BİZİ TAKİP ET!

Bakan Kasapoğlu, Avrupa üçüncüsü millilerimizi kabul etti

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Avrupa üçüncüsü Tekerlekli Sandalye Basketbol Erkek Milli Takımımızı kabul etti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğünde gerçekleştirilen kabule Polonya’da düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda bronz madalya ve 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’na katılma hakkı kazanan Tekerlekli Sandalye Basketbol Erkek Milli Takımımız, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) Başkanı Arif Ümit Uztürk, TBESF Başkan Vekili İlhami Kılınçkaya ve TBESF Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Münir Gökmen katıldı.

Bakan Kasapoğlu, kabulde yaptığı konuşmada Milli Takımımızın elde ettiği başarılara dikkati çekerek, "Sizleri gönülden destekliyoruz, bizleri gururlandırıyorsunuz. İlham kaynağısınız. Bu ülke için çok önemlisiniz. İzinizden gidenlerin sayısının başarılarınızın ardından artacağından eminiz. Emeği olan herkese müteşekkir olduğumuzu belirtmek istiyorum." ifadelerini kullandı.

Engelli bireyler için yapılan çalışmaların artırılacağını dile getiren Kasapoğlu, şunları söyledi:

"İmkanlar her alanda arttığı gibi paralimpikte de arttı. Tesislerimizin kalitesi dünya ile yarışır nitelikte. Spor kardeşlik, birlik beraberlik demek. Toplumu spora teşvik etme noktasında sizlerin başarısı çok önemli. Spor toplumu olma amacına hep beraber ulaşacağımıza inanıyorum. Miletimizin yüreği sizlerle beraber atıyor. Bizim için sizlerle yol arkadaşlığı yapmak ayrı bir mutluluk kaynağı. Sizlerde inancı görmek bize güç veriyor. 2020 yılının spor anlamında bizim için dönüm noktası olacağına inanıyorum."

Görüşmenin sonunda Bakan Kasapoğlu’na milli sporcularımız imzaladıkları formayı hediye etti.


Duyurular

SÜPER KUPA STATÜSÜ

2024 Sezonu Süper Kupa statüsü aşağıdadır.

Statüye aynı zamanda internet sitemizin “FORMLAR” bölümünden ulaşılabilir.

2024 SÜPER KUPA

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

AMPUTE FUTBOL 2024-2025 TÜRKİYE KUPASI STATÜSÜ

2024-2025 Sezonunda uygulanacak Türkiye Kupası Statüsü ekte yayınlanmıştır.

Statüye aynı zamanda “FORMLAR” bölümünden ulaşabilirsiniz.

2024 -2025 TÜRKİYE KUPASI MÜSABAKA STATÜSÜ

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Lig Katılım Taahhütnamesi ve Depozito Ücreti Hakkında Önemli Duyuru

Lig katılım Taahhütnamesinin ve Lige ilk kez yeni katılacak Takımlarımızın Federasyonumuz hesabına yatırması gereken Lige Katılım Depozito Ücretinin
01 Ağustos 2024 tarihi mesai bitimine kadar Federasyonumuz hesabına yatırılması gerekmektedir

Lig katılım Taahhütnamesinin Kulüp Başkanının yanısıra Kulüp Müdürü veya Kulüp Genel Sekreteri ile birlikte çift imzalı olarak imzalamak ve kaşelemek suretiyle Federasyonumuzun tbesf@tbesf.org.tr mail adresine e-posta olarak gönderilmesi, Taahhütnamenin aslının ise kargo / posta yoluyla Federasyonumuza iletmesi gerekmektedir.

Taahhütnamede herhangi bir maddeye Şerh koyan veya Taahhütnameyi ve Lige Katılım Depozito Ücretini 01 Ağustos 2024 tarihi mesai bitimine kadar Federasyonumuza hesabına havale etemeyen Kulüpler Ampute Futbol 2024-2025 sezonu Fikstür çekimine dahil edilmeyecektir.

Ampute Futbol 2024-2025 sezonuna katılacak tüm takımlarımıza önemle duyurulur.

Doldurulması gereken formlar, federasyonumuzun Formlar bölümünde yer almaktadır;

Formlar

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P