BİZİ TAKİP ET!

Atıcılık

Bedensel Engelli Atıcılık branşı 2002 yılında E.Alb.Nevzat YAMAÇ ve E.Gazi Yzb.Korhan YAMAÇ’ın girişim ve önderliklerinde faaliyete geçmiştir.

Bedensel Engelli Atıcılık branşı 2002 yılında E.Alb.Nevzat YAMAÇ ve E.Gazi Yzb.Korhan YAMAÇ’ın girişim ve önderliklerinde faaliyete geçmiştir. 2002 Nisan ayında Ankara’da 30 kişinin katılımı ile havalı silahlar branşında ilk seçme müsabakası düzenlendikten sonra seçilen 15 kişi Çankırı’da Eğitim Kampına alındı.İlk Yurt dışı müsabakası Güney Korede Dünya Şampiyonasında barajı geçen Kara Kuvvetleri Gücünden Gazi Yzb.Korhan YAMAÇ 10m.Havalı Tabanca ve 50 m.Serbet tabanca branşında, Diyarbakır Bölgesinden Muhittin CEMİLOĞLU 50 m.tüfek branşında katılmışlardır. Bu yarışmada Korhan YAMAÇ 50m.Tabanca dalında finale kalarak 8.olmuşlardır. 2003 yılında Polonya’da düzenlenen Bedensel Engelliler Atıcılık Avrupa Şampiyonasında Korhan YAMAÇ 25mtabancada 2,lik ve 50mtabanca branşında 3.lük elde etmiştir. 2004 yılında Atina’da düzenlenen Paralimpik Oyunlarında Korhan YAMAÇ 10m.tabacanda 4.lük 50m.tabancada 3.lük 25m tabanca’da Dünya ve Paralimpik rekoru kırarak 1.lik elde etmiştir.Bu madalyalar Paralimpik Oyunlarında kazanılan tarihimizin ilk madalyalarıdır.

Duyurular

Millilerimiz Yurda Döndü

Federasyon Başkanımız, Teknik ekibimiz ve Sporcularımız ayağının tozuyla A Habere demeç verdi.

 

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

3.Kez AVRUPA ŞAMPİYONUYUZ

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

ŞAMPİYON TÜRKİYE

1-8 Haziran 2024 tarihleri arasında Fransa’nın Evian kentinde gerçekleştirilen Ampute Futbol Avrupa şampiyonasında Milli takımımız Final maçında İspanya’yı 3-0 yenerek 3. kez şampiyon olmayı başardı.

Milli takımımızda golleri, Rahmi Özcan, Ömer Güleryüz ve Fatih Şentürk kaydetti.

Böylelikle tarihte yapılan tüm Avrupa Şampiyonalarında ülkemiz “Şampiyon” olma başarısı göstermiş oldu.

 

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P