BİZİ TAKİP ET!

Atıcılık milli takımı rekor kırdı

23-28 Mayıs 2012 tarihleri arasında Almanya’da düzenlenen Uluslararası Atıcılık Tunuvası Frankfurt’ta yapılmıştır.

18 ülkeden 106 sporcunun katıldığı uluslararası turnuvada Milli Takımımız 1 Altın, 1Gümüş madalya ve 1 final birincilik kupası kazanırken 3 adet de Türkiye rekoru kırmıştır.

Milli Takımın başarılı sporcusu Korhan YAMAÇ;10 m. Havalı Tabanca erkeklerde Londra 2012 Paralimpik Oyunlarındaki en büyük rakipleri olan Rus ve Polonyalı rakiplerini bu sene bir kez daha geçerek birinci olurken 574 puan gibi çok yüksek bir puan elde ederek kendisine ait olan Türkiye rekorunu da kırmıştır.

50 m.Serbest Tabanca atışlarında son yıllardaki en iyi puanlarından birini elde eden Korhan YAMAÇ 537 puan 2. lik drecesini elde etmiştir. Korhan YAMAÇ aynı branşta yapılan büyük final yarışında da birinci olarak turnuvanın büyük kupasını kazanma başarısını göstermiştir.Başarılı bir diğer Milli Takım Sporcusu Savaş ÜSTÜN; 10m. yatarak havalı tüfek de 598 puan elde etmiştir. 50m. Serbest Tüfek atışlarında 585 puan elde eden Savaş ÜSTÜN her iki branşda da Türkiye rekoru kırarak büyük bir başarıya imza atmıştır.

Atıcılık Milli Takım Teknik Direktörü Tolga Oğuz KORKUSUZ takımın başarısından çok memnun olduğunu ve 2012 Londra Paralimpik Oyunlarında iddialı olduklarını dile getirdi.

Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Tebriği

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Tüm Camiamızın bayramını kutladığını dile getirdi.

“Tüm Spor Kulüpleri Başkanları, Yöneticileri, Antrenörleri, Sporcuları, Takımlarımızı ve Milli takımımızı oluşturan destek personelleri, sağlık ekipleri, Hakemlerimiz, Gözlemcilerimiz, tüm kurullarımızın, federasyonumuza destek veren tüm sponsor firmalarımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, hayırlı bayramlar dilerim.”

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Sponsorlarımızdan Vestel Yetkilileri Kampımızı ziyaret etti.

Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde Riva’da bulunan Milli Takımımıza Vestel CMO’su-Vestel Pazarlama Genel Müdürü Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Marka İletişim, Deneyim ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Osman Badur moral ziyaretinde bulundu.

Türkiye’nin gururu Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olması için yoğun bir şekilde çalıştığı bu süreçte, Vestel’in üst düzey yöneticileri takımımızı ziyaret ederek moral verdi. Ziyaret sırasında Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Osman Badur, Milli Takımımıza başarılar dileyerek, oyuncuların ve teknik ekibin hedeflerine ulaşmaları için desteklerini sundular.

Duygu Badem Uylukçuoğlu; Vestel olarak, Türk sporuna ve Milli Takımımıza olan desteğimizi sürdürüyor ve bu tür önemli organizasyonlarda milli ruhu ve birliği güçlendirmeye devam ediyoruz. Sporun birleştirici gücüne inanan Vestel ailesi olarak, Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz.

Milli Takımımıza ve teknik ekibine başarılar diler, Avrupa Şampiyonası’nda elde edecekleri başarılar için sabırsızlıkla beklediğimizi belirtiriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Lig Üçüncüsü

Bitexen Ampute Futbol 1.Lig Üçüncüsü; Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü, 14 hafta boyunca kıyasıya rekabetin sürdüğü 1.ligde Sezon sonunda 28 puan alarak üçüncü olan Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Başkanı, yöneticileri ve Sporcularını tebrik ediyoruz. Gelecek sezonda başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P