BİZİ TAKİP ET!

Başkan Arif Ümit Uztürk, Akdeniz TV’ye konuk oldu

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk, Akdeniz TV’de ana haberin canlı yayın konuğu oldu.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk, Akdeniz TV’de ana haberin canlı yayın konuğu oldu.

HEDEF RİO’DA MADALYA

En önemli gündemimiz 2016 Rio oyunlarına hazırlık aşamasıyla ilgili artık Rio’ya kota veren müsabaka ve kamp dönemlerimiz başladı. Biz 2012 Londra Paralimpik oyunlarına 45 sporcu ile katılıp 7 madalya aldık Sayın Mustafa Gülpınar başkanımızın döneminde. Şimdi de 2016 Rio’ya daha fazla sporcu sayısı ile katılıp ve 7 madalyanın üstüne çıkma hedefimiz.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nun 16 spor branşı var. Bunların 13 tanesi paralimpik ve 3 tanesi de paralimpik olmayan branşlar. Bu 13 spor dalının en az 7 tanesinde Rio’ya sporcu göndermeye çalışıyoruz. Bu konuda hem Gençlik ve Spor Bakanlığı’mızla hem de Spor Genel Müdürlüğü’müzden Spor Toto Teşkilat başkanlığından ve Futbol Federasyonu’ndan da çok önemli destekler alıyoruz.

HEM BORCU HEM DE FEDERASYONU YÖNETİYORUZ

Biz de bir taraftan 3 milyon 157 bin tl civarında borçla devraldık ve 1.5 milyon tl’sini ödedik. Bundan önceki yönetimde olan arkadaşlarımız sanırım görevlerini iyi yapmadılar. Biz hem borcu yönetmeye çalışıyoruz hem de federasyonu yönetmeye çalışıyoruz. Bu da haliyle bizi biraz yoruyor. Borçların önemli bir kısmını hallettik yıl sonuna kadar hepsini temizleme gayretindeyiz.

Federasyon olarak en büyük sorunumuz borçları yönetiyor olmak. Kendi binamız malesef yok. Biz bu Rio hazırlığı kapsamında Spor Genel Müdürlüğü’müzden de bir söz aldık. En azından bizim engelli sporcularımız ve yöneticilerimiz için bir kulup bulursak bize bu konuda kira yardımında bulunacak.

ANTRENÖRLERİMİZ ENGELLERİ AŞIYOR

Ülkemizde bir gerçek var biz engelli vatandaşlarımızı evden çıkarı çıkarmıyoruz. Böyle bir çekincemiz ve utanıyoruz. Engelli sporcu sayısının artabilmesi için bütün engelli bireylere bizim ulaşmamız gerekiyor. Bu aşamada Spor Genel Müdürlüğü’nün de çok güzel bir projesi var. 81 il için geçerli olan "Antrenörlerimiz engelleri aşıyor" isminde bir 4 engel grubuna hitap eden projemiz var. Bunlar bizim sporcu kaynağımızı artıracak projeler. Bazı yelerde engelli vatandaşlarımızın rahat seyahat edeceği, gezebileceği imkanlara ulaşamadık ama süratle aşacağımıza inanıyorum. Bunlar aşıldıkça bizimde sporcu veritabanımız artacaktır.

ULUSLARARASI ORGANİZASYONLAR BAŞLADI

Bu 5-6 aylık oluşan mali ve idari boşluktan dolayı yığılan 25 Uluslararası organizasyonlarımız var. Her bir faliyet için ortalama 20 bin Euro civarında katılım ücreti ödüyoruz. Oradaki konaklamalar, yol harcırahlarının hepsini biz ödüyoruz. Bu nedenli mali bir yükü var ama katıldığımız her müsabakadan biz kota ve puan alıyoruz. Masa Tenisi milli takımızı dün Esenboğa Havalimanı’nda karşıladım. Slovenya ve Slovakya turnuvalarından tam 22 tane madalya ile döndüler. 5 tanesi altın madalya 7 tane de gümüş madalyalaları var. Hem kota almamız için hem ülke itibarı için bu başarılar çok önemli.

Tekerlekli Sandalye Basketbol branşında Avrupa’nın en büyük liglerini oynatan durumdayız. Tekerlekli Sandalye Erkek Basketbol takımımızın 2014 yılında da dünya üçüncülüğü var. Okçuluk da masa tenisinde halterde yüzmede atletizmde atıcılıkta çok iddialı olduğumuzu söyleyebilirim. Zaten bunlar bize 2012’de de paralimpik oyunlarda madalya getiren branşlardı. Henüz yeni yeni spor müsabakalarınızı organize etmeye çalıştığımız branşlarımız var Tekerlekli Sandalye dans, bocce ve oturarak voleybol gibi . Bizim dönemimizde kendilerine her türlü imkanı sağlıyoruz. Türkiye genelinde yaygınlaşmaları ve 2020’ye en azından paralimpik oyunculara sporcu gönderebileceğimiz bir çaba içerisindeyiz.

BORÇLARI TEMİZLİYORUZ

Devletimizin desteği yeterli. Bunu iyi kullanabilirsek sorun teşkil etmiyor. Sponsorlarımız arasında bir bankamız ve inşaat şirketimiz var. En büyük sponsorumuz Süper Toto. Kulüplerimize, sporcularımıza, hakemlerimize ve şirketlere önemli borçlarımız var. Bunların 3’te birini ödedik.3’te ikilik kısmınıda yıl sonuna kadar kesinlikle ödemek zorundayız.

Duyurular

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P