BİZİ TAKİP ET!

Badminton Milli Takımı İspanya’dan döndü

09-13 Mayıs 2012 tarihleri arasında İspanya’da düzenlenen Badminton Uluslararası Turnuvası’na 12 ülke katılmıştır.

İspanya’dan başarı ile dönen Badminton Milli Takımımız toplamda 10 madalya kazanmıştır. 2 Altın, 3 gümüş, 5 bronz madalya ile yurda dönen Milli Takım sporcularımızdan İlker Tuzcu Tek erkekler kategorisinde Altın Madalya, Çift Erkeklerde ikinci olmuştur. Emine Seçkin Tek bayanlarda Altın madalya, Çift Bayanlarda bronz madalya ve Karişık Çiftlerde bronz madalya kazanarak turnuvayı başarıyla tamamlamıştır.

Başarılı bir diğer Milli sporcumuz Avni Kertmen Tek erkeklerde beşinci, Çift Erkeklerde ikinci ,Karışık çiftlerde ise üçüncü olarak turnuvayı tamamlamıştır.Bayanlarda Mine Korkmaz Çiftlerde üçüncü, karışık çiftlerde dördüncü olmuştur.Aslan Şahin Karışık Çiftlerde dördüncü, Çift erkeklerde bronz madalya kazanarak 3üçüncü olmuştur.Sedat Tümkaya ise Çift erkeklerde ikinci olmuştur. 12 ülkeden 110 sporcunun katıdığı Uluslararası Turnuva’yı Milli Takımımız başarı ile tamamlamışlardır.

Badminton Milli Takım Antrenörü Ahmet Bozdam’ Takımımız 2 şampiyonluk, 3 ikincilik, 5 üçüncülük kazanarak Tunuvayı başarıyla tamamladı. Avrupa Şampiyonası öncesi bu turnuva Milli Takımımıza hem moral oldu hem de eksiklerimizi görerek Avrupa Şampiyonası’na daha iyi hazırlanmamıza sebep oldu’ dedi. Bozdam Avrupa Şampiyonası için yoğun tempoda çalışmalarını sürdürdüklerini ve Avrupa’dan madalya ile dönmek istediklerini kaydetti.

Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Tebriği

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Tüm Camiamızın bayramını kutladığını dile getirdi.

“Tüm Spor Kulüpleri Başkanları, Yöneticileri, Antrenörleri, Sporcuları, Takımlarımızı ve Milli takımımızı oluşturan destek personelleri, sağlık ekipleri, Hakemlerimiz, Gözlemcilerimiz, tüm kurullarımızın, federasyonumuza destek veren tüm sponsor firmalarımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, hayırlı bayramlar dilerim.”

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Sponsorlarımızdan Vestel Yetkilileri Kampımızı ziyaret etti.

Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde Riva’da bulunan Milli Takımımıza Vestel CMO’su-Vestel Pazarlama Genel Müdürü Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Marka İletişim, Deneyim ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Osman Badur moral ziyaretinde bulundu.

Türkiye’nin gururu Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olması için yoğun bir şekilde çalıştığı bu süreçte, Vestel’in üst düzey yöneticileri takımımızı ziyaret ederek moral verdi. Ziyaret sırasında Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Osman Badur, Milli Takımımıza başarılar dileyerek, oyuncuların ve teknik ekibin hedeflerine ulaşmaları için desteklerini sundular.

Duygu Badem Uylukçuoğlu; Vestel olarak, Türk sporuna ve Milli Takımımıza olan desteğimizi sürdürüyor ve bu tür önemli organizasyonlarda milli ruhu ve birliği güçlendirmeye devam ediyoruz. Sporun birleştirici gücüne inanan Vestel ailesi olarak, Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz.

Milli Takımımıza ve teknik ekibine başarılar diler, Avrupa Şampiyonası’nda elde edecekleri başarılar için sabırsızlıkla beklediğimizi belirtiriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Lig Üçüncüsü

Bitexen Ampute Futbol 1.Lig Üçüncüsü; Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü, 14 hafta boyunca kıyasıya rekabetin sürdüğü 1.ligde Sezon sonunda 28 puan alarak üçüncü olan Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Başkanı, yöneticileri ve Sporcularını tebrik ediyoruz. Gelecek sezonda başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P