BİZİ TAKİP ET!

Atıcılar RİO ya hazır

Atıcılık Dünya Şampiyonası Almanya/Suhl

19-27 Temmuz 2014 tarihleri arasında Almanya’nın Suhl şehrinde düzenlenen IPC Atıcılık Dünya şampiyonanın ilk gününde bayanlar 10 m havalı tüfek yarışmalarında Sporcumuz Çağla BAŞ Dünya 2. (ikincisi) olarak 2016 Paralimpik oyunlarına katılma hakkını elde etti.

Bayan tüfek takımımız Dünya 4.sü, Erkekler tüfekte sporcumuz Celal KARACA 42 sporcu arasında Türkiye rekoru atmasına rağmen 17 nci olmuştur.
14 sporcu ile katılmış olduğumuz IPC Atıcılık Dünya Şampiyonasının 2.günü ise bugün (20 Temmuz 2014 ) P1 Erkekler Tabanca ve P2 Bayanlar Tabanca kategorilerinde yapılacak yarışmalarla devam etti.

Bugün  yapılan 10 m Tabanca erkekler takım yarışmasında Erkek Milli Takımımız ( Korhan YAMAÇ,Cevat KARAGÖL ,Yunus Ali BEYAZ) Dünya 3.sü olmuştur.

10 mt.Ferdilerde Cevat KARAGÖL Dünya 3.sü olarak takımdan sonra bir madalyanın daha sahibi oldu ve Çağla BAŞ’ın ardından 2016 Paralimpik Oyunlarına katılma hakkı elde eden ikinci sporcumuz oldu.

Milli takımımız bu şampiyona sonucunda ;
Cevat Karagöl ile 50 metre tabanca yarışmasında 1 altın (1.lik) ,10 metre tabanca yarışmasın da 1 bronz madalya (3.lük) ,
10 metre bayanlar tüfek yarışmasında Çağla Baş gümüş madalya (2.lik) ve Korhan Yamaç Cevat Karagöl ,Yunus Ali Beyazdan oluşan 10 metre havalı tabanca milli takımız da bronz (3.lük) madalyanın sahibi olmuşlardır .
Bu sonuçlarla Cevat Karagöl ile Çağla Baş 2016 Paralimpik Oyunlar kotasını alan ilk iki (2) sporcumuz olmuştur
Bayan tüfek takımımız Dünya 4.sü, Erkekler tüfekte sporcumuz Celal KARACA 42 sporcu arasında Türkiye rekoru atmasına rağmen 17 nci olmuştur.
Sporcularımızı ve teknik ekibimizi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.
Duyurular

SÜPER KUPA STATÜSÜ

2024 Sezonu Süper Kupa statüsü aşağıdadır.

Statüye aynı zamanda internet sitemizin “FORMLAR” bölümünden ulaşılabilir.

2024 SÜPER KUPA

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

AMPUTE FUTBOL 2024-2025 TÜRKİYE KUPASI STATÜSÜ

2024-2025 Sezonunda uygulanacak Türkiye Kupası Statüsü ekte yayınlanmıştır.

Statüye aynı zamanda “FORMLAR” bölümünden ulaşabilirsiniz.

2024 -2025 TÜRKİYE KUPASI MÜSABAKA STATÜSÜ

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Lig Katılım Taahhütnamesi ve Depozito Ücreti Hakkında Önemli Duyuru

Lig katılım Taahhütnamesinin ve Lige ilk kez yeni katılacak Takımlarımızın Federasyonumuz hesabına yatırması gereken Lige Katılım Depozito Ücretinin
01 Ağustos 2024 tarihi mesai bitimine kadar Federasyonumuz hesabına yatırılması gerekmektedir

Lig katılım Taahhütnamesinin Kulüp Başkanının yanısıra Kulüp Müdürü veya Kulüp Genel Sekreteri ile birlikte çift imzalı olarak imzalamak ve kaşelemek suretiyle Federasyonumuzun tbesf@tbesf.org.tr mail adresine e-posta olarak gönderilmesi, Taahhütnamenin aslının ise kargo / posta yoluyla Federasyonumuza iletmesi gerekmektedir.

Taahhütnamede herhangi bir maddeye Şerh koyan veya Taahhütnameyi ve Lige Katılım Depozito Ücretini 01 Ağustos 2024 tarihi mesai bitimine kadar Federasyonumuza hesabına havale etemeyen Kulüpler Ampute Futbol 2024-2025 sezonu Fikstür çekimine dahil edilmeyecektir.

Ampute Futbol 2024-2025 sezonuna katılacak tüm takımlarımıza önemle duyurulur.

Doldurulması gereken formlar, federasyonumuzun Formlar bölümünde yer almaktadır;

Formlar

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P