BİZİ TAKİP ET!

Bakan Kasapoğlu, Avrupa üçüncüsü millilerimizi kabul etti

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Avrupa üçüncüsü Tekerlekli Sandalye Basketbol Erkek Milli Takımımızı kabul etti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğünde gerçekleştirilen kabule Polonya’da düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda bronz madalya ve 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’na katılma hakkı kazanan Tekerlekli Sandalye Basketbol Erkek Milli Takımımız, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) Başkanı Arif Ümit Uztürk, TBESF Başkan Vekili İlhami Kılınçkaya ve TBESF Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Münir Gökmen katıldı.

Bakan Kasapoğlu, kabulde yaptığı konuşmada Milli Takımımızın elde ettiği başarılara dikkati çekerek, "Sizleri gönülden destekliyoruz, bizleri gururlandırıyorsunuz. İlham kaynağısınız. Bu ülke için çok önemlisiniz. İzinizden gidenlerin sayısının başarılarınızın ardından artacağından eminiz. Emeği olan herkese müteşekkir olduğumuzu belirtmek istiyorum." ifadelerini kullandı.

Engelli bireyler için yapılan çalışmaların artırılacağını dile getiren Kasapoğlu, şunları söyledi:

"İmkanlar her alanda arttığı gibi paralimpikte de arttı. Tesislerimizin kalitesi dünya ile yarışır nitelikte. Spor kardeşlik, birlik beraberlik demek. Toplumu spora teşvik etme noktasında sizlerin başarısı çok önemli. Spor toplumu olma amacına hep beraber ulaşacağımıza inanıyorum. Miletimizin yüreği sizlerle beraber atıyor. Bizim için sizlerle yol arkadaşlığı yapmak ayrı bir mutluluk kaynağı. Sizlerde inancı görmek bize güç veriyor. 2020 yılının spor anlamında bizim için dönüm noktası olacağına inanıyorum."

Görüşmenin sonunda Bakan Kasapoğlu’na milli sporcularımız imzaladıkları formayı hediye etti.


Duyurular

AMPUTE FUTBOL TÜM LİGLER KART ÇİZELGESİ

2023-2024 Sezonu Bitexen Ampute Futbol Ligleri güncel kart çizelgesi aşağıdadır;

 

SÜPER LİG 1.LİG VE 2.LİG KARTLAR GÜNCEL

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

25 ŞUBAT 2024 HAKEM VE GÖZLEMCİ ATAMALARI

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu 2023-2024 faaliyet programı çerçevesinde oynanan “Bitexen Ampute Futbol Süper Lig, 1.Lig ve 2.Lig”  Hakem ve gözlemci atamaları aşağıdadır;

25 Şubat Hakem Atamaları

 

 

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

AMPUTE FUTBOL TÜM LİGLER KART ÇİZELGESİ

2023-2024 Sezonu Bitexen Ampute Futbol Ligleri güncel kart çizelgesi aşağıdadır;

 

SÜPER LİG 1.LİG VE 2.LİG KARTLAR GÜNCEL

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P