BİZİ TAKİP ET!

Genel

Başkan Erkoç Anadolu Ajansının Sorularını Sorularını Yanıtladı

TBESF Başkanlığına seçilen Alpaslan Erkoç, AA muhabirleri Halil İbrahim Avşar ve Muhammed Boztepe’nin sorularını yanıtladı.

Başkan Erkoç, yeni dönemde ayrılan branşları geri getirmeyi, Kadın Ampute Milli Futbol Takımı kurmayı, depremden dolayı uzuvlarını kaybeden vatandaşları spora kazandırmayı ve 2024 Paris Paralimpik Oyunları’nda başarılı olmayı hedeflediklerini belirtti.

Federasyonda geçmiş dönemlerde görev alan yöneticilere emekleri için teşekkür eden Erkoç, “Geçmiş dönemdeki başkanlarımız, yönetim kurullarımız camia için güzel işler yaptı. Bizim bu güzellikleri daha da artırmamız lazım. Zor bir görev aldık. Bizde bayrak yarışı koşar adımlarla olması gerekiyor. Bu spor camiasına çok şeyler katacağımıza inanıyorum.” diye konuştu.

Erkoç, federasyonun ilk bedensel engelli başkanı olduğuna işaret ederek, “Camiada böyle bir beklenti vardı. Nasip bize oldu. Tüm delegelere, kulüp başkanlarına çok teşekkür ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile beraber engelli camiasına büyük kapılar açıldı. Bana göre Türkiye’nin en başarılı federasyonunun başkanı oldum. Önceden bastonlarım beni taşıyordu, şimdi tüm engellileri taşıyacak.” ifadelerini kullandı.

“Artık ‘dur’ diyeceğiz”

Masa tenisi, halter, okçuluk gibi paralimpik branşların TBESF’den ayrıldığını hatırlatan Erkoç, “Başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Gençlik ve Spor Bakanımıza gerçekten yürekten sesleniyorum. Cumhurbaşkanımız bugüne kadar engellinin her çığlığını, her sesini duyup duyarlı olmuştur. Bizden kopan branşların özellikle geri gelmesini istiyoruz. Bu yönde çalışmalarımız olacak.” şeklinde görüş belirtti.

Erkoç, federasyon bünyesindeki branş sayısının 21’den 15’e düştüğünü dile getirerek, şunları kaydetti:

“Ülkemize altın madalya kazandıran, paralimpik oyunlarında bayrağımızı dalgalandıran sporcularımızın bizden gitmesi, bizim için evdeki bir çocuğu alıp götürmek gibi. Bunlar lokomotif branşlarımızdı. Yıllardır verdiğimiz emeğin karşılığını aldığımız branşlarımızdı. Ama bunlar birden bakanlık kararıyla diğer federasyonların çatısı altına geçmeye başladı. Bu, bizleri çok üzüyor. Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Bakanımızla görüşüp, giden branşları federasyonumuza geri almak için çalışma başlatacağız. Bundan sonra da hiçbir branşın bünyemizden gitmesini istemiyoruz. Çünkü yılların verdiği emekle bu çocuklara başarılar getirdik. Artık ‘dur’ diyeceğiz. Bu konuda üstüme düşen neyse yapacağım.”

Kadın Ampute Milli Futbol Takımı için çalışmalar başladı

İstanbul’da düzenlenen 2022 Erkekler Ampute Futbol Dünya Kupası’nda Türkiye’nin şampiyon olarak önemli bir başarı elde ettiğine dikkati çeken Erkoç, kadınlarda da ampute futbol takımı kurarak bu başarıya ulaşmayı amaçladıklarını söyledi.

“Kadın Ampute Milli Futbol Takımı için çalışmalara başladık.” diyen Erkoç, “Erkek Ampute Milli Futbol Takımı’na verdiğimiz önemin daha fazlasını vereceğiz. Ampute futbolda dünya bizi takip ediyor. İnşallah kadınlarda da Dünya Kupası’nı ülkemize getireceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

“Sporla hayata bağlayacağız”

Alpaslan Erkoç, Kahramanmaraş merkezli depremler sonucu engelli kalan bireylerin spora kazandırılmasını çok önemsediklerini vurguladı.

Depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyen Erkoç, “Şu an yapmamız gereken en önemli çalışma, deprem bölgesinde uzuvlarını kaybetmiş, omurilik felci olmuş vatandaşlarımızı, kardeşlerimizi spora kazandırmak. Bunun için geniş kapsamlı çalışma planı önümüzde. Biz, o kardeşlerimizi inşallah sporla hayata bağlayacağız.” ifadelerini kullandı.

“Başarılı bir paralimpik oyunları geçireceğimize inanıyorum”

Genel kurulun ardından yaptıkları yönetim kurulu toplantısında paralimpik oyunlarına katılacak branşları ele aldıklarını belirten Erkoç, 2024 Paris Paralimpik Oyunları hedefiyle ilgili şöyle konuştu:

“2024 Paris Paralimpik Oyunları’na gidecek sporcularımızın madalya alması benim en büyük hayalim. Önümüzde çok kısa bir süre kaldı. Kota müsabakaları var. İnşallah paralimpik oyunlarında ülkemize çok madalya getireceğiz, yeter ki devlet büyüklerimiz bize kapılarını daha çok açsınlar, destek olsunlar. Buradan ülkemizin büyük kuruluşlarına da sesleniyorum, gelin bir branşımızın sponsoru olun, gelin paralimpik oyunlarında ülkemizin bayrağını beraber dalgalandıralım. Bize sponsor olmuş herkese de çok teşekkür ediyorum. Başarılı bir paralimpik oyunları geçireceğimize inanıyorum.”

Genel

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Kutlu Olsun

Cumhurbaşkanı, hükümet yetkilileri, siyasi liderler ve halk, 15 Temmuz gecesi yaşanan olayların hatırlanmasının yanı sıra, darbe girişimine karşı direnişi ve birlik ruhunu vurgulayan konuşmalar yaptı. Halk, darbecilere ve onların destekçilerine olan öfkesini bir kez daha dile getirdi ve Türkiye’nin demokrasiye olan bağlılığını yüksek sesle duyurdu.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, aynı zamanda şehitlerimizin anısını yaşatmak ve onların fedakarlıklarını hatırlamak için de bir fırsat oldu. Şehitlerimizin aileleri ve yakınları, kutlamalara katılarak sevdiklerinin hatıralarını yaşattı ve onlara olan minnettarlıklarını dile getirdi.

OKUMAYA DEVAM ET

Bilek Güreşi

Para Bilek Güreşi Avrupa Şampiyonası’nda 22 Madalya!

Bu yıl 34’üncüsü düzenlenen Para Bilek Güreşi Avrupa Şampiyonası’ı 9-16 Haziran Tarihleri arasında Moldova’nın başkenti Kişinev’de tamamlandı.
31 Avrupa ülkesinin katılımıyla gerçekleştirilen organizasyonda ülkemizi temsil eden sporcularımız şampiyonayı 13 altın, 7 gümüş ve 2 bronz olmak üzere toplam 22 madalya ile sonlandırdı.Ayrıca bu sonuçlar neticesinde TBESF sporcuları kadınlar ve erkeklerde takım halinde 3.olarak 2 kupa kazandı.
Organizasyonda alınan toplu sonuçlar ise şu şekildedir:
Sağ kol:
Altın madalya: Elif Naz Bakır, Mustafa Dinleyici, Gökhan Seven, Meryem Yıldırım, İsmail Bekar ve Murat Çırık
Gümüş madalya: Fatih Kamuz, Halit Can Ünal, Kenan Eroğlu ve Oya Aydın
Bronz madalya: Ömer Aydın

Sol Kol:
Altın madalya: İsmail Hacı Bekar, Gökhan Seven, Meryem Yıldırım, Elif Naz Bakır, Ümit Burunlular, Abdülsamed Ocakoğlu ve Murat Çırık
Gümüş madalya: Fatih Kamuz, Halit Can Ünal ve Oya Aydın
Bronz madalya: Ömer Aydın

OKUMAYA DEVAM ET

Ampute Futbol

Türkiye Sigorta’dan Ampute Futbol Milli Takımı’na Desteğe Devam

Türkiye Sigorta, Dünya ve Avrupa Şampiyonu olan Türkiye Ampute Futbol Milli Takımı’na verdiği desteğini sürdürüyor.
Türkiye Sigorta, Dünya Kupası ve Avrupa Şampiyonu olarak ülkemizi gururlandıran Türkiye Ampute Futbol Milli Takımı’nın yanı sıra bu yıl, Tekerlekli Sandalye Tenis Milli Takım Sporcuları Zeliha Aksak ve Uğur Altınel ile Para Yüzme Milli Takım Sporcusu Sevilay Öztürk’e sponsorluk desteği sunacak.

14 Haziran Çarşamba günü Yalova Maxwell Resort Hotel Spa’da, TBESF (Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu) Başkanı Alparslan Erkoç, Türkiye Sigorta Genel Müdürü Atilla Benli, Teknik Direktör İsmail Temiz’in katılımıyla imza töreni düzenlendi.

Başkan Erkoç: ‘’Türkiye Sigorta Ailesine Teşekkür Ediyorum’’
Törende konuşma yapan TBESF Başkanı Alpaslan Erkoç şunları söyledi: ‘’Bizler Türkiye olarak Dünyanın en iyi Ampute Futbol takımına sahip olmanın haklı gurunu yaşıyoruz. Sadece Ampute Milli Futbol Takımı değil tüm branşlarımızdaki sporcularımız, spor kamuoyunun dikkatlerini üzerine çeken büyük birer rol model haline geldi. Spor insanları hayata bağlar, daha sağlıklı bir toplum yetiştirir. Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu olarak durmadan daha iyiye gitmek bizim en önemli vazifemiz. Bu yüzden aldığımız her bir destek bizim için çok anlamlı. Başarımızda pay sahibi olan destekçimiz Türkiye Sigorta’ya yanımızda oldukları için teşekkür ediyorum”dedi.

A Milli Takım Teknik Direktörü İsmail Temiz :‘’ Sorumluluklarımız farkındayız’’
Ampute Futbol Teknik Direktörü olarak değerlendirmelerde bulunan İsmail Temiz ’’ Böylesine sevilmek, Türk Halkı tarafından bağrına basılmak tarifsiz bir duygu. Aynı zamanda bu durum bizlere bir sorumluluğumuz olduğunu da hatırlatıyor. Ampute Futbol Milli Takımı olarak bulunduğumuz her yerde en iyisi yaparak rol model olmaya devam etmemiz gerekiyor. Anlamlı desteklerinden dolayı Türkiye Sigorta ailesine ve Başkanımız Alpaslan Erkoç’a teşekkür ediyorum’’dedi.
Atilla Benli: “Bir olmak ve birlik olmanın en güzel örneklerinden biri Türkiye Ampute Futbol Milli Takımı”

İş birliği hakkında değerlendirmede bulunan Türkiye Sigorta Genel Müdürü Atilla Benli şunları söyledi: “Kurulduğumuz günden bu yana, Türkiye Sigorta olarak bir olmak, birlik olmak için çalışıyor, üretiyoruz. Bir olmak ve birlik olmanın en güzel örneklerinden birini bizlere yaşatan, Türkiye Ampute Futbol Milli Takımımızın yanında, bu yıl desteğimizi daha da geliştirerek Tekerlekli Sandalye Tenis Milli Takım Sporcuları Zeliha Aksak ve Uğur Altınel ile Para Yüzme Milli Takım Sporcusu Sevilay Öztürk’e destek vermekten gurur duyuyoruz.”
İş birliğinin, Türkiye Sigorta’nın sporun birleştirici ve dönüştürücü gücüne olan inancını yansıttığını belirten Benli, sözlerine şöyle devam etti: “Devam etmekten gurur duyduğumuz bu iş birliği ile sporcularımızın başarılarını daha fazla kişiye duyurmayı, onlara daha geniş bir destek ağı sağlamayı ve gençlerimizi spora teşvik etmeyi hedefliyoruz. Ay Yıldızlı formayı Avrupa’da ve dünyada başarıyla dalgalandıran sporcularımızın her zaman destekçisi olacağız, onlarla yan yana yürüyeceğiz. Onların nefes kesecek müsabakalarını izlemek için sabırsızlanıyoruz. Daha nice başarılara birlikte, omuz omuza ulaşacağız.”

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P