BİZİ TAKİP ET!

Bakan Kılıç, Ampute Futbol Milli Takımı’nı kabul etti (video)

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Meksika’da 30 Kasım – 7 Aralık tarihlerinde düzenlenen Ampute Futbol Dünya Şampiyonası’nda üçüncü olan Milli Takım sporcularını kabul etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç, Meksika’da 30 Kasım – 7 Aralık tarihlerinde düzenlenen Ampute Futbol Dünya Şampiyonası’nda üçüncü olan Milli Takım sporcularını kabul etti.

Bakan Çağatay Kılıç, Milli sporcularla Dünya Şampiyonası için Meksika’ya yola çıkmadan önce bir araya geldiğini hatırlatarak, “Çok iyi bir dereceyle döneceğinizi söylemiştiniz. Çok şükür sözünüzü tuttunuz. Hem inanmışlığınız hem de ortaya koymuş olduğunuz azim ve mücadeleden dolayı birçok kişiye örnek oldunuz. İstikrarlı bir çıkışınız var. Yıllar yılı yaptığınız ve katıldığınız şampiyonalarda, 2003 yılından bu yana dereceleriniz var. Arttırarak da devam ediyorsunuz ve bizleri gerçekten mutlu ediyorsunuz” diye konuştu.

Milli takım sporcularını tebrik eden Bakan Çağatay Kılıç sözlerini şöyle sürdürdü:

“ Ayağınızın tozuyla Meksika’dan gelip bizi ziyaret ettiniz. Aldığınız dereceden dolayı hepimiz sizlerle gurur duyuyoruz.Ülkemizin 2002 yılından bu yana değişimi, dönüşümü içinde sportik anlamda verilen desteklerin ,yapılan tesislerin başarınızda payı olduğunu düşünüyorum. Sizlere sunduğumuz ve sunmaya çalıştığımız bu imkanları iyi değerlendirdiğiniz için de ayrıca teşekkür ediyorum.”

Ampute Futbol Takımı Milli sporcularının 77 milyon vatandaşa örnek olduğunu söyleyen Bakan Çağatay Kılıç, “Artık Ampute 1. Ligi’de var. Orada da mücadeleler devam ediyor. Kardeşleriniz, arkadaşlarınız orada da kendilerini ispatlıyor. Ben başarılarınızın artarak devam edeceğine inanıyorum. Paralimpik branşlarda birçok sporcu arkadaşımızın ülkemizi gelecekte daha büyük ve sürekli olan başarılarla temsil edeceğini düşünüyorum. Programlı disiplinli, kendini geliştiren, dünyadaki sporu ve rakiplerini takip ederek kendini müsabakalara hazırlayan amatör ruhlu profesyonel yapıyla yolunuza devam edeceğinize inanıyorum” dedi. Bakan Çağatay Kılıç, şöyle devam etti:

“Sizlerin azmini ve hayata bağlılığını gören gençlerimiz, kardeşlerimiz, ağabeyleriniz ablalarınız hayatla ilgili olan düşüncelerini çok daha olumlu yaşayacaklar. Tabii ki engellilerle ilgili her konuyu çözebilmiş değiliz ama iyi bir yoldayız. Düne nazaran iyi bir noktadayız, yarın daha iyi olacağız. Sizlerin de bu konuda katkılarını bekliyoruz. Bu azimle engellerin engel olmadığını göstererek yolunuza devam edeceksiniz inşallah. Bugüne kadar olduğu gibi bizde sizlere verebileceğimiz ne destek varsa vermeye devam edeceğiz. Başbakanımızın sizleri yolcu ederken ki sözlerini hatırlıyorsunuz, Cumhurbaşkanımızın zaten sporla ilgili olan her konuya yaklaşımını da biliyorsunuz. Dolayısıyla ben de bu duygu ve düşünceyle hepinizi bir kere daha selamlıyorum. Çok daha aydınlık bir geleceğe hep birlikte, el ele, omuz omuza yürüyeceğimizi biliyorum. Milletimize yaşatmış olduğunuz gururdan ve mutluluktan dolayı hepinize teşekkür ediyorum.”

Milli futbolcuların kazandıkları 3.lük kupasını Bakan Çağatay Kılıç’a hediye ettiği kabule, Bakanlık Müsteşarı Faruk Özçelik, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Demirhan Şerefhan, Teknik Kurul Başkanı Tufan Öktüren, Teknik Direktör Halil İbrahim Köprülü de katıldı.

Haberin Videosu için lütfen Tıklayınız.


 

Duyurular

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P