BİZİ TAKİP ET!

‘Antrenörlerimiz Engelleri Aşıyor’ Projesi işbirliği protokolü imzalandı.

Antrenörlerimiz Engelleri Aşıyor…

‘Antrenörlerimiz Engelleri Aşıyor’ Projesi işbirliği protokolü imzalandı.

Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Demirhan Şerefhan, Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Abdullah Çetin, İşitme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Osman Arslan, Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın katılımıyla ‘Antrenörlerimiz Engelleri Aşıyor’ Projesi işbirliği protokolü imzalandı.

Proje kapsamında engelli bireylerin sosyal yaşama bağımsız erişiminin sağlanması, kaliteli yaşamlarının desteklenmesi ve engelli bireylerin fiziksel kapasitesini artırılmasına katkıda bulunacak 81 ilin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nde 1774 kadrolu antrenör için muhtelif illerde üniversiteler, ilgili federasyonlar ile işbirliği halinde 1. Kademe Yardımcı Antrenör eğitim kursu gerçekleştirilecek.

‘Antrenörlerimiz Engelleri Aşıyor’ Projesi işbirliği protokolü imza törenine Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Spor Genel Müdür Yardımcısı Murat Kocakaya, Spor Faaliyetleri Daire Başkanı Ömer Kalkan, Spor Eğitim Daire Başkanı Metin Bayrak, Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Demirhan Şerefhan, Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Abdullah Çetin, İşitme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Osman Arslan, Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın ve federasyon temsilcileri katıldı.


BAYKAN: "ENGELLİ SPORCULARIMIZIN AZMİ BİZİM MOTİVASYONUMUZU DA HER GEÇEN GÜN DAHA DA ARTIRDI"

Son 10 yılda ülkemizin her alanda büyümesine paralel olarak spor alanında da büyük gelişme kaydedildiği belirten Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, 2012 ve 2013 yıllarında gerek Paralimpik Oyunlarında gerekse de Dünya ve Avrupa Şampiyonalarında alınan madalyaların kendilerini daha da motive ettiğini söyledi. Baykan, imza attıkları ‘Antrenörlerimiz Engelleri Aşıyor’ Projesinin çok önemli olduğuna değinerek şunları söyledi:
"3 aydır bu proje üzerinde yoğun mesai harcıyoruz. Spor Genel Müdürlüğü’nde kadrolu olarak görev yapan antrenörlerimiz bu proje ile engelliler branşında görev yapabilecekler. Bunu ilk kez bu yıl Yaz Spor Okullarımızda engelli branşı açarak uygulamaya koyacağız. Ülkemizdeki engelli vatandaşlarımızın sayısına baktığımızda 33 bin lisanslı sporcu sayısı çok az. Engelli vatandaşlarımızı evlerinden çıkarmak ve onları spor alanlarına çekmek bizim en büyük görevlerimizden birisidir. Bu projenin amaçlarından birisi de bunu kapsıyor. Bu projeye 4 elle sarılıp, iştahla çalışacağız ve iyi neticelere ulaşacağız"

"KULÜPLERİMİZE BÜYÜK DESTEK SAĞLADIK"

2013 yılı içinde engellilere yönelik faaliyet yapan spor kulüplerine 2 milyona yakın destek sağladıklarına da değinen Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, "Engelli sporcularımıza yönelik önemli çalışmalar yapıyoruz. Kurum olarak engelli sporlarını çok önemsiyoruz. Bu anlamda kurum olarak desteğimiz artarak devam edecek" dedi.

Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu da Spor Genel Müdürlüğü’nün engellilere yönelik projelerine her zaman destek olacaklarını belirterek, "Kurum olarak engelli sporlarını çok önemsiyoruz. Bundan sonra daha etkin çalışacağız" diye konuştu.

ŞEREFHAN: "BU PROJE İLE YENİ BİR SAYFA AÇILIYOR"

Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Demirhan Şerefhan, Spor Genel Müdürlüğü’nün son yıllarda verdiği büyük destekle engelli sporlarında önemli bir gelişim içinde olduğunu belirterek, "Son yıllarda katıldığımız şampiyonalarda önemli başarılar elde ettik. Bunda Spor Genel Müdürlüğü ile yaptığımız işbirliğinin önemli payı var. Bu proje ile birlikte yeni bir sayfa açılıyor. Bu projenin Spor Genel Müdürlüğü’nün engelli sporlarına bakışını da göstermesi açısından son derece önemli diye düşünüyorum" dedi.

ÇETİN: "MEVCUT SIKINTILARIMIZ GİDERİLECEK"

Bu projenin engelli sporlarının bulunduğu konumdan daha ileriye götüreceğine inandığını söyleyen Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Abdullah Çetin şunları söyledi: "Federasyon olarak antrenör anlamında sıkıntılarımız vardı. Bu proje ile mevcut sıkıntılarımız giderilecektir. Spor Genel Müdürlüğü’ne desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. "

ARSLAN: "PROJE İLE ELİMİZ DAHA DA GÜÇLENECEK"

İşitme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Osman Arslan ise mevcut antrenörlerin eğitiminin çok isabetli bir karar olduğunu vurgulayarak, "Bu proje bizim de elimiz güçlenecektir. Spor Genel Müdürlüğü bu proje ile tam 12’den vurdu diye düşünüyorum. Böyle bir projeyi biz federasyon olarak da hayata geçirmeyi planlıyorduk. Genel Müdürlüğümüz böyle bir çalışma yaptığı için çok mutluyuz" dedi.

AYDIN: "ENGELLİ SPORLARINA VERİLEN ÖNEMİ GÖSTERİYOR"

Antrenör konusunun kendileri için büyük bir eksiklik olduğunu vurgulayan Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın, "Bu proje ile bizim yıllardır sıkıntısını çektiğimiz konu giderilmiş olacak. Bu çalışma Spor Genel Müdürlüğü’nün engelli sporlarına verdiği önemi gösteriyor. Bu eksikliğin tespit edilip, çözüm bulunması bizleri mutlu etti" diye konuştu.

 

Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Tebriği

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Tüm Camiamızın bayramını kutladığını dile getirdi.

“Tüm Spor Kulüpleri Başkanları, Yöneticileri, Antrenörleri, Sporcuları, Takımlarımızı ve Milli takımımızı oluşturan destek personelleri, sağlık ekipleri, Hakemlerimiz, Gözlemcilerimiz, tüm kurullarımızın, federasyonumuza destek veren tüm sponsor firmalarımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, hayırlı bayramlar dilerim.”

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Sponsorlarımızdan Vestel Yetkilileri Kampımızı ziyaret etti.

Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde Riva’da bulunan Milli Takımımıza Vestel CMO’su-Vestel Pazarlama Genel Müdürü Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Marka İletişim, Deneyim ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Osman Badur moral ziyaretinde bulundu.

Türkiye’nin gururu Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olması için yoğun bir şekilde çalıştığı bu süreçte, Vestel’in üst düzey yöneticileri takımımızı ziyaret ederek moral verdi. Ziyaret sırasında Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Osman Badur, Milli Takımımıza başarılar dileyerek, oyuncuların ve teknik ekibin hedeflerine ulaşmaları için desteklerini sundular.

Duygu Badem Uylukçuoğlu; Vestel olarak, Türk sporuna ve Milli Takımımıza olan desteğimizi sürdürüyor ve bu tür önemli organizasyonlarda milli ruhu ve birliği güçlendirmeye devam ediyoruz. Sporun birleştirici gücüne inanan Vestel ailesi olarak, Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz.

Milli Takımımıza ve teknik ekibine başarılar diler, Avrupa Şampiyonası’nda elde edecekleri başarılar için sabırsızlıkla beklediğimizi belirtiriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Lig Üçüncüsü

Bitexen Ampute Futbol 1.Lig Üçüncüsü; Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü, 14 hafta boyunca kıyasıya rekabetin sürdüğü 1.ligde Sezon sonunda 28 puan alarak üçüncü olan Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Başkanı, yöneticileri ve Sporcularını tebrik ediyoruz. Gelecek sezonda başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P