BİZİ TAKİP ET!

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası’na doğru

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk, 1-10 Ekim’de düzenlenecek ve Türkiye’nin ev sahipliği yapacağı Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası’na ilişkin, "Organizasyonda şampiyon unvanını elde etmek istiyoruz." dedi.

İstanbul’da düzenlenecek Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası öncesinde basın toplantısı gerçekleştirildi. Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin (TSYD) Levent’teki merkezinde düzenlenen basın toplantısına, Arif Ümit Uztürk’ün yanı sıra Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Kandazoğlu, Ampute Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Uğur Özcan ve milli takımın kaptanı Rahmi Özcan katıldı.

Organizasyonun 2 Ekim Pazartesi günü saat 16.00’da yapılacak açılış töreniyle başlayacağını belirten Uztürk, "Aynı gün saat 17.00’de oynanacak Türkiye-Almanya maçıyla şampiyonayı başlatacağız. Bu organizasyonun yapılmasında bizden desteklerini esirgemeyen Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyoruz. Şampiyonanın ampute futbol camiasına, federasyona ve ülkemize güzel sonuçlar getireceğine inanıyoruz." diye konuştu.

Ampute Milli Takımı’nın 4 kez dünya üçüncülüğü elde ettiğini hatırlatan Uztürk, "Antalya’da 2008’de yapılan Avrupa Şampiyonası’nda da ikinci olmuştuk. Bu şampiyona bizim için çok önemli. Riva’daki Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nin ev sahipliği yapacağı şampiyonada taraftar desteğine çok ihtiyacımız olacak. Halkımızın bize destek vermesini bekliyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Özcan: "Kupayı kazanmak istiyoruz"

Ampute Futbol Milli Takımı’nın kaptanı Rahmi Özcan, turnuvada taraftarların da desteğiyle şampiyon olmak istediklerini söyledi.Özcan, şampiyonaya ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirerek, "Bu organizasyonun yapılmasında bize destek veren herkese teşekkür ediyoruz. Türk seyircisine ihtiyacımız var. Taraftarların desteğiyle kupayı kazanmak istiyoruz." şeklinde görüş belirtti.

Şampiyona formatı

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası’nda 12 takım dörderli 3 grupta mücadele edecek.Gruplarında ilk iki sırayı alacak takımların yanı sıra en iyi üçüncü olan iki ekip de üst tura yükselecek. Organizasyonda grup maçları 2-5 Ekim, final aşaması ise 7-9 Ekim tarihlerinde oynanacak.A Grubu’nda Türkiye, İspanya, Almanya, Gürcistan yer alırken, B Grubu’nda Polonya, İtalya, Belçika, Fransa ve C Grubu’nda ise Rusya, İngiltere, İrlanda Cumhuriyeti ile Yunanistan bulunuyor.

Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Tebriği

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Tüm Camiamızın bayramını kutladığını dile getirdi.

“Tüm Spor Kulüpleri Başkanları, Yöneticileri, Antrenörleri, Sporcuları, Takımlarımızı ve Milli takımımızı oluşturan destek personelleri, sağlık ekipleri, Hakemlerimiz, Gözlemcilerimiz, tüm kurullarımızın, federasyonumuza destek veren tüm sponsor firmalarımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, hayırlı bayramlar dilerim.”

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Sponsorlarımızdan Vestel Yetkilileri Kampımızı ziyaret etti.

Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde Riva’da bulunan Milli Takımımıza Vestel CMO’su-Vestel Pazarlama Genel Müdürü Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Marka İletişim, Deneyim ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Osman Badur moral ziyaretinde bulundu.

Türkiye’nin gururu Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olması için yoğun bir şekilde çalıştığı bu süreçte, Vestel’in üst düzey yöneticileri takımımızı ziyaret ederek moral verdi. Ziyaret sırasında Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Osman Badur, Milli Takımımıza başarılar dileyerek, oyuncuların ve teknik ekibin hedeflerine ulaşmaları için desteklerini sundular.

Duygu Badem Uylukçuoğlu; Vestel olarak, Türk sporuna ve Milli Takımımıza olan desteğimizi sürdürüyor ve bu tür önemli organizasyonlarda milli ruhu ve birliği güçlendirmeye devam ediyoruz. Sporun birleştirici gücüne inanan Vestel ailesi olarak, Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz.

Milli Takımımıza ve teknik ekibine başarılar diler, Avrupa Şampiyonası’nda elde edecekleri başarılar için sabırsızlıkla beklediğimizi belirtiriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Lig Üçüncüsü

Bitexen Ampute Futbol 1.Lig Üçüncüsü; Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü, 14 hafta boyunca kıyasıya rekabetin sürdüğü 1.ligde Sezon sonunda 28 puan alarak üçüncü olan Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Başkanı, yöneticileri ve Sporcularını tebrik ediyoruz. Gelecek sezonda başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P