BİZİ TAKİP ET!

Badminton Milli Takımı İspanya’dan döndü

09-13 Mayıs 2012 tarihleri arasında İspanya’da düzenlenen Badminton Uluslararası Turnuvası’na 12 ülke katılmıştır.

İspanya’dan başarı ile dönen Badminton Milli Takımımız toplamda 10 madalya kazanmıştır. 2 Altın, 3 gümüş, 5 bronz madalya ile yurda dönen Milli Takım sporcularımızdan İlker Tuzcu Tek erkekler kategorisinde Altın Madalya, Çift Erkeklerde ikinci olmuştur. Emine Seçkin Tek bayanlarda Altın madalya, Çift Bayanlarda bronz madalya ve Karişık Çiftlerde bronz madalya kazanarak turnuvayı başarıyla tamamlamıştır.

Başarılı bir diğer Milli sporcumuz Avni Kertmen Tek erkeklerde beşinci, Çift Erkeklerde ikinci ,Karışık çiftlerde ise üçüncü olarak turnuvayı tamamlamıştır.Bayanlarda Mine Korkmaz Çiftlerde üçüncü, karışık çiftlerde dördüncü olmuştur.Aslan Şahin Karışık Çiftlerde dördüncü, Çift erkeklerde bronz madalya kazanarak 3üçüncü olmuştur.Sedat Tümkaya ise Çift erkeklerde ikinci olmuştur. 12 ülkeden 110 sporcunun katıdığı Uluslararası Turnuva’yı Milli Takımımız başarı ile tamamlamışlardır.

Badminton Milli Takım Antrenörü Ahmet Bozdam’ Takımımız 2 şampiyonluk, 3 ikincilik, 5 üçüncülük kazanarak Tunuvayı başarıyla tamamladı. Avrupa Şampiyonası öncesi bu turnuva Milli Takımımıza hem moral oldu hem de eksiklerimizi görerek Avrupa Şampiyonası’na daha iyi hazırlanmamıza sebep oldu’ dedi. Bozdam Avrupa Şampiyonası için yoğun tempoda çalışmalarını sürdürdüklerini ve Avrupa’dan madalya ile dönmek istediklerini kaydetti.

Duyurular

Genç Millilerimiz Junior Camp’a gidiyor.

18-22 Temmuz 2024 tarihleri arasında Belçika’nın Blankenberge kentinde gerçekleştirilecek olan “Junior Camp” etkinliğine ülkemizden 8 sporcu katılacaktır. İlk kafilemiz Ankara’dan yola çıktı. Sporcularımıza başarılar dileriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

SÜPER KUPA STATÜSÜ

2024 Sezonu Süper Kupa statüsü aşağıdadır.

Statüye aynı zamanda internet sitemizin “FORMLAR” bölümünden ulaşılabilir.

2024 SÜPER KUPA

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P