BİZİ TAKİP ET!

BAŞKANDAN IWBF AVRUPA BAŞKANINA MEKTUP

BAŞKANIMIZ ARİF ÜMİT UZTÜRK IWBF AVRUPA BAŞKANI WALTER PFALLER E YAZDIĞI MEKTUP …

 

SN  Walter Phaller ,

IWBF Avrupa Başkanı 

05-08 Mayıs 2016 tarihleri arasında Almanya’nın Zwickau kentinde düzenlenen Avrupa Şampiyonlar Kupası Finallerinde  karşılaşacak iki güzide kulübümüz Beşiktaş ve Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımları arasında oynanacak 5.lik müsabakasından önce ,Spor salonu dışında iki tarafın holiganları arasında çıktığı iddia edilen olayları nefretle kınıyoruz..

Ülkemizde Garanti TS Basketbol Süper Liginde iki kez karşı karşıya gelen BEŞİKTAŞ-GALATASARAY müsabakalarında en ufak bir centilmenlik dışı saha içi ve dışı olay yaşanmamıştır. 63 takımımızın mücadele ettiği TS Basketbol Lig müsabakalarımız da sorunsuz olarak sonuçlanmak üzere olup bir kez daha spora şiddet kavramını sokmak isteyen zihniyeti hangi ulustan olursa olsun şiddetle protesto ediyoruz…

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu olarak 18 spor dalında sürdürdüğümüz sportif faaliyetlerdeki FAİR PLAY çizgimizi her zaman koruyacağımıza ve Tüm kulüplerimizle bu konuda birlikte hareket ettiğimizi ifade etmek isterim. Saygılarımla….

Arif Ümit Uztürk
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı

Duyurular

İlk Hazırlık Maçımızda İngiltereyi 2-1 Mağlup ettik.

İlk Hazırlık maçımızda Milli takımımız sahadan 2-1 galip ayrıldı. Takımımızın gollerini 17. ve 36. dakikalarda Ömer Güleryüz kaydederken, İngiltere 50. dakikada Heald Martin’in attığı golle farkı bire indirdi. Karşılaşma bu skorla sona ererken, milli takımımız ilk hazırlık maçında sahadan 2-1 galip ayrıldı.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası Hazırlıkları Kapsamında Antalya’da Kampa Giriyor

Türkiye Ampute Futbol Milli Takımımız, Avrupa Şampiyonası için son hazırlıklarını yapmak üzere sezon sonu ikinci etap kampını Antalya’da  gerçekleştirecek. Titanic Deluxe Belek Hotel’de 22-29 Nisan 2024 tarihleri arasında düzenlenecek olan kamp, takımın Avrupa Şampiyonası öncesi hazırlık maçları da yapacağı bir kamp olacak.

Hazırlık maçı programı şu şekilde:

  • 22 Nisan 2024: Türkiye – İngiltere
  • 24 Nisan 2024: Türkiye – Özbekistan
  • 26 Nisan 2024: Türkiye – Özbekistan

 

Milli takımımıza başarılar diliyoruz.

 

 

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Milli Takımımız Kocaeli Kampını sonlandırdı.

Avrupa Şampiyonasını hazırlıkları çerçevesinde 15-21 Nisan 2024 tarihleri arasında Kocaeli ilinde hazırlıklarına devam eden Ampute Futbol Milli takımımız buradaki çalışmalarını sonlandırarak ikinci etap kamp için Antalya’ya hareket etti.

 

 

 

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P