BİZİ TAKİP ET!

AY YILDIZLI PARA MASA TENİSİ SPORCULARINDAN YURDA ALTIN DÖNÜŞ

AY YILDIZLI PARA MASA TENİSİ SPORCULARINDAN YURDA ALTIN DÖNÜŞ

Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları’nda ülkemizi başarı ile temsil eden Masa Tenisi Kafilemiz 3 bronz 1 altın toplamda 4 madalya ile ülkemize döndü.

Ülkemizi başarı ile temsil eden ekibimizden Teknik Direktör Yusuf Kılınçkaya, Antrenörler Bayram Ali Yıldız ve Hüdaverdi Uğur. Refakatçi Fatih Korkut, Fizyoterapist Burak Ulusoy, Ay yıldızlı sporcularımız Abdullah Öztürk, Ali Öztürk, Kübra Korkut, Nesim Turan, Hatice Duman, Neslihan Kavas, Nergiz Altıntaş, Merve Cansu Demir Esenboğa Havalimanı’ndan Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Sayın İhsan Selim Baydaş, Spor Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Mehmet Baykan, TBESF İdari Asbaşkan (Emekli Müsteşar) Sayın İrfan Çelik ve Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürü Sayın Mustafa Çelik ve birçok katılımcı ve aileler tarafından bayraklarla ve mehter takımıyla coşku ve gururla karşılandı.

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Sayın İhsan Selim Baydaş, "Şampiyonları karşılıyoruz. Bize gurur yaşattılar. Bu güzel gün için onlara biz teşekkür ediyoruz. Muhteşem bir iş çıkardılar. Onlar teşekkür ediyorlar böyle bir karşılama için ama biz teşekkür ediyoruz bize böyle güzel bir gün yaşattıkları için. Hem paralimpik oyunlar tarihimizin en çok madalyasını almış oluyoruz hem de aynı branşta 4 madalyayı karşılamış oluyoruz. Ailelerini, teknik ekiplerini tebrik ediyorum. Çok ciddi bir özverinin ve gayretin sonucudur bu başarı. İnşallah onların da ifade ettikleri gibi bu yükselen adımın devamı gelecek. Onlar 2024’e hazırlık yapıyorlar" diye belirtti.

Spor Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Mehmet Baykan, Bronz madalya kazanan Kübra Korkut’a ayrı bir teşekkürü olduğunu söyleyen, "Ali ve Abdullah iki kardeş olarak masa tenisinde sürükleyici rol oynadılar. Tebrik ediyorum tüm sporcularımızı. Kübra’yı ayrıca tebrik ediyorum. Bu noktaya gelebilmek için büyük mücadele verdi. Kamplarda büyüdü. Eşi hem hocası oldu hem kocası oldu ve madalyaya ulaştı. Diğer sporcularımıza da 2024’te madalya mutluluğunu yaşamalarını diliyorum" diye belirtti.

Karşılama sonrasında Ay yıldızlı Sporcularımız konvoy eşliğinde, Esenboğa Havalimanından başlayarak;
Gençlik ve Spor Bakanlığı, Ulus Atatürk Heykeli ve 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı yönünde düzenlenen Ankara şehir turuna katıldı.Duyurular

Kurban Bayramı Tebrik

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

2024-2025 Sezonu Ampute Futbol Hakem ve Gözlemci Vize takvimi duyurusu

2024-2025 Sezonu Ampute Futbol Hakem ve Gözlemci Vize takvimi duyurusu

 

İlgi talimat gereği Ampute Futbol Hakem ve Gözlemcilerimizin 2024-2025 Ampute Futbol sezonu vizelerini yenilemeleri için uyulması gereken esaslar aşağıdadır.

1) Hakem ve Gözlemcilerin vize yenileme işlemleri 01 Temmuz – 30 Temmuz 2024 tarihleri arasında yapılacaktır. 30 Temmuz 2024 tarihine kadar Federasyonumuza ulaşmayan hakem ve gözlemci vize belgeleri işleme alınamayacağından evrak gönderim tarihine hassasiyet gösterilmesi önem arz etmektedir.

 

2) Ampute Futbol 2024-2025 sezonunda görev almak üzere sadece 2023-2024 sezon sonunda Faal hakem ve gözlemci kadrosunda yerini korumuş olan hakem ve gözlemciler vize yenileme için müracaat edebilecektir.

 

3) 2024-2025 Sezonu için Hakem ve Gözlemcilerden vize ücreti alınmayacaktır.

 

4) Tüm Gözlemciler bilgisayar ortamında eksiksiz doldurulmuş ve son altı ay içerisinde çekilmiş fotoğraflı 2 adet Gözlemci bilgi formunu 2 adet vesikalık fotoğrafla birlikte Federasyonumuza gönderecektir.

 

5) Tüm hakemler bilgisayar ortamında eksiksiz doldurulmuş ve son altı ay içerisinde çekilmiş fotoğraflı 2 adet Hakem bilgi formu, 2 adet vesikalık fotoğraf ve TFF tarafından İl ve bölgesel klasmanlar için kabul edilen nitelikte sağlık raporunun aslını veya renkli fotokopisini Federasyonumuza gönderecektir.

NOTLAR 

Faal Hakem ve Gözlemciler için Ampute Futbol 2024 /2025 sezonu başlamadan önce sezon başı eğitim semineri tarih ve yeri daha sonra bildirilecektir.

Bu vize takviminde yer almayan veya yer aldığı halde uygulamada aksaklık görülen konular ve tarihlerle ilgili olarak değişiklik dâhil karar vermeye Ampute Futbol MHK yetkilidir.

Tüm Hakem ve Gözlemcilerin bu talimat ekinde yayımlanan belge ve formları kullanması zorunlu olup, farklı form ve belge kullananların vize yenileme işlemleri yapılmayacaktır.

Bilgi formlarına yabancı dil girişi yapan hakem ve gözlemciler yabancı dil seviyesini gösterir belgelerini de bilgi formuna ekleyerek Federasyona gönderecektir.

Hakem ve Gözlemcilerimiz ihtiyaç halinde ibraz etmek üzere Federasyonumuza gönderdiği belgelerin birer nüshasını kendilerinde bulunduracaklardır.

Vize belgeleri kargoyla ve karşı ödemeli olmayacak şekilde Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonunun “Ehlibeyt Mahallesi Ceyhun Atuf Kansu Caddesi, Üçler Plaza No:126 Kat:2 Daire No: 3-4 Balgat – Çankaya / ANKARA” adresine Kargo veya APS ile gönderilmesi gerekmektedir.

Bilgi Formları Aşağıdadır;

2024-25-HAKEM-BILGI-FORMU-SAGLIK-RAPORU

 

2024-25-TBESF-GOZLEMCI-BILGI-FORMU

 

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Mesajı

Sevgili Sporcularımız, Değerli Antrenörlerimiz, Kulüp Başkanlarımız ve Yöneticilerimiz, Kıymetli Ampute Futbol Camiası,

Mübarek Kurban Bayramı’nızı en içten dileklerimle kutluyorum. Bu özel ve anlamlı bayramda, sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, huzurlu ve mutlu günler geçirmenizi temenni ediyorum.

Sporcularımızın azmi ve başarısı, antrenörlerimizin özverili çalışmaları, kulüp başkanlarımız ve yöneticilerimizin destekleri sayesinde, her geçen gün daha büyük başarılara imza atmaktayız. Sizlerin gösterdiği gayret ve fedakarlıkla Ampute Futbol her geçen gün daha da ileriye taşıyoruz.

Kurban Bayramı’nın getirdiği bereket ve huzurun, tüm hayatımıza yayılmasını ve güzel günlerin habercisi olmasını diliyorum.

Saygı ve sevgilerimle,

Alpaslan Erkoç
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P