BİZİ TAKİP ET!

Başkan Uztürk TRT Spor’da

TBESF Başkanı Arif Ümit Uztürk federasyonun şuanki durumu ve yapılacak işler konusunda açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin ilk engelli spor programı Engelsiz Spor’a katılan Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk federasyonun şuanki durumu ve yapılacak işler konusunda açıklamalarda bulundu

22 Kasım 2014’deki mali genel kurul sonrası başlayan krizin 22 Mart 2015 tarihinde yapılan olağanüstü genel kurulla son bulduğunu ifade eden Uztürk "Artık bu tarihten sonra federasyonumuzun tüm mensupları için bir kardeşliğin bütünleşmenin başlangıç tarihini tespit etmiş olduk" dedi.

VAZİYET İÇLER ACISI

Federasyonun şuanki durumunun içler acısı olduğunu belirten Uztürk 3 milyon TL civarında bir borç yükü ile karşı karşıya olduklarını söyledi.

Birçok uluslararası faaliyetin ortada kalmış olduğunu vurgulayan Uztürk "Uluslararası federasyonlar bizim ülkemizde bazı faaliyetleri bizim dahilimiz olmadan gerçekleştiriyorlar. Şuanda Antalya’da Uluslararası Tenis Federasyonunun organize ettiği bir yarışmada ne biz tarafız ne Tenis Federasyonu taraf böyle garip bir durumla karşı karşıyayız. Buna benzer birçok organizasyon yükü ile de karşılaştık" diye konuştu.

PARASIZLIĞI AŞACAĞIZ

"Önemli olan şu 2015 yılı 2016 yılında yapılacak Rio paralimpik oyunlarının kota müsabakalarının yoğunlaştığı bir dönem. Dolayısıyla süratla bugün saat 16:00’da bütçe görüşmeleri için Spor Genel Müdürlüğü’nde görüşmelere başlayacağız. Bütçe yapımızı süratla düzeltmemiz gerekiyor. Bu konuda bakanlığımız ve genel müdürlüğümüz son derece hassas ve titiz bir gayret göstererek bizim sorunlarımızı birlikte çözmek konusunda gayret gösteriyoruz. En kısa zamanda parasızlığı aşacağız."

YENİ BİNA GÜNDEMDE

"Ofisle ilgili fiziki açıdan çok olumsuz görüntüler var. Genel müdürlüğümüz bu konuda bize müstalik bir bina kiralama yetkisi de verdi. Bir taraftan onun da arayışı içerisindeyiz. Yumaklar sorunu hale gelmiş ortaya çıkan problemler. Bunları tek tek çözeceğiz. Genel sekreterimiz yoktu federasyonda Genel sekreter atandı. Hafta içi yeniden bir yönetim kurulu toplantısı yaparak yoğun bir gündemle problemlerin ilk aşamalarını bitirme gayreti içerisinde olacağız.Bu tarihten sonra bütün camiamız için kardeşliğin, bütünleşmenin ve sporun konuşulacağı bir dönem başlasın diyorum"

Duyurular

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P