BİZİ TAKİP ET!

Ankara Engel Tanımaz Projesi

Ankara Engel Tanımaz Projesi başladı…

Gazi Üniversitesi ve Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğinde hazırlanan ve Ankara Kalkınma Ajansınca desteklenen “Ankara Engel Tanımaz” projesi başladı.

Projenin Genel Koordinatörü ve Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. H. Güçlü YAVUZCAN’dan projenin amaçları ve proje kapsamında yapılacak faaliyetlere ilişkin konuşma yaparken , her bireyin fiziksel aktiviteler yapabilcek olması, proje kapsamında Ankara ili merkez ilçelerinde hizmet veren spor merkezlerin de fiziksel düzenlemeler yapılarak engelli bireylerin ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir nitelik kazandırılacağını, verilecek eğitimler sonucunda engelli bireylere elde ettikleri kazanımları da içeren sertifikalar verilecek ve eğitime devam etmesi uygun görülen başarılı bireylerin spor kulübü çatısı altında ilgili spor branşında lisanslı sporcu olarak eğitimlerine devam etmelerinin sağlanacağını belirtti.

Proje kapsamında Barcelo Ankara Altınel Otel’de yapılan tanıtım toplantısına Başkanımız Demirhan ŞEREFHAN’ ın yanı sıra Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Bakanlık Müşaviri Ayhan METİN, Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Osman ARSLAN, Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkan Yardımcısı Orhan TANRIKULU’da katıldı.

Toplantıda Başkanımız Demirhan ŞEREFHAN yaptığı konuşmada, federasyon olarak branş sayılarımızı arttırdık ve sayımız 15 e çıktı, fırsat verildiğinde görülüyorki sporcularımız çok hızlı bir rehabilitasyon süreci geçiriyorlar ve elit sporcular yetişmekte.Evlerinde engelli çocuğunu toplum için bir ayıp olarak gören ailelere rol model olan Dünya Şampiyonu ve Avrupa Şampiyonu sporcularımız var dedi.Şu anki hedefimiz RİO 2016 diyen ŞEREFHAN bu döneme kadar da neler başarılacağını göstereceğiz dedi.

TBESF HABER

“Para Dans Kosice 2023 turnuvasından 3 Altın 2 Gümüş Madalya ile Dönüyorlar”

Federasyonumuzun 2023 yılı faaliyet programında öne çıkan bir etkinlik gerçekleşti. Para Dans Kosice 2023 Para Dance Sport World Cup Turnuvası, 15-17 Eylül 2023 tarihleri arasında Slovakia’nın ev sahipliğinde gerçekleşti.

Sporcular, bu prestijli turnuvada üstün bir başarı elde ettiler. Toplamda 3 altın ve 2 gümüş madalya kazanan milli sporcular, Türk bayrağını gururla temsil ettiler.

Slovakya’nın ev sahipliğindeki turnuva, dünya çapında yetenekli dansçıları bir araya getirerek büyük bir rekabetin yaşandığı bir platform oldu. Sporcular, sadece ülkemizi değil, aynı zamanda yeteneklerini tüm dünyaya gösterme fırsatı buldular.

Federasyonumuz, sporcularımızın elde ettiği bu başarıdan dolayı gurur duyuyor ve onları tebrik ediyor. Bu önemli etkinliğin, gelecekteki uluslararası müsabakalarda da başarıların habercisi olduğuna inanıyoruz. Sporcularımıza başarılarının devamını dileriz.

PARADANS KOSIČE DÜNYA KUPASİ 2023

OKUMAYA DEVAM ET

Ampute Futbol

Ampute Futbol 2023-2024 Sezonu Süper Lig Fikstür Çekimi

“Ampute futbol 2023-2024 sezonu Süper Lig fikstür çekimi 14 Eylül 2023 tarihinde saat 16:30’da YouTube üzerinden canlı yayınlanacaktır. Canlı yayın bağlantısı aşağıdaki gibidir:”

https://www.youtube.com/@bedenselengelliler

 

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

“Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, TBESF Başkanı Alpaslan Erkoç’u Kabul Etti”

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç’u makamında kabul etti. Görüşme Bakanlık makamında gerçekleşti. Federasyon başkanı Erkoç, Gençlik ve Spor Bakanına yeni dönem faaliyetleri ve çalışma takvimi hakkında bilgiler verdi. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Federasyon Başkanı Erkoç’u ve göreve gelen yeni yönetimini tebrik etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak,’ Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu çalışmalarını yakından takip edeceğini ve önümüzdeki dönemde Federasyonun tüm bileşenleriyle ve Milli Takımlarla ses getiren başarılara imza atmasını beklediğini’ ifade etti. Bakan Bak, ‘Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın örnek bir sporsever olduğunu ve özellikle de sporda engellilerin varlığı konusundaki hassasiyetlerini’ dile getirdi. Bu doğrultuda Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak Milli takımın çalışmalarını yakından birebir takip ederek uluslararası alanda Paralimpik olimpiyatlarda yeni başarılar kazanmak için gereken desteği vereceklerini söyledi.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonun kısa, orta ve uzun vadede stratejik planları ve çalışmaları hakkında Bakan Bak’ a detaylı bir sunum gerçekleştiren Başkan Erkoç, “Sayın Bakanımız bizi çok samimi ve sıcak bir ortamda karşıladı. Kendisine mütevazı kişiliğinden ve engellilerin spordaki varlığına olan duyarlılığından dolayı adeta hayran kaldık. Sayın Bakanımızın Türk Sporu ve özellikle Milli Takımlarımız adına her türlü desteği fazlasıyla verecek bir sporsever olması biz spor camiası için büyük bir öneme sahiptir. Bu, bizler için önemli bir motivasyon kaynağı oluşturacaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ ın ilgi ve özverisi ile engelli sporunu en güzel yerlere getireceğimize inanıyoruz. Sayın Bakanımıza Federasyonumuza göstermiş olduğu ilgisi ve biz engelli vatandaşlarımıza karşı duyarlılığı ve sevgisinden dolayı müteşekkirim” dedi.

Görüşme sonunda Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç Bakanlık makamında hatıra fotoğrafı çektirdi.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P