BİZİ TAKİP ET!

Amupte Futbol 2014-2015 Sezonu Fikstürü Çekildi

Ampute Futbol 2014-2015 Sezonu Fikstürü

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nun (TBESF) birlikte organize ettiği Ampute Futbol Ligi’nde, 2014-2015 sezonu fikstürü çekildi. 
 
TFF’nin Balgat’taki merkezinde gerçekleştirilen fikstür çekimine, TBESF Başkanı Demirhan Şerefhan, TFF Engelliler Koordinasyon Kurulu Başkanı Ömer Gürsoy, Ampute futbol teknik kurul başkanı Tufan Okturen ,Ampute Futbol Merkez Hakem Kurulu Başkanı Yrd. Doç. Dr. Hakan Sunay ile liglerde mücadele edecek kulüplerin temsilcileri ve başkanları katıldı.

Başkan Şerefhan, yaptığı konuşmada, yapılan organizasyonların ampute futbolunun ilerlemesi adına gerçekleştirildiğini belirterek, Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası’nı Türkiye’de yapılması konusunda girişimlerde bulunduklarının ifade etti.

Çok yakın zamanda Avrupa Ampute Futbol Federasyonu kurulacağını söyleyen Şerefhan, "Bizde bu kuruluşun içerisinde olacağız. Şu anda Avrupa ve dünyanın en organize, en büyük ampute ligini düzenliyoruz. Süper Lig’de 10, 1. Lig’de ise 14 takım mücadele edecek. Bu sayıların artarak devam etmesini diliyoruz. Takım sayımız artarsa gücümüzde o kadar aratacaktır. Ampute futbolu, kuruluşunda yaşadığı şaşaalı günlerine geri dönecek" diye konuştu.

Demirhan Şerefhan, Süper Lig ve 1. Lig’de mücadele edecek takımlara da başarılar diledi.

TFF Engelliler Koordinasyon Kurulu Başkanı Gürsoy ise engelli futbolunun gelişmesi konusunda stratejik adımlar attığını dile getirerek, "Ortak atılan adımların ürününü burada gördüğümüzü düşünüyorum. Lig, çok küçük bir yapıdan bugünlere geldi. TFF bu büyük camiaya hizmet etmekten mutluluk duyuyor. Ampute futbolu doğru yolda ilerliyor eğer paralimpik bir spor dalı olsaydı Türkiye’nin dereceye girebileceğine eminim" ifadelerini kullandı.

Törende fair-play’e özendirmek amacıyla 2013-14 sezonu Süper Lig ve 1. Lig en centilmen takımları Aybesk ve Adana Ampute Spor Kulubü’ne ödülleri Federasyon Başkanı Demirhan Şerefhan veTFF Engelliler Koordinasyon Kurulu Başkanı Ömer Gürsoy tarafından verildi.

Yeni sezonun 10 takımın katılımı ile 12 Ekim’de başlayacak Ampute Futbolu Süper Lig 1. hafta programları şöyle:

İstanbul Yeditepe Engelliler-TSK Rehabilitasyon Merkezi

Şahinbey Belediyesi-Aybesk

İstanbul Özürlüler-Melikgazi Belediyesi

Ankara Genç Engelliler-Antalya Engelliler

Konya Engellilergücü-Malatya Bedensel Engelliler

AMPUTE FUTBOL 2014-2015 SEZONU SÜPER LİG FİKSTÜRÜ İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

AMPUTE FUTBOL 2014-2015 SEZONU 1. LİG 1. GRUP FİKSTÜRÜ İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

AMPUTE FUTBOL 2014-2015 SEZONU 1. LİG 2. GRUP FİKSTÜRÜ İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

Duyurular

SÜPER KUPA STATÜSÜ

2024 Sezonu Süper Kupa statüsü aşağıdadır.

Statüye aynı zamanda internet sitemizin “FORMLAR” bölümünden ulaşılabilir.

2024 SÜPER KUPA

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

AMPUTE FUTBOL 2024-2025 TÜRKİYE KUPASI STATÜSÜ

2024-2025 Sezonunda uygulanacak Türkiye Kupası Statüsü ekte yayınlanmıştır.

Statüye aynı zamanda “FORMLAR” bölümünden ulaşabilirsiniz.

2024 -2025 TÜRKİYE KUPASI MÜSABAKA STATÜSÜ

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Lig Katılım Taahhütnamesi ve Depozito Ücreti Hakkında Önemli Duyuru

Lig katılım Taahhütnamesinin ve Lige ilk kez yeni katılacak Takımlarımızın Federasyonumuz hesabına yatırması gereken Lige Katılım Depozito Ücretinin
01 Ağustos 2024 tarihi mesai bitimine kadar Federasyonumuz hesabına yatırılması gerekmektedir

Lig katılım Taahhütnamesinin Kulüp Başkanının yanısıra Kulüp Müdürü veya Kulüp Genel Sekreteri ile birlikte çift imzalı olarak imzalamak ve kaşelemek suretiyle Federasyonumuzun tbesf@tbesf.org.tr mail adresine e-posta olarak gönderilmesi, Taahhütnamenin aslının ise kargo / posta yoluyla Federasyonumuza iletmesi gerekmektedir.

Taahhütnamede herhangi bir maddeye Şerh koyan veya Taahhütnameyi ve Lige Katılım Depozito Ücretini 01 Ağustos 2024 tarihi mesai bitimine kadar Federasyonumuza hesabına havale etemeyen Kulüpler Ampute Futbol 2024-2025 sezonu Fikstür çekimine dahil edilmeyecektir.

Ampute Futbol 2024-2025 sezonuna katılacak tüm takımlarımıza önemle duyurulur.

Doldurulması gereken formlar, federasyonumuzun Formlar bölümünde yer almaktadır;

Formlar

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P