BİZİ TAKİP ET!

Başkan Uztürk, Yeni Atatürk Stadyumu’nu inceledi

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk ile Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, Yaşayan Stadyum Projesi kapsamında Yeni Atatürk Stadyumu içerisinde yapılan spor salonlarında incelemelerde bulundu.

TBESF Başkanı Arif Ümit Uztürk, Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, Sakarya Ampute Engelliler Spor Kulübü Derneği Başkanı Sinan Panta, Adapazarı Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Adem Aka, Şube Müdürleri Özgür Aygün ve Keramettin Ekinci, Bedensel Engelliler İl Temsilcisi Selim Özen ile birlikte Yaşayan Stadı gezerek, stadyumla ilgili gelinen aşamada neler yapıldığına dair bilgiler aldı.

Başkan Uztürk, ”Engelliler Haftası’nda verilecek en güzel hediyelerden biri. Federasyon olarak, Yaşayan Stadyumda engelleri kaldırdığı için Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Arif Özsoy ve destek veren herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bedensel Engelliler İl Temsilcisi Selim Özen’de ”Engelli sporculara yaşayan stadın kapısını engelli sporculara açan Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy’a ve tüm engelli vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.” diye konuştu. 

10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftasının bu yıl koronavirüs nedeniyle aktif olarak kutlayamadıklarını belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, ”Engelliler Haftası’nda bizler de engelli bireylerimizi unutmadık. Yaşayan Stat Projesi kapsamında engelli vatandaşlarımızın salonlarımızı rahatça kullanabilmesi için çalışmalarımızı bu doğrultuda yaparak tüm engelleri ortadan kaldırdık. Engelliler alanında ilimizde hizmet veren ve her fırsatta bu alandaki sorunlarla ilgilenerek iş birliği yapan, sorunların çözümüne katkıda bulunan başta Sayın Valimiz Ahmet Hamdi Nayir ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk olmak üzere, sivil toplum kuruluşlarına, ayrıca engelliler alanında gündemi sürekli canlı tutmaya çalışan tüm medya mensuplarına teşekkür ediyorum. Engelli bireylerin topluma daha çok kazandırmak ve ilimizde engelliliği en aza indirmek amacıyla gelişmelere destek olan herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı. 

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun, video konferans üzerinden 81 İl Müdürüne seslendiği toplantıda Sakarya’daki tesislerden ve özellikle Yaşayan Stad Projesi’nden övgüyle söz ettiğini belirten Özsoy, ”Yaşayan Stat Kompleksi sloganıyla tüm Türkiye’ye örnek vizyon bir çalışma olarak gösterilen bu tesislerde, 120 metre uzunluğunda Türkiye’nin en uzun kapalı atletizm pisti ile 22 adet İhtisas Salonu, sosyal donatı alanları, açık tenis kortları, halı saha, yürüyüş parkuru ve piknik alanları da oluşturmayı planlıyoruz. Ayrıca Adapazarı Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğümüzü de buraya taşınacağız ve komplekse bir de Gençlik Merkezi yapmayı hedefliyoruz. Ülkemize örnek olacak şekilde yaptığımız Yaşayan Stadyumun ilimize her anlamda çok büyük katkısı olacak ve tüm vatandaşlarımızın kullanabileceği şekilde tesislerimiz açık olması için çalışmalar yapılıyor.” dedi. 

Öte yandan Sakarya Ampute Engelliler Spor Kulübü Derneği Başkanı Sinan Panta, Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy’a 54 numaralı Arif Özsoy yazılı forma hediye ederek, engellilere verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti.


Duyurular

Genç Millilerimiz Junior Camp’a gidiyor.

18-22 Temmuz 2024 tarihleri arasında Belçika’nın Blankenberge kentinde gerçekleştirilecek olan “Junior Camp” etkinliğine ülkemizden 8 sporcu katılacaktır. İlk kafilemiz Ankara’dan yola çıktı. Sporcularımıza başarılar dileriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

SÜPER KUPA STATÜSÜ

2024 Sezonu Süper Kupa statüsü aşağıdadır.

Statüye aynı zamanda internet sitemizin “FORMLAR” bölümünden ulaşılabilir.

2024 SÜPER KUPA

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P