BİZİ TAKİP ET!

TBESF HABER

Avrupa Elemelerinin Açılış Seremonisi Yapıldı

Antalya Belek ev sahipliğinde düzenlenen Tekerlekli Sandalye Tenis Dünya Takımlar Kupası Avrupa Elemeleri’nin açılış seremonisi gerçekleştirildi.

15 ülkeden 100 sporcu!
Özel gösteriler eşliğinde başlayan açılış seremonisi TBESF Genel Sekreteri Mehmet Berk İnan’ın konuşmalarıyla tamamlandı. Megasaray Otelde başlayan şampiyonaya 15 ülkeden 100 sporcu, antrenör ve hakem katıldı.

 

İNAN: TBESF AİLESİ OLARAK DERİN BİR ÜZÜNTÜ İÇİNDEYİZ
TBESF Genel Sekreteri Mehmet Berk İnan yaptığı konuşmasında, “Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allahtan rahmet diliyorum. Allah bir daha bu trajediyi dünyada hiçbir insana yaşatmasın. Ne kadar büyük millet ve devlet olduğumuzu gördük. Türk halkı ve devleti, elinden gelen tüm imkanları seferber edip yardıma koşan insanlarımızla umut oldu.

Federasyonumuz bünyesindeki pek çok spor dalında her geçen yıl başarılarımıza yenilerini ekliyoruz. Yeni sporcular kazanıyor, branşlarımızın kapasitesini her geçen gün artırıyoruz. Bu husustaki en büyük motivasyonumuz, sporcularımızın uluslararası başarıları. Onların aldığı her bir madalya, bayrağımızı gönderme çekmekle kalmıyor, aynı zamanda yeni sporcular kazanmamıza da vesile oluyor.

Sporcularımızı anlatırken bizler en çok onların azminden, cesaretinden ve başarılarından bahsediyoruz. Her birini birer ilham kaynağı olarak görüyoruz. Bu açıdan Tekerlekli Sandalye Tenis branşına ülkemizde olan ilginin her geçen gün arttığına şahit olmak çok sevindirici.

Ülkemiz Tekerlekli Sandalye Tenis Branşında çok önemli etkinliklere geleneksel olarak ev sahipliği yapıyor. BNP Paribas Dünya Takımlar Kupası bu etkinliklerin sadece biri. İşte şampiyonlar karşımda. Biz şampiyonlar yetiştirmek için buradayız. Bir başarı hikayemiz var. Çocuklarımıza destek ve fırsat verirsek büyük başarı kazanıyoruz. Ülkemizin potansiyeline ve geleceğine inancımız tam. İnanılmaz bir heyecan, enerji ve potansiyel var. Çünkü burada bir ekip ruhu var. Geleneklerimiz gereği elimizde olan imkanların en iyisi ile hizmet etmeyi seven bir milletiz.

Tenis camiamızda ki hocalarımız başta olarak üzere, bu kocaman aile Türk tenisinin adının Dünya’da yer alması için elinden geleni yapıyor, yapmaya devam edecek. İnşallah bu birliktelik ile nice Avrupa, Dünya ve Paralimpik şampiyonları yetişecek. Değerli katılımcılar, sponsorlarımız daha çok kişiye ulaşabilmek, kapasitemizi daha çok geliştirmek ve her kulvarda biz de varız diyebilmek için çok önemli. Son dönemde kamuoyumuzun Federasyonumuz çalışmalarına desteklerinin arttığına şahit olmak çok sevindirici.

 

Gençlik ve Spor bakanlığımız ile ortak çalışan, Megasaray Tenis Akademisi artık dünyada bir marka haline geldi. Federasyonumuz ile çok yakın şekilde çalışıyorlar. Artık birbirini seven bir geniş aileden farkımız yok. Tam bu noktada ilk günden bu yana yanımızda olan Megasaray ailesine teşekkürü borç biliyorum. İyi ki varsınız.
Sayın Cumhurbaşkanımız, ‘Spor ne kaybetme üzüntüsü ne kazanma sevincidir. Spor özgüvendir, cesarettir’ ifadeleri ile çok güzel açıklamış. Burada Dünya’nın en önemli tekerlekli sandalye tenis öncüleri birlikte olmak. İTF’nin en önemli organizasyonlarından birine ev sahipliği yapmak gurur verici.

 


Sevgili İTF yöneticileri ile diyaloglarımız devam ediyor. Önümüzde ki sene yapılacak olan 2024 Dünya Şampiyonası için biz talibiz. Bakanlığımız ve Megasaray tenis akademisinin samimi destekleri ile unutulmaz bir organizasyon için talebimizi buradan yineliyorum. Başkanımız Muaz Ergezen, sizlere en kalbi duyguları selam gönderdi. Milletvekili aday adaylığı için istifa ederken bile, Tekerlekli sandalye tenis camiasının federasyonuz bünyesinde ki yerine dikkat çekti. Bu süreçte Tenisin buralara gelmesinde büyük pay sahibi olan başta Muaz başkanımız olmak üzere, geçmişten günümüze hizmet vermiş tüm eski başkanlarımıza teşekkür ederim. Bu duygu ve düşüncelerle TBESF ailemizin tüm destekçilerine ayrıca minnettarlığımızı ifade ederek, her birinize saygı ve sevgilerimi iletiyorum.

Önümüzdeki 6 gün süresince ter dökecek olan tüm katılımcılarımıza şimdiden başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Organizasyon 26 Mart’ta oynanacak müsabakalar ile sona erecek.

TBESF HABER

Ampute Futbol A Milli Takım kaptanımız Rahmi Özcan’ın Kamp Değerlendirmesi

Ampute Futbol A Milli Takım kaptanımız Rahmi Özcan’ın Kamp Değerlendirmesi;
Fransa’da düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası öncesi devre arası hazırlık kampında Yalova’da 30 sporcu ile birlikteydik. Öncelikle genç sporcularımıza değer verip kampa davet eden başta teknik direktörümüz sayın İsmail Temiz’e, teknik ekibimize ve federasyon yetkililerimize teşekkür ederiz.
Genç arkadaşlarımızın bizlerle birlikte yol alıp bir şeyler öğrenme çabası ve isteği takdire şayan. Avrupa Şampiyonası öncesinde geniş kadrolu kamp yapmanın avantajlarını yaşadık. Liglerimizde tüm maçlarımızı takip eden sayın hocamıza,teknik ekibimize takım adına çok teşekkür ederim. Avrupa şampiyonasını 2 defa kazandık, inşallah üçte 3 yapıp yolumuza devam etmek istiyoruz. Ülkede Ampute futbolun büyümesi, gelişmesi için bu şampiyonluğu en çok isteyen ülke olarak Avrupa şampiyonasına tekrar damga vurmak istiyoruz. Hedefimiz önce Avrupa Şampiyonası, daha sonra da dünya kupasında zirvede tekrar yer almak dünyada söz sahibi bir ülke konumunda kalmak istiyoruz.
Dünyanın en iyi organize edilen ligi olduğumuzu tekrar Dünyaya göstermek, Avrupa’ya göstermek istiyoruz. Emek veren tüm federasyonumuza, başkanımıza, yönetim kurulumuza ve teknik ekibimize tekrar teşekkür ediyorum. Avrupa şampiyonasında finalden sonra kupayla birlikte tekrar görüşmek üzere.

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

Ampute Futbol A Milli Takım Hazırlık Kampı Sona Erdi

Ampute Futbol A Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası Hazırlıkları İlk Kampını Tamamladı.

 

Türkiye Ampute Futbol A Milli Takımı, 2024 Avrupa Şampiyonası hazırlıkları kapsamında 15-23 Ocak tarihleri arasında ilk hazırlık kampını başarıyla tamamladı. Milli takım teknik direktörü İsmail Temiz, kamp sürecini değerlendirerek önemli açıklamalarda bulundu;

 

Kampın ardından yapılan değerlendirme toplantısında konuşan İsmail Temiz, takımın Avrupa Şampiyonası’na iyi bir şekilde hazırlandığını belirtti. Genç ve yetenekli oyuncuların katılımıyla gerçekleşen kampta, teknik ekip olarak birçok farklı oyuncuyu deneme fırsatı bulduklarını ifade etti. Temiz, genç oyuncuların milli takıma güç katacağına inanarak, bu oyuncuların gelecekte önemli roller üstleneceğini vurguladı.

 

Teknik direktör Temiz, yaptığı açıklamada, “Ampute Futbol A Milli Takımı olarak hedefimiz tekrar Avrupa Şampiyonu olmak. Bu doğrultuda yoğun bir çalışma sürecine girdik ve kamp boyunca bu hedefe odaklandık. Genç yetenekleri keşfetmek ve onları milli takıma kazandırmak da önemli bir amacımızdı. Kampta elde ettiğimiz olumlu sonuçlarla birlikte, sağlıklı bir şekilde kampı tamamlamış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

 

Kamp sürecindeki antrenmanlarda ve hazırlık maçlarında gösterilen performansın, takımın genel gelişimine olumlu katkı sağladığını belirten Temiz, oyuncuların birbirleriyle uyum içinde çalıştıklarını ve istenilen seviyeye sezon sonu kamplarıyla birlikte geleceklerini ifade etti.

Teknik Direktör Temiz; “Son olarak bizlere kamp imkanı sunan ve Milli takımımız için desteklerini bizden esirgemeyen Federasyon başkanımız Alpaslan Erkoç’a teknik ekibim ve sporcularım adına teşekkür ederim” dedi.

 

 

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

Mercedes-Benz Türk Otobüs Teslim Töreni

Mercedes-Benz Türk, Otobüs Teslim Töreni

 

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu, dünya genelinde başarılarıyla bilinen otomotiv devi Mercedes-Benz Türk’le sürdürdüğü işbirliğini bir adım daha ileri taşıyor. Bu kapsamda, Mercedes-Benz Türk, federasyonun ulaşım ihtiyaçlarına özel olarak tasarlanmış bir otobüsü “Teslim Töreniyle” federasyona iletti.

 

Mercedes-Benz Türk’ün Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’na olan uzun vadeli desteği, engelli sporcuların başarılarına ulaşmalarını sağlamak amacıyla bir kez daha gözle görülür bir şekilde kendini gösteriyor. Ulaşım sponsorluğu kapsamında gerçekleştirilen bu güzel işbirliği, engelli sporcuların katılımını artırarak, sporun geniş kitlelere ulaşmasına ve toplumda farkındalık yaratılmasına katkı sağlamayı amaçlıyor.

 

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı “Alpaslan ERKOÇ”, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Mercedes-Benz Türk’ün bedensel engelli sporculara olan süregelen destekleri, federasyonumuzun hedeflerine ulaşmasında kritik bir rol oynuyor. Bu özel otobüs, sporcularımızın seyahatlerini daha konforlu ve güvenli hale getirecek, aynı zamanda federasyonumuzun faaliyetlerini daha etkin bir şekilde sürdürmesine yardımcı olacak. Mercedes-Benz Türk’e bu anlamlı katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Teslim Törenine katılan Mercedes-Benz Türk Otobüs Satış ve Pazarlama Direktörü Osman Nuri Aksoy; federasyon ile olan işbirliklerini değerlendirerek, “Sosyal sorumluluk projelerine verdiğimiz önem çerçevesinde, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’na olan desteklerimizi sürdürmekten gurur duyuyoruz. Engelli sporcularımızın başarıları bizim için büyük bir ilham kaynağıdır. Bu otobüs, onların spor arenasında daha fazla zafer kazanmalarına katkıda bulunacak” şeklinde konuştu. Teslim Töreninde ayrıca Mercedes-Benz Türk Satış Sonrası Hizmetler Direktörü Tolga Bilgisu, Mercedes-Benz Türk Kurumsal İletişim Müdürü Miray Demirel ve Yalova İl Genel Meclis Başkanı Hasan Soygüzel’de katılım sağladı.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P