BİZİ TAKİP ET!

Bakan Kasapoğlu, Türkiye’yi milli sporcularımızla birlikte hareket etmeye davet etti

Türkiye’de yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgınını önleme mücadelesine katkıda bulunmak amacıyla başlayan “Evde Kal” kampanyasına #EvdekalHareketsizkalma platformu ile destek veren Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 18 Nisan Cumartesi gününden itibaren Tüm Türkiye’yi, milli sporcularla ev egzersizlerinde buluşturacaklarını müjdeledi.

Kamu spotunda ülkemizin adını dünya spor tarihine yazdıran genç sporcularımız Beytullah Eroğlu, Sümeyye Boyacı, İbrahim Çolak ve Busenaz Sürmeneli yer alıyor.

Kamu spotunda, efsane spor spikerlerinde Ercan Taner ise güçlü sesiyle yeralıyor ve ‘’Sevdiklerimize sarılmayı, birlikte vakit geçirmeyi sizin kadar biz de özledik.. Ama inanın bu günler gelip geçecek… Dışarıda buluşamıyoruz ama yine de sizinleyiz, birlikteyiz, evlerinizdeyiz” mesajı veriyor.

Bakan Kasapoğlu, #EvdeKalHareketsizKalma platformunda, farklı branşlardan onlarca sporcunun evde kalınan bu süreçte adeta Türkiye’nin egzersiz antrenörü olacağını, bunun dışında sporcularımızın gündelik hayatlarını, başarı hikayelerini de platformdaki canlı yayınlarla tüm Türkiye ile paylaşacaklarını ifade etti.

Evlerinde düzenli antrenman yapan ve bunları dijital medya platformlarında yayınlayan kulüp, antrenör ve sporları yakından takip ettiğini dile getiren Bakan Kasapoğlu, tüm çabalarının, süreci Türk sporunun ve sporcularının faydasına çevirmek olduğunu belirtti. Bakan Kasapoğlu, “Amacımız bu süreçte de sporu ve spor ile olan bağlarımızı güçlendirmek” diyerek sözlerini tamamladı.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk ise kamu spotuyla ilgili olarak ”Şu an kucaklaşamasak da kalplerimiz bir ve hedefimiz bellidir. Evdeyiz ama zindeyiz.” değerlendirmesinde bulundu. 

#EvdeKalHareketsizKalma projesinin tanıtım filmini izlemek için tıklayınız. 

Duyurular

Millilerimiz Yurda Döndü

Federasyon Başkanımız, Teknik ekibimiz ve Sporcularımız ayağının tozuyla A Habere demeç verdi.

 

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

3.Kez AVRUPA ŞAMPİYONUYUZ

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

ŞAMPİYON TÜRKİYE

1-8 Haziran 2024 tarihleri arasında Fransa’nın Evian kentinde gerçekleştirilen Ampute Futbol Avrupa şampiyonasında Milli takımımız Final maçında İspanya’yı 3-0 yenerek 3. kez şampiyon olmayı başardı.

Milli takımımızda golleri, Rahmi Özcan, Ömer Güleryüz ve Fatih Şentürk kaydetti.

Böylelikle tarihte yapılan tüm Avrupa Şampiyonalarında ülkemiz “Şampiyon” olma başarısı göstermiş oldu.

 

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P