BİZİ TAKİP ET!

Ampute Futbol Türkiye Kupasının Sahibi Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü oldu

Ampute Futbol Türkiye Kupası 01-05 Haziran 2016 tarihleri arasında Aksaray’da yapıldı.

Federasyonumuzun 2016 yılı faaliyet programında yer alan Ampute Futbol Türkiye Kupası 01-05 Haziran 2016 tarihleri arasında Aksaray’da yapıldı.

Süper Lig’den 4, Birinci Lig 1.ve 2.guruptan ilk iki sırayı paylaşan takımlarımız olmak üzere toplam 8 Ampute Futbol takımımızın katıldığı Türkiye Kupasında Kupanın sahibi Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü oldu.

2015-2016 Ampute Futbol sezonu müsabakaları ve Türkiye Kupası sonucunda ilk üç sıralamasına giren ve takımlarımızın Kupa ve Madalyaları Federasyon Başkanımız Arif Ümit UZTÜRK, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin YAZGI, Federasyon Yönetim Kurulu Üyemiz Murat KANDAZOĞLU, Aksaray Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cüneyt ALKAN, Aksaray ASKF Başkanı Cavit KILIÇ, ve Paralimpik Oyunlar Hazırlık Kamp Merkezi Şube Müdürü Hamdi TURAN tarafından takdim edildi.

Türkiye Kupası Şampiyonu Şahinbey Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübünü ve Kupaya katılan tüm takımlarımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Yarı Final ve Final müsabakaları sonucunda Türkiye Kupası müsabakalarında sıralama aşağıdaki şekilde oluştu.

1-) Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü
2-) İstanbul Yeditepe Engelliler Spor Kulübü
3-) Osmanlı Engelliler Spor Kulübü
4-) TSK Rehabilitasyon Merkezi Engelliler Spor Kulübü
Duyurular

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P