARDIR.
A
GURUBU                                                                                               B GURUBU

 

AMPUTE FUTBOL SÜPER LİG ŞAMPİYONU                         AMPUTE FUTBOL SÜPER LİG 2.Sİ
AMPUTE FUTBOL SÜPER LİG 4.SÜ                                          AMPUTE FUTBOL SÜPER LİG 3.SÜ
AMPUTE FUTBOL 1.LİG 1.GURUP ŞAMPİYONU                 AMPUTE FUTBOL 1.LİG 2.GURUP ŞAMPİYONU
AMPUTE FUTBOL 1.LİG 2.GURUP İKİNCİSİ                         AMPUTE FUTBOL 1.LİG 1.GURUP İKİNCİSİ

9.- Grup müsabakalar sonucunda Puan eşitliği halinde Ampute Futbol Yarışma Talimatının 10.maddesi uygulanır.

10.- Müsabakalara katılan Kulüplerimiz 01 Haziran 2016 öğlen ( Saat 12:00 ) konaklama yerlerine giriş yapacak olup, 05 Haziran 2016 tarihinde öğleden sonra çıkış yapacaklardır.

11.- Teknik toplantı 01 Haziran 2016 tarihi saat : 20:00’da Aksaray Kamp Eğitim Merkezi Toplantı salonunda olacaktır.

12.- Müsabakalar sonucunda Kupa ve Madalya Töreni yapılacaktır.

13.- Çelişkili konularda Federasyon Yetkilileri Karar vermeye yetkilidir.

AMPUTE FUTBOL TEKNİK KURULU

Duyurular

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P