BİZİ TAKİP ET!

Amupte Futbol 2014-2015 Sezonu Fikstürü Çekildi

Ampute Futbol 2014-2015 Sezonu Fikstürü

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nun (TBESF) birlikte organize ettiği Ampute Futbol Ligi’nde, 2014-2015 sezonu fikstürü çekildi. 
 
TFF’nin Balgat’taki merkezinde gerçekleştirilen fikstür çekimine, TBESF Başkanı Demirhan Şerefhan, TFF Engelliler Koordinasyon Kurulu Başkanı Ömer Gürsoy, Ampute futbol teknik kurul başkanı Tufan Okturen ,Ampute Futbol Merkez Hakem Kurulu Başkanı Yrd. Doç. Dr. Hakan Sunay ile liglerde mücadele edecek kulüplerin temsilcileri ve başkanları katıldı.

Başkan Şerefhan, yaptığı konuşmada, yapılan organizasyonların ampute futbolunun ilerlemesi adına gerçekleştirildiğini belirterek, Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası’nı Türkiye’de yapılması konusunda girişimlerde bulunduklarının ifade etti.

Çok yakın zamanda Avrupa Ampute Futbol Federasyonu kurulacağını söyleyen Şerefhan, "Bizde bu kuruluşun içerisinde olacağız. Şu anda Avrupa ve dünyanın en organize, en büyük ampute ligini düzenliyoruz. Süper Lig’de 10, 1. Lig’de ise 14 takım mücadele edecek. Bu sayıların artarak devam etmesini diliyoruz. Takım sayımız artarsa gücümüzde o kadar aratacaktır. Ampute futbolu, kuruluşunda yaşadığı şaşaalı günlerine geri dönecek" diye konuştu.

Demirhan Şerefhan, Süper Lig ve 1. Lig’de mücadele edecek takımlara da başarılar diledi.

TFF Engelliler Koordinasyon Kurulu Başkanı Gürsoy ise engelli futbolunun gelişmesi konusunda stratejik adımlar attığını dile getirerek, "Ortak atılan adımların ürününü burada gördüğümüzü düşünüyorum. Lig, çok küçük bir yapıdan bugünlere geldi. TFF bu büyük camiaya hizmet etmekten mutluluk duyuyor. Ampute futbolu doğru yolda ilerliyor eğer paralimpik bir spor dalı olsaydı Türkiye’nin dereceye girebileceğine eminim" ifadelerini kullandı.

Törende fair-play’e özendirmek amacıyla 2013-14 sezonu Süper Lig ve 1. Lig en centilmen takımları Aybesk ve Adana Ampute Spor Kulubü’ne ödülleri Federasyon Başkanı Demirhan Şerefhan veTFF Engelliler Koordinasyon Kurulu Başkanı Ömer Gürsoy tarafından verildi.

Yeni sezonun 10 takımın katılımı ile 12 Ekim’de başlayacak Ampute Futbolu Süper Lig 1. hafta programları şöyle:

İstanbul Yeditepe Engelliler-TSK Rehabilitasyon Merkezi

Şahinbey Belediyesi-Aybesk

İstanbul Özürlüler-Melikgazi Belediyesi

Ankara Genç Engelliler-Antalya Engelliler

Konya Engellilergücü-Malatya Bedensel Engelliler

AMPUTE FUTBOL 2014-2015 SEZONU SÜPER LİG FİKSTÜRÜ İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

AMPUTE FUTBOL 2014-2015 SEZONU 1. LİG 1. GRUP FİKSTÜRÜ İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

AMPUTE FUTBOL 2014-2015 SEZONU 1. LİG 2. GRUP FİKSTÜRÜ İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

TBESF HABER

“Para Dans Kosice 2023 turnuvasından 3 Altın 2 Gümüş Madalya ile Dönüyorlar”

Federasyonumuzun 2023 yılı faaliyet programında öne çıkan bir etkinlik gerçekleşti. Para Dans Kosice 2023 Para Dance Sport World Cup Turnuvası, 15-17 Eylül 2023 tarihleri arasında Slovakia’nın ev sahipliğinde gerçekleşti.

Sporcular, bu prestijli turnuvada üstün bir başarı elde ettiler. Toplamda 3 altın ve 2 gümüş madalya kazanan milli sporcular, Türk bayrağını gururla temsil ettiler.

Slovakya’nın ev sahipliğindeki turnuva, dünya çapında yetenekli dansçıları bir araya getirerek büyük bir rekabetin yaşandığı bir platform oldu. Sporcular, sadece ülkemizi değil, aynı zamanda yeteneklerini tüm dünyaya gösterme fırsatı buldular.

Federasyonumuz, sporcularımızın elde ettiği bu başarıdan dolayı gurur duyuyor ve onları tebrik ediyor. Bu önemli etkinliğin, gelecekteki uluslararası müsabakalarda da başarıların habercisi olduğuna inanıyoruz. Sporcularımıza başarılarının devamını dileriz.

PARADANS KOSIČE DÜNYA KUPASİ 2023

OKUMAYA DEVAM ET

Ampute Futbol

Ampute Futbol 2023-2024 Sezonu Süper Lig Fikstür Çekimi

“Ampute futbol 2023-2024 sezonu Süper Lig fikstür çekimi 14 Eylül 2023 tarihinde saat 16:30’da YouTube üzerinden canlı yayınlanacaktır. Canlı yayın bağlantısı aşağıdaki gibidir:”

https://www.youtube.com/@bedenselengelliler

 

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

“Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, TBESF Başkanı Alpaslan Erkoç’u Kabul Etti”

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç’u makamında kabul etti. Görüşme Bakanlık makamında gerçekleşti. Federasyon başkanı Erkoç, Gençlik ve Spor Bakanına yeni dönem faaliyetleri ve çalışma takvimi hakkında bilgiler verdi. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Federasyon Başkanı Erkoç’u ve göreve gelen yeni yönetimini tebrik etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak,’ Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu çalışmalarını yakından takip edeceğini ve önümüzdeki dönemde Federasyonun tüm bileşenleriyle ve Milli Takımlarla ses getiren başarılara imza atmasını beklediğini’ ifade etti. Bakan Bak, ‘Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın örnek bir sporsever olduğunu ve özellikle de sporda engellilerin varlığı konusundaki hassasiyetlerini’ dile getirdi. Bu doğrultuda Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak Milli takımın çalışmalarını yakından birebir takip ederek uluslararası alanda Paralimpik olimpiyatlarda yeni başarılar kazanmak için gereken desteği vereceklerini söyledi.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonun kısa, orta ve uzun vadede stratejik planları ve çalışmaları hakkında Bakan Bak’ a detaylı bir sunum gerçekleştiren Başkan Erkoç, “Sayın Bakanımız bizi çok samimi ve sıcak bir ortamda karşıladı. Kendisine mütevazı kişiliğinden ve engellilerin spordaki varlığına olan duyarlılığından dolayı adeta hayran kaldık. Sayın Bakanımızın Türk Sporu ve özellikle Milli Takımlarımız adına her türlü desteği fazlasıyla verecek bir sporsever olması biz spor camiası için büyük bir öneme sahiptir. Bu, bizler için önemli bir motivasyon kaynağı oluşturacaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ ın ilgi ve özverisi ile engelli sporunu en güzel yerlere getireceğimize inanıyoruz. Sayın Bakanımıza Federasyonumuza göstermiş olduğu ilgisi ve biz engelli vatandaşlarımıza karşı duyarlılığı ve sevgisinden dolayı müteşekkirim” dedi.

Görüşme sonunda Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç Bakanlık makamında hatıra fotoğrafı çektirdi.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P