BİZİ TAKİP ET!

AMPUTE FUTBOL TÜRKİYE KUPASI YENİLENMİŞ YARIŞMA TALİMATI YAYINLANMIŞTIR.

Ampute Futbol Türkiye Kupası Yeni Yarışma Talimatı yayınlanmıştır.

Federasyonumuzun 2016 Yılı Faaliyet programında yer alan ve 01-05 Haziran 2016 tarihleri arasında Aksaraya İlinde yapılacak olan Ampute Futbol Türkiye Kupasının Revize edilmiş Yeni Yarışma Talimatı aşağıdadır.

TÜRKİYE BEDENSEL ENGELLİLER SPOR FEDERASYONU
AMPUTE FUTBOL TÜRKİYE KUPASI STATÜSÜ

1- Ampute Futbol Türkiye Kupası Müsabakalarına;
Ampute Futbol Süper liginden ilk 4 takım, Ampute Futbol 1.liginde gruplarında ilk iki sırayı alan takımlar olmak üzere 8 takım katılacaktır.

2-
Müsabakalar A ve B Grubu Olmak üzere 4’lü 2 Grupta oynanacaktır.

3-
Grup Müsabakaları tek Devreli Lig usulüne göre oynanacaktır.

4-
Gruplarında İlk 2 sırayı alan Takımlar yarı finale yükselecektir

5-
Yarı final müsabakalarına yükselen; A Grubu Birincisi B Grubu İkincisi ile, B Grubu Birincisi A Grubu ikincisi ile eleme usulüne göre bir müsabaka oynayacaktır. Müsabakaların berabere bitmesi halinde uzatmaya gitmeden penaltılarla sonuç alınacaktır.

6-
Yarı final müsabakaları galipleri Ampute Futbol Türkiye Kupası için, mağluplar 3. ve 4.lük müsabakalarını tek maç eleme usulüne göre oynayacaklardır. Bu müsabakaların normal suresinin berabere sonuçlanması halinde, uzatmaya gitmeden penaltılarla sonuç alınacaktır.

7.-
Ampute Futbol 2015/2016 sezonu içerisindeki görülen sarı kart ve kırmızı kart ve Disiplin Kurulu cezaları aynı şekilde devam edecektir.

8.-
Müsabakalar esnasında uygulanan Sarı ve Kırmızı kart cezaları takımlara hakemler tarafından günlük olarak tebliğ edilecek olup, Federasyon internet sitesinden yayınlanmayacaktır. Takımlar müsabaka öncesinde takım listelerini 3 ( Üç ) nüsha olarak Hakemlere teslim edeceklerdir.

9-
Grupların Oluşumu

GRUPLAR A VE B OLMAK ÜZERE 2 GRUPTA OYNAYACAKLARDIR.
A GURUBU                                                                  B GURUBU
AMPUTE FUTBOL SÜPER LİG ŞAMPİYONU              AMPUTE FUTBOL SÜPER LİG 2.Sİ
AMPUTE FUTBOL SÜPER LİG 4.SÜ                               AMPUTE FUTBOL SÜPER LİG 3.SÜ
AMPUTE FUTBOL 1.LİG 1.GURUP ŞAMPİYONU      AMPUTE FUTBOL 1.LİG 2.GURUP ŞAMPİYONU
AMPUTE FUTBOL 1.LİG 2.GURUP İKİNCİSİ              AMPUTE FUTBOL 1.LİG 1.GURUP İKİNCİSİ


10.- Müsabakalara katılan Kulüplerimiz 01 Haziran 2016 öğleden sonra konaklama yerlerine giriş yapacak olup, 05 Haziran 2016 tarihinde öğleden sonra çıkış yapacaklardır.

11.-
Teknik toplantı 01 Haziran 2016 tarihi saat : 20:00’da Aksaray Kamp Eğitim Merkezi Toplantı salonunda olacaktır.

12.-
Müsabakalar sonucunda Kupa ve Madalya Töreni yapılacaktır.

13.-
Çelişkili konularda Federasyon Yetkilileri Karar vermeye yetkilidir.

AMPUTE FUTBOL TEKNİK KURULU

TBESF HABER

“Para Dans Kosice 2023 turnuvasından 3 Altın 2 Gümüş Madalya ile Dönüyorlar”

Federasyonumuzun 2023 yılı faaliyet programında öne çıkan bir etkinlik gerçekleşti. Para Dans Kosice 2023 Para Dance Sport World Cup Turnuvası, 15-17 Eylül 2023 tarihleri arasında Slovakia’nın ev sahipliğinde gerçekleşti.

Sporcular, bu prestijli turnuvada üstün bir başarı elde ettiler. Toplamda 3 altın ve 2 gümüş madalya kazanan milli sporcular, Türk bayrağını gururla temsil ettiler.

Slovakya’nın ev sahipliğindeki turnuva, dünya çapında yetenekli dansçıları bir araya getirerek büyük bir rekabetin yaşandığı bir platform oldu. Sporcular, sadece ülkemizi değil, aynı zamanda yeteneklerini tüm dünyaya gösterme fırsatı buldular.

Federasyonumuz, sporcularımızın elde ettiği bu başarıdan dolayı gurur duyuyor ve onları tebrik ediyor. Bu önemli etkinliğin, gelecekteki uluslararası müsabakalarda da başarıların habercisi olduğuna inanıyoruz. Sporcularımıza başarılarının devamını dileriz.

PARADANS KOSIČE DÜNYA KUPASİ 2023

OKUMAYA DEVAM ET

Ampute Futbol

Ampute Futbol 2023-2024 Sezonu Süper Lig Fikstür Çekimi

“Ampute futbol 2023-2024 sezonu Süper Lig fikstür çekimi 14 Eylül 2023 tarihinde saat 16:30’da YouTube üzerinden canlı yayınlanacaktır. Canlı yayın bağlantısı aşağıdaki gibidir:”

https://www.youtube.com/@bedenselengelliler

 

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

“Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, TBESF Başkanı Alpaslan Erkoç’u Kabul Etti”

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç’u makamında kabul etti. Görüşme Bakanlık makamında gerçekleşti. Federasyon başkanı Erkoç, Gençlik ve Spor Bakanına yeni dönem faaliyetleri ve çalışma takvimi hakkında bilgiler verdi. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Federasyon Başkanı Erkoç’u ve göreve gelen yeni yönetimini tebrik etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak,’ Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu çalışmalarını yakından takip edeceğini ve önümüzdeki dönemde Federasyonun tüm bileşenleriyle ve Milli Takımlarla ses getiren başarılara imza atmasını beklediğini’ ifade etti. Bakan Bak, ‘Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın örnek bir sporsever olduğunu ve özellikle de sporda engellilerin varlığı konusundaki hassasiyetlerini’ dile getirdi. Bu doğrultuda Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak Milli takımın çalışmalarını yakından birebir takip ederek uluslararası alanda Paralimpik olimpiyatlarda yeni başarılar kazanmak için gereken desteği vereceklerini söyledi.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonun kısa, orta ve uzun vadede stratejik planları ve çalışmaları hakkında Bakan Bak’ a detaylı bir sunum gerçekleştiren Başkan Erkoç, “Sayın Bakanımız bizi çok samimi ve sıcak bir ortamda karşıladı. Kendisine mütevazı kişiliğinden ve engellilerin spordaki varlığına olan duyarlılığından dolayı adeta hayran kaldık. Sayın Bakanımızın Türk Sporu ve özellikle Milli Takımlarımız adına her türlü desteği fazlasıyla verecek bir sporsever olması biz spor camiası için büyük bir öneme sahiptir. Bu, bizler için önemli bir motivasyon kaynağı oluşturacaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ ın ilgi ve özverisi ile engelli sporunu en güzel yerlere getireceğimize inanıyoruz. Sayın Bakanımıza Federasyonumuza göstermiş olduğu ilgisi ve biz engelli vatandaşlarımıza karşı duyarlılığı ve sevgisinden dolayı müteşekkirim” dedi.

Görüşme sonunda Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç Bakanlık makamında hatıra fotoğrafı çektirdi.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P