BİZİ TAKİP ET!

Avrupa’nın Devleri!

Millilerimize çiçeklerle karşılama…

     Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı yurda döndü

Avrupa Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonasında İngiltere’ye son saniyede yediği basketle 59-57 yenilerek ikinci olan Milli Takım yurda döndü. Atatürk Havalimanında Basketbol Federasyonu yetkilileri tarafından çiçeklerle karşılanan Milli Takımla beraber İstanbul’a gelen Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Demirhan Şerefhan, gelecek yıl Güney Kore’de yapılacak Dünya Şampiyonasına gitmeye hak kazandıklarını belirterek şunları söyledi:

     "İlk bakışta çocuklarımız Avrupa’yı dize getirdi, diyebiliriz. Çünkü Avrupa bizden 40-50 sene önce bu spora başladı. Bu sporun doğduğu yerde onlara ders vermek ve onların son saniyeye kadar heveslerini kursaklarında bırakmak gerçekten bizim için çok önemliydi. Bizim takımın alacağı daha çok mesafe var ama Avrupa’daki takımlara baktığınız zaman onlar, gelebilecekleri en iyi yere geldiler. Dolayısıyla bu çocuklarımız önümüzde 10 senenin tekerlekli basketbol takımının duayenleri olacaklar. Gelecek sene Güney Kore’de yapılacak Dünya Şampiyonasına katılmaya hak kazandılar. Avrupa ikincisi oldular. 2015’de İngiltere’de yapılacak Avrupa Şampiyonasında Avrupa Şampiyonu olmaya aday en önemli ülkelerin başında geliyoruz. Bundan sonraki hedeflerimize yönelmemiz gerekiyor. Gerçekten dört dörtlük bir takımımız var. Hepsinin alınlarından öpüyorum."

     Oyanadığı başarılı oyunla "Ali Star" ödülüne layık görülen ve Avrupa karmasının ilk beşinde yer bulan Milli Takım oyuncusu Özgür Gürbulak 2009’da da sayı kralı olduğunu hatırlatarak, şöyle konuştu:
     
     " Bir önceki Avrupa şampiyonasından ve olimpiyatlardan istemediğimiz sonuçlar aldık. Yeni bir değişimden sonra katıldığımız ilk Avrupa Şampionasında böyle bir final oynamamız bizim için çok önemliydi. Dibe vuran bir takımı yukan çıkardık. Gerçekten çok mutluyuz. Şampiyona öncesi çok çalıştık. Her şey güzel gitti. Orada da elimizden gelenin en iyisini yaptık. Finale yedi de yedi ile çıktık. Namağlup geldik. Karşı grubun lideri İngiltere de namağlup geldi. Son saniyede şans bizden yana değildi. 59-57 mağlup olduk. Ama olsun bu ülkemize kazandırdığımız bu başarı, prestij açısından çok güzel bence. Bütün ülkemize armağan olsun. Ben daha önce 2009’da sayı kralı olmuştum. Burada da böyle bir ödüle layık gördüler. Teşekkürler."


Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Tebriği

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Tüm Camiamızın bayramını kutladığını dile getirdi.

“Tüm Spor Kulüpleri Başkanları, Yöneticileri, Antrenörleri, Sporcuları, Takımlarımızı ve Milli takımımızı oluşturan destek personelleri, sağlık ekipleri, Hakemlerimiz, Gözlemcilerimiz, tüm kurullarımızın, federasyonumuza destek veren tüm sponsor firmalarımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, hayırlı bayramlar dilerim.”

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Sponsorlarımızdan Vestel Yetkilileri Kampımızı ziyaret etti.

Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde Riva’da bulunan Milli Takımımıza Vestel CMO’su-Vestel Pazarlama Genel Müdürü Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Marka İletişim, Deneyim ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Osman Badur moral ziyaretinde bulundu.

Türkiye’nin gururu Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olması için yoğun bir şekilde çalıştığı bu süreçte, Vestel’in üst düzey yöneticileri takımımızı ziyaret ederek moral verdi. Ziyaret sırasında Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Osman Badur, Milli Takımımıza başarılar dileyerek, oyuncuların ve teknik ekibin hedeflerine ulaşmaları için desteklerini sundular.

Duygu Badem Uylukçuoğlu; Vestel olarak, Türk sporuna ve Milli Takımımıza olan desteğimizi sürdürüyor ve bu tür önemli organizasyonlarda milli ruhu ve birliği güçlendirmeye devam ediyoruz. Sporun birleştirici gücüne inanan Vestel ailesi olarak, Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz.

Milli Takımımıza ve teknik ekibine başarılar diler, Avrupa Şampiyonası’nda elde edecekleri başarılar için sabırsızlıkla beklediğimizi belirtiriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Lig Üçüncüsü

Bitexen Ampute Futbol 1.Lig Üçüncüsü; Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü, 14 hafta boyunca kıyasıya rekabetin sürdüğü 1.ligde Sezon sonunda 28 puan alarak üçüncü olan Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Başkanı, yöneticileri ve Sporcularını tebrik ediyoruz. Gelecek sezonda başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P