BİZİ TAKİP ET!

Başkanımız AK Parti Samsun İl Başkanlığını Ziyaret Etti

Başkanımızın AK Parti Samsun İl Başkanlığı ziyareti….

Başkanımız Demirhan Şerefhan ve Yönetim Kurulu üyeleri Samsun İl Başkanlığı’nı ziyaret ettiler.
Federasyon Başkanımız Demirhan Şerefhan, Samsun Engelli Gücü Başkanı İlhan Elmalı ve yönetim kurulu üyeleri AK Parti Samsun İl Başkan Yardımcısı Alaettin Bayrak’ı ziyaret ederek federasyon çalışmaları, sportif faaliyetleri hakkında bilgi verdiler.Ziyarette AK Parti Samsun İl Sosya İşler Başkanı Elif Coşkun Bilgin ve AK Parti Samsun İl Engelliler Koordinasyon Merkezi Başkanı Hikmet Yücebaş’ta hazır bulundu.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu hakkında kısa bir bilgi veren Demirhan Şerefhan, ”1990 yılında kurulun Özürlüler Spor Federasyonu’nun 2000 yılında dörde bölünmesi ile birlikte Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu 2006 yılında kurulmuştur.Başarılı federasyonlar sıralamasında ilk altı içerisine giren federasyonumuzun yegane kaynağı sporcularımız ve kulüplerimizdir.Bu bilinç içinde bir aile olarak her şeyi sesli düşünmüş ve attığımız her adımı kulüplerimize ve engelli sporlarına emeği geçenlere sorarak, danışarak atmışızdır.Türkiyedeki engelli sporlarındaki hızlı değişimin ve başarıların sırrı çözülmeye çalışılmaktadır.

Bunu hep beraber elde etmenin gururunu yaşamaktayız.Sadece Tekerlekli Sandalye Basketbol’u değil diğer branşlarda da Dünya’da söz sahibi olmaya başladık.2000-2008 yılları arasında Federasyonumuz sporcuları farklı branşlarda yurtiçinde ve yurtdışında katılmış olduğu Uluslararası faaliyetlerde ülkemiz başarılı bir şekilde temsil edilmiştir.” dedi.

AK Parti iktidarı ile engelli vatandaşlar için bir çok yenilikler büyük hizmetler yapıldığını belirten AK Parti Samsun İl Başkan Yardımcısı Alaettin Bayrak ise,” Yıllarca ihmal edilmiş bir kesimin ve kardeşlerimizin hakkı olan hizmetleri alması bunun da AK Parti iktidarı olarak zihinlerdeki engellierin ortadan kaldırılarak, engelli kardeşlerimizi toplum içine kazandırmak onları sosyal hayatın içine girmesi için büyük çalışmalarda bulunduk.Unutmamak gerekirki asıl engel, kafadaki,vicdandaki, ruhtaki engeldir.Bunun için 2005 yılında ilk defa engelliler kanununu çıkararak zihinlerde olan engelleri kaldırdık.Daha sonra çıkan yönetmeliklerle bu konuda olabildiğince iyi bir yol aldık.Tabiki eksiklikler olabilir, bunlarda sizlerin bizlere ileteceği raporlarla ortadan kalkacaktır.Sizler eksiklerinizi bizlere iletecek bizlerde bu anlamda projelerimizi ortaya koyacağız.Sizlerin de katkısı, desteği ve sabrıyla bunlarıda zamanla, en hızlı şekilde gidermeye çalışacağız.Engelli kardeşlerimizin sporda ve sosyal etkinliklerde boy göstermesi için hükümetimiz gerekli adımları da atmaya devam edecektir.” diyerek ziyaretlerinden ötürü Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.
 

Duyurular

Türkiye-Özbekistan Maçı Canlı Yayın

24.04.2024 tarihinde saat 17:00’da oynanacak olan Türkiye – Özbekistan hazırlık karşılaşması aşağıdaki linkten canlı olarak yayınlanacaktır.

 

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Antalya Hazırlık Kampımızdan Kareler

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

İlk Hazırlık Maçımızda İngiltereyi 2-1 Mağlup ettik.

İlk Hazırlık maçımızda Milli takımımız sahadan 2-1 galip ayrıldı. Takımımızın gollerini 17. ve 36. dakikalarda Ömer Güleryüz kaydederken, İngiltere 50. dakikada Heald Martin’in attığı golle farkı bire indirdi. Karşılaşma bu skorla sona ererken, milli takımımız ilk hazırlık maçında sahadan 2-1 galip ayrıldı.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P