BİZİ TAKİP ET!

AVRUPA AMPUTE FUTBOL FEDERASYONU TOPLANTISI 10-12 ŞUBAT 2017 İRLANDA

Avrupa Ampute Futbol Federasyonu toplantısı 10-12 şubat 2017 tarihleri arasında İrlanda’da yapıldı.

Avrupa Ampute Futbol Federasyonu toplantısı 10-12 şubat 2017 tarihleri arasında İrlanda’nın Dublin şehrinde yapıldı.

AVRUPA AMPUTE FUTBOL FEDERASYONU KONGRESİ
10-12 ŞUBAT 2017 DUBLİN /İRLANDA

Avrupa Ampute Futbol Federasyonu ( EAFF ) toplantısı 10-12 Şubat 2017 tarihleri arasında İrlanda’nın Dublin şehrinde düzenlenmiştir. 11 Üye ülkenin temsilcisinin katılmış olduğu ve 01-10 Ekim 2017 tarihleri arasında ev sahipliğimizde gerçekleşecek olan Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası sunumumuzun son derece beğenildiği toplantıda Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası ile ilgili bilgilendirme, EAFF’a üye ülkelerin durumları, Junior kampları ve Ampute Futbol’un Dünya çapında tanıtımının yapılması amaçlı olarak 2017 Haziran ayında Ampute Futbol haftası düzenlenmesi konuları görüşülmüştür.

JUNOIR KAMPLARI
İrlanda, İngiltere, Almanya ve Polonya ülke temsilcileri Ampute Futbolun gelişimi ve geleceği için tabana yönelik çalışmalarda bulunduklarını belirtmişlerdir. Ülkemizde’de bu yönde çalışmaların bulunulduğu ifade edilerek birlikte Junior Kamplarının düzenlenmesi konusunda hemfikir olunmuştur.

Toplantıda EAFF’A yeni katılan ülkelerin ; İskoçya , Kuzey İrlanda, Yunanistan ,Belçika ve Gürcistan olduğu belirtilmiş olup, yine Üye Ülkelerin temsilcilerinin vermiş oldukları bilgilere göre ülkelerin genel durumları :

İSKOÇYA : Ampute Sporlar derneği olarak başladıkları oluşumlarını 1 takımları ve 1 ‘i bayan olmak üzere 14 sporcuları ile devam etmektedirler.

YUNANİSTAN :
Ampute Kulübü olarak başlayan oluşum neticesinde . 1 takım ve 10 sporcuları bulunmaktadır.

HOLLANDA :
2015 de Amatör kulüp olarak bir araya gelen gönüllülerden oluşmaktadır. 10 sporcuları var.

İTALYA :
2015de kurulmuş bir Amatör Kulüpten oluşmaktadır. Devlet desteği almamaktadır. 10 sporcuları var.

FRANSA :
2007 de Ampute Futbol Kulübü olarak kurulmuştur yaklaşık 20 sporcusu vardır. Fransa devleti Paralimpik olmayan Ampute Futbol branşını spor olarak tanıyıp desteklememektedir.

ALMANYA : 2009 dan bu yana Ampute Futbol oynanan ülkede 3 Ampüte Futbol Kulübü ve 30 civarı sporcu var.

RUSYA :
2000 yılında bu sporu Türkiye’den aldıklarını ve benimsendikleri belirtilmiştir. Avrupa‘da Lig müsabakaları yapan 4 ülkeden biridir. Yaklaşık 120 sporcusu var. 2007-2015 arası düzenledikleri Şampiyon Kulüpler Turnuvası ile bu sporu desteklediklerini ifade etmişlerdir.

İNGİLTERE : Ampüte Futbol 1980 de Amerika’da kurulmuş 1987 ‘de İngiltere’ye gelmiştir.1988 ‘de El Salvador , İngiltere , Amerika , Brezilya ve Kanada ilk turnuvalarını gerçekleştirmiştir. 73 sporcuları var 34 Junior sporcuları ve Liglerinde 8 takımları var. Junior sporcuların eğitimine önem veriyorlar. Öncelikli hedeflerinin Junior Ligini başlatmak olduğunu söylediler.

POLONYA : 2012 de Mateusz Widlak tarafından başlatıldı . Şu an 5 takımları var . Bu yıl ilk kez Lig oynatıyorlar. 10 tane Junior sporcuları var Ampute Futbolu tanıtmak ve sevdirmek için ünlü sporculardan destek alıyorlar. Hedefleri Avrupa Junior Akademisini oluşturmak .

İRLANDA : FAI , İrlanda Ampute Futbol Birliği 2010 yılında kurulmuştur . 22 Junior sporcuları var . İngiltere liginde oynayan takımları mevcuttur. Herkes için Futbol adı altında Ampute Futbol’un tanıtımı ve geliştirilmesi için bir program başlatıldığı belirtilmiştir. Buradaki kazançlarıyla İrlanda Liginin başlatılması hedefleniyor..

TÜRKİYE : Ülkemizdeki Ampute Futbol Ligleri, liglerdeki takımlar ve sporcularımızın bilgileri ve Liglerimizin nasıl finanse edilerek düzenlendiği bilgilerininde yer aldığı Ampute Futbol branşımızın genel tanıtım sunumu yapılarak hazırladığımız video izletilmiştir. Avrupa Ülkerlerinin sunumumuzu izledikten sonra Türkiye’nin bir hayli önde olduğunu vurgulamaları dikkat çelmiştir. Özellikle Liglerimizde 25 takımımın mücadele etmesi hayranlık uyandırmıştır.

AVRUPA AMPUTE FUTBOL ŞAMPİYONASI
1-10 Ekim 2017 İstanbul

Federasyonumuz ve Türkiye Futbol Federasyonu’nun Garantörlüğü ile düzenlenecek Ampute Futbol Avrupa Şampiyonası için Şampiyonanın yapılacağı konaklama alanları ve tesislerini inceleme üzere 26-29 Ocak 2017 tarihleri arasında EAFF Başkanı Matteusz WIDLAK ve Genel Sekreter Sımon BAKER ülkemize gelmiş ve Riva Tesisleri ile Konaklama alanlarını incelemiştir.

İncelemenin sonunda tesisler ve konaklama alanlarının uygunluğu tam not alırken, Ampute Futbol Avrupa Şampiyonasının ülkemiz ev sahipliğinde en iyi şekilde düzenlenmesi adına çalışmalarına aylar öncesinden başlayan Federasyonumuzun çalışmaları EAFF Başkanı ve Genel Sekreteri tarafından takdirle karşılanarak Kongereye katılan Avrupa ülkelerinede örnek gösterilerek anlatılmıştır.

Dublin’de yapılan toplantıda Şampiyona ile ilgili tanıtım sunumumuz yapıldıktan sonra Üye ülkelerin soruları cevaplanmıştır. Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasına aşağıda isimleri yazılı ülkelerden 12 ülke takımının katılması beklenmektedir. 07 Nisana kadar 12 ülke ismi kesinlik kazanacak olup, kura çekimi 19 Ağustosta Avrupa Ampute Futbol Federasyonu Başkanı ve Genel Sekreterinin katılımı ile ülkemizde gerçekleşecektir. Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasının sonuçlarına göre 2018 yılında Meksika’da yapılacak olan Dünya Ampute Futbol Kupasına katılacak Kulüplerde aynı zamanda belli olacaktır.

1-Türkiye                  9-İngiltere
2-Polonya                 10-Yunanistan ( Yeni)
3-İrlanda                   11-Hollanda
4- Fransa                   12-Ukrayna ( Yeni )
5-Almanya                13-İtalya
6-Rusya                    14-Belçika ( Yeni )
7-İskoçya ( Yeni )     15-Gürcistan ( Yeni )


İRLANDA ANTİ DOPİNG KOMİSYONUNDAN YASAKLI MADDELER SUNUMU : SIOBHAN LEONARD

Genel çerçevesiyle yasaklı maddelerin ne olduğu, İrlanda’da yasaklı maddelerle nasıl mücadele edildiği, Sporcu havuzları, İrlanda’da Paralimpik branşların yasaklı madde eğitimi ve testleri, UEFA ‘nın yasaklı madde eğitim sisteminin öğrenilip Ampute Futbol’a uyarlanarak sporcu ve antrenörlerin eğitiminin sağlanması gerektiği, yarışmalarda Anti doping test prosedürü nasıl olduğu konularında bilgi vermiştir.

AVRUPA AMPUTE FUTBOL ŞAMPİYONASI SUNUMU İÇİN TIKLAYINIZ …

Duyurular

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P