BİZİ TAKİP ET!

Başkanımız AK Parti Samsun İl Başkanlığını Ziyaret Etti

Başkanımızın AK Parti Samsun İl Başkanlığı ziyareti….

Başkanımız Demirhan Şerefhan ve Yönetim Kurulu üyeleri Samsun İl Başkanlığı’nı ziyaret ettiler.
Federasyon Başkanımız Demirhan Şerefhan, Samsun Engelli Gücü Başkanı İlhan Elmalı ve yönetim kurulu üyeleri AK Parti Samsun İl Başkan Yardımcısı Alaettin Bayrak’ı ziyaret ederek federasyon çalışmaları, sportif faaliyetleri hakkında bilgi verdiler.Ziyarette AK Parti Samsun İl Sosya İşler Başkanı Elif Coşkun Bilgin ve AK Parti Samsun İl Engelliler Koordinasyon Merkezi Başkanı Hikmet Yücebaş’ta hazır bulundu.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu hakkında kısa bir bilgi veren Demirhan Şerefhan, ”1990 yılında kurulun Özürlüler Spor Federasyonu’nun 2000 yılında dörde bölünmesi ile birlikte Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu 2006 yılında kurulmuştur.Başarılı federasyonlar sıralamasında ilk altı içerisine giren federasyonumuzun yegane kaynağı sporcularımız ve kulüplerimizdir.Bu bilinç içinde bir aile olarak her şeyi sesli düşünmüş ve attığımız her adımı kulüplerimize ve engelli sporlarına emeği geçenlere sorarak, danışarak atmışızdır.Türkiyedeki engelli sporlarındaki hızlı değişimin ve başarıların sırrı çözülmeye çalışılmaktadır.

Bunu hep beraber elde etmenin gururunu yaşamaktayız.Sadece Tekerlekli Sandalye Basketbol’u değil diğer branşlarda da Dünya’da söz sahibi olmaya başladık.2000-2008 yılları arasında Federasyonumuz sporcuları farklı branşlarda yurtiçinde ve yurtdışında katılmış olduğu Uluslararası faaliyetlerde ülkemiz başarılı bir şekilde temsil edilmiştir.” dedi.

AK Parti iktidarı ile engelli vatandaşlar için bir çok yenilikler büyük hizmetler yapıldığını belirten AK Parti Samsun İl Başkan Yardımcısı Alaettin Bayrak ise,” Yıllarca ihmal edilmiş bir kesimin ve kardeşlerimizin hakkı olan hizmetleri alması bunun da AK Parti iktidarı olarak zihinlerdeki engellierin ortadan kaldırılarak, engelli kardeşlerimizi toplum içine kazandırmak onları sosyal hayatın içine girmesi için büyük çalışmalarda bulunduk.Unutmamak gerekirki asıl engel, kafadaki,vicdandaki, ruhtaki engeldir.Bunun için 2005 yılında ilk defa engelliler kanununu çıkararak zihinlerde olan engelleri kaldırdık.Daha sonra çıkan yönetmeliklerle bu konuda olabildiğince iyi bir yol aldık.Tabiki eksiklikler olabilir, bunlarda sizlerin bizlere ileteceği raporlarla ortadan kalkacaktır.Sizler eksiklerinizi bizlere iletecek bizlerde bu anlamda projelerimizi ortaya koyacağız.Sizlerin de katkısı, desteği ve sabrıyla bunlarıda zamanla, en hızlı şekilde gidermeye çalışacağız.Engelli kardeşlerimizin sporda ve sosyal etkinliklerde boy göstermesi için hükümetimiz gerekli adımları da atmaya devam edecektir.” diyerek ziyaretlerinden ötürü Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.
 

TBESF HABER

“Para Dans Kosice 2023 turnuvasından 3 Altın 2 Gümüş Madalya ile Dönüyorlar”

Federasyonumuzun 2023 yılı faaliyet programında öne çıkan bir etkinlik gerçekleşti. Para Dans Kosice 2023 Para Dance Sport World Cup Turnuvası, 15-17 Eylül 2023 tarihleri arasında Slovakia’nın ev sahipliğinde gerçekleşti.

Sporcular, bu prestijli turnuvada üstün bir başarı elde ettiler. Toplamda 3 altın ve 2 gümüş madalya kazanan milli sporcular, Türk bayrağını gururla temsil ettiler.

Slovakya’nın ev sahipliğindeki turnuva, dünya çapında yetenekli dansçıları bir araya getirerek büyük bir rekabetin yaşandığı bir platform oldu. Sporcular, sadece ülkemizi değil, aynı zamanda yeteneklerini tüm dünyaya gösterme fırsatı buldular.

Federasyonumuz, sporcularımızın elde ettiği bu başarıdan dolayı gurur duyuyor ve onları tebrik ediyor. Bu önemli etkinliğin, gelecekteki uluslararası müsabakalarda da başarıların habercisi olduğuna inanıyoruz. Sporcularımıza başarılarının devamını dileriz.

PARADANS KOSIČE DÜNYA KUPASİ 2023

OKUMAYA DEVAM ET

Ampute Futbol

Ampute Futbol 2023-2024 Sezonu Süper Lig Fikstür Çekimi

“Ampute futbol 2023-2024 sezonu Süper Lig fikstür çekimi 14 Eylül 2023 tarihinde saat 16:30’da YouTube üzerinden canlı yayınlanacaktır. Canlı yayın bağlantısı aşağıdaki gibidir:”

https://www.youtube.com/@bedenselengelliler

 

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

“Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, TBESF Başkanı Alpaslan Erkoç’u Kabul Etti”

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç’u makamında kabul etti. Görüşme Bakanlık makamında gerçekleşti. Federasyon başkanı Erkoç, Gençlik ve Spor Bakanına yeni dönem faaliyetleri ve çalışma takvimi hakkında bilgiler verdi. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Federasyon Başkanı Erkoç’u ve göreve gelen yeni yönetimini tebrik etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak,’ Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu çalışmalarını yakından takip edeceğini ve önümüzdeki dönemde Federasyonun tüm bileşenleriyle ve Milli Takımlarla ses getiren başarılara imza atmasını beklediğini’ ifade etti. Bakan Bak, ‘Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın örnek bir sporsever olduğunu ve özellikle de sporda engellilerin varlığı konusundaki hassasiyetlerini’ dile getirdi. Bu doğrultuda Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak Milli takımın çalışmalarını yakından birebir takip ederek uluslararası alanda Paralimpik olimpiyatlarda yeni başarılar kazanmak için gereken desteği vereceklerini söyledi.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonun kısa, orta ve uzun vadede stratejik planları ve çalışmaları hakkında Bakan Bak’ a detaylı bir sunum gerçekleştiren Başkan Erkoç, “Sayın Bakanımız bizi çok samimi ve sıcak bir ortamda karşıladı. Kendisine mütevazı kişiliğinden ve engellilerin spordaki varlığına olan duyarlılığından dolayı adeta hayran kaldık. Sayın Bakanımızın Türk Sporu ve özellikle Milli Takımlarımız adına her türlü desteği fazlasıyla verecek bir sporsever olması biz spor camiası için büyük bir öneme sahiptir. Bu, bizler için önemli bir motivasyon kaynağı oluşturacaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ ın ilgi ve özverisi ile engelli sporunu en güzel yerlere getireceğimize inanıyoruz. Sayın Bakanımıza Federasyonumuza göstermiş olduğu ilgisi ve biz engelli vatandaşlarımıza karşı duyarlılığı ve sevgisinden dolayı müteşekkirim” dedi.

Görüşme sonunda Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç Bakanlık makamında hatıra fotoğrafı çektirdi.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P