BİZİ TAKİP ET!

Avrupa’da Masa Tenisi Rüzgarı

Masa Tenisi Avrupa Şampiyonası güncel sonuçlar

25 Eylül- 5 Ekim 2013 tarihleri arasında İtalya’nın Lignano şehrinde yapılmakta olan Masa Tenisi Avrupa Şampiyonası’na millilerimiz çok iyi başladı…

Devam eden şampiyonada yapılan karşılaşmalar sonucu alınan sonuçlar şöyle : 

3.Klas Hatice Duman Hırvat rakibine 3-2 yenilmiştir.3.Klas Kezban Çakır Avusturyalı rakibine 3-0 yenilmiştir. 4.Klas Süleyman Vural Fransız rakibine 3-1- yenilmiştir.4.Klas Nesim Turan Çek Cumhuriyeti rakibini 3-0, Hırvat rakibini ise 3-1 yenmiştir.4.Klas Abdullah Öztürk Ukraynalı rakibini 3-0, Polonyalı rakibini ise 3-1 yenmiştir. 5.Klas Ali Öztürk Sırp Rakibini 3-1, İsrailli rakibini ise 3-2 yenmiştir.5.Klas Hamza Çalışkan Çek Cumhuriyeti rakibine 3-2 yenilmiş, Rus Rakibini ise 3-1- yenmiştir.7.Klas Kübra Korkut sakatlığı nedeni ile maça çıkamamıştır. 9.Klas Neslihan Kavas Alman rakibini 3-0 yenmiştir.10.Klas Ümran Ertiş Macar rakibini 3-0 yenmiştir.10.Klas Hilal Türkkan Alman rakibini 3-1 yenmiştir.

Toplamda 15 maç yapan millilerimiz, bugün yapacakları maçlara hazıranıyor.

2.gün sonuçları : 

3.Klas Hatice Duman İtalyan rakibini 3-0 yenmiş, Fransız rakibine ise 3-0 yenilmiştir.
3.Klas Nergiz Altıntaş Slovak rakibini 3-0 hükmen, İtalyan rakibini ise 3-2 yenmiştir.
3.Klas Kezban Çakır İtalyan rakibini 3-2, İngiliz rakibini ise 3-1 yenmiştir.
4.Klas Nesim Turan Ukraynalı rakibini 3-0 yenmiştir.
4.Klas Süleyman Vural Slovak rakibine 3-0 yenilmiştir.
5.Klas Ali Öztürk Rus rakibini 3-0, Alman rakibini 3-1 yenerek yarı finale çıkmıştır.
5.Klas Hamza Çalışkan Alman rakibine 3-1 yenilmiştir.
9.Klas Neslihan Kavas Polonyalı rakibini 3-1 yenmiştir.
10.Klas Ümran Ertiş Rus rakibini 3-0 yenmiştir.
10.Klas Hilal Türkkan Rus rakibini 3-0 yenmiştir.
10.Klas Ebru Can Fransız rakibini 3-0 yenmiştir.

—————————————-

4.Klas Abdullah Öztürk Fransız rakibini 3-0 yenmiş ve altın madalya alarak Avrupa Şampiyonu olmuştur.

5.Klas Ali Öztürk Norveçli rakibine 3-2 yenilmiş ve gümüş madalaya alarak Avrupa 2.’si olmuştur.

9.Klas Neslihan Kavas Rus rakibini 3-2 yenmiş ve altın madalya alarak Avrupa Şampiyonu olmuştur.

10.Klas Ümran Ertiş Danimarkalı rakibini 3-1 yenmiş ve altın madalya alarak Avrupa Şampiyonu olmuştur.

10.Klas Hilal Türkkan milli takım sporcumuz Ebru Can ile karşılaşmış ve gümüş madalaya alarak Avrupa 2.’si olmuştur.

10.Klas Ebru Can milli takım sporcumuz Hilal Türkkan ile karşılaşmış ve bronz madalya alarak Avrupa 3.’sü olmuştur.

Milli Takımımız toplamda 6 madalya (3 altın, 2 gümüş ve 1 bronz) alarak ferdi müsabakaları başarılı ile tamamlamıştır.

Milli Takımımız 1 Ekim’de başlayacak olan takım maçlarına hazırlanmaktadır.

Takım maçları : 

3.Klas Nergiz Altıntaş & Kezban Çakır & Hatice Duman’dan oluşan takımımız Fransa’ya 3-2 yenilmiştir.

4.Klas Abdullah Öztürk & Nesim Turan ‘dan oluşan takımımız Ukrayna’yı ve Polonyayı 3-0 yenmiştir.

5.Klas Ali Öztürk & Süleyman Vural & Hamza Çalışkan’dan oluşan takımımız Rusya’yı 3-0 , Fransayı ise 3-1 yenmiştir.

10.Klas Neslihan Kavas & Ümran Ertiş & Hilal Türkkan & Merve Cansu Demir’den oluşan takımımız Macaritsan’ı 3-0 yenmiştir.

Takım maçları 2. gün sonuçları : 

3.Klas Nergiz Altıntaş & Kezban Çakır & Hatice Duman’dan oluşan takımımız Hırvatistan’a 3-2 , İtalya’ya ise 3-1 yenilmiştir.

4.Klas Abdullah Öztürk & Nesim Turan’dan oluşan takımımız Çek Cumhuriyetini 3-0 yenerek yarı finale, Slovakya’yı da 3-0 yenerek finale yükselmiştir.

5.Klas Ali Öztürk & Süleyman Vural & Hamza Çalışkan’dan oluşan takımımız Hırvatistan’ı 3-1 yenerek yarı finale çıkmış, Sırbistan’a ise 3-2 yenilerek bronz madalya almıştır.

10.Klas Neslihan Kavas & Ümran Ertiş & Hilal Türkkan & Merve Cansu Demir’den oluşan takımımız Hollanda’yı 3-0 yenerek yarı finale çıkmıştır.

Takım maçları son gün sonuçları : 

3.Klas Nergiz Altıntaş & Kezban Çakır & Hatice Duman’dan oluşan takımımız İngiltere’ye 3-2 yenilmiştir.

4.Klas Abdullah Öztürk & Nesim Turan’dan oluşan takımımız Fransa’ya 4-2 yenilmiş ve gümüş madalya almıştır.

10.Klas Neslihan Kavas & Ümran Ertiş & Hilal Türkkan & Merve Cansu Demir’den oluşan takımımız Fransa’yı 3-0, Rusya’yı ise 3-2 yenerek Avrupa Şampiyonu olmuştur.

Ferdi ve takım yarışmalarında toplamda 9 madalya (4 altın, 3 gümüş, 2 bronz) kazandık.


 


 

Duyurular

Genç Millilerimiz Junior Camp’a gidiyor.

18-22 Temmuz 2024 tarihleri arasında Belçika’nın Blankenberge kentinde gerçekleştirilecek olan “Junior Camp” etkinliğine ülkemizden 8 sporcu katılacaktır. İlk kafilemiz Ankara’dan yola çıktı. Sporcularımıza başarılar dileriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

SÜPER KUPA STATÜSÜ

2024 Sezonu Süper Kupa statüsü aşağıdadır.

Statüye aynı zamanda internet sitemizin “FORMLAR” bölümünden ulaşılabilir.

2024 SÜPER KUPA

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P