BİZİ TAKİP ET!

Atletizm Milli Takımımızdan Tunus’ta 8 madalya geldi!

Atletizm Milli Takımımız, Dünya Para Atletizm Grand Prix’sinin ikinci serisini 4 altın, 3 gümüş ve 1 bronz olmak üzere 8 madalya ile noktaladı

Tunus’taki Rades Atletizm Stadı’nda düzenlenen Dünya Para Atletizm Grand Prix’sinin ikinci serisi bugün yapılan müsabakaların ardından sona erdi. Milli Takımımız organizasyonun son gününde 7 madalya daha kazandı. 

Abdullah Ilgaz, T46/47 kategorisi erkekler yüksek atlama finalinde 1.90 metrelik atlayışıyla kürsünün zirvesinde yer alarak altın madalya kazandı. Bu sonuçla birlikte ikinci kez Paralimpik A barajını geçen milli sporcumuzun 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları için kota hakkı, 1 Nisan’da açıklanacak dünya sıralamasının ardından netleşecek. 

Öte yandan aynı kategoride yarışan bir diğer atletimiz Gökhan Akın ise 1.50 metrelik atlayışıyla üçüncü oldu ve bronz madalya elde etti. 

Tarık Taha Buyrukoğlu, T42/44/64 kategorisi erkekler yüksek atlamada 1.82’lik atlayışıyla ikinci olarak gümüş madalyaya uzandı. 

T53/54 kategorisi kadınlar 100 ve 400 metre finallerinde ise milli sporcularımızdan Zübeyde Süpürgeci ve Zeynep Acet kürsüde birlikte yer aldı.

100 metre finalinde Zübeyde 18.41’lik derecesiyle birinci olarak altın, Zeynep 20.87’lik derecesiyle ikinci olarak gümüş madalyanın sahibi oldu. 400 metre finalinde ise Zübeyde 1.03.37’lik derecesiyle birincilik elde ederek altın, Zeynep 1.10.22’lik derecesiyle ikincilik elde ederek gümüş madalya kazandı. 

Organizasyonda daha önce Hamide Doğangün, T53 kategorisi kadınlar 800 metre finalinde birinci olarak altın madalya elde etmişti. 

Bu sonucun ardından Türkiye, turnuvayı 4 altın, 3 gümüş ve 1 bronz olmak üzere toplam 8 madalyayla bitirdi. 


Duyurular

Millilerimiz Yurda Döndü

Federasyon Başkanımız, Teknik ekibimiz ve Sporcularımız ayağının tozuyla A Habere demeç verdi.

 

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

3.Kez AVRUPA ŞAMPİYONUYUZ

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

ŞAMPİYON TÜRKİYE

1-8 Haziran 2024 tarihleri arasında Fransa’nın Evian kentinde gerçekleştirilen Ampute Futbol Avrupa şampiyonasında Milli takımımız Final maçında İspanya’yı 3-0 yenerek 3. kez şampiyon olmayı başardı.

Milli takımımızda golleri, Rahmi Özcan, Ömer Güleryüz ve Fatih Şentürk kaydetti.

Böylelikle tarihte yapılan tüm Avrupa Şampiyonalarında ülkemiz “Şampiyon” olma başarısı göstermiş oldu.

 

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P