BİZİ TAKİP ET!

Başkanımız CNNTÜRK’te

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Demirhan Şerefhan CNNTÜRK’te yayınlanan Mirgün Cabas ile “Her Şey” programına katıldı.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) Başkanı Demirhan Şerefhan, "Önümüzü görmeden borçlanmak istemediğimiz için faaliyetlerimizi durdurduk" dedi

Şerefhan, 5-8 Şubat tarihlerinde Mersin’de düzenlenecek Atıcılık Türkiye Şampiyonası hariç diğer tüm branşların faaliyetlerini durdurma kararlarıyla ilgili, mali genel kurulda ibra edilmedikleni için ödeneklerinin durdurulduğunu ve bu süreç sonuçlanmadan faaliyet yaparak borçlanmak istemediklerini dile getirdi.

Mali genel kurulda ibra edilmemeleriyle ilgili durumun mahkeme kararıyla iptal edildiğini ancak bunu yetkililere söylemelerine rağmen sonuç alamadıklarını kaydeden Şerefhan, "Biz başarısız bir federasyon değiliz. Genel kurul öncesi 5 kişilik denetleme kurulu gelerek, ‘usule uygundur’ raporu verdi ve bu 5 kişinin 3’ü devletin atadığı görevlilerdi. Bu süreçte Spor Genel Müdürlüğü’nün arkamızda durmasını beklerdik. Mali bütçemiz ibra edilmediği bütçe verilmediği açıklanıyor ama bizim zaten geçen yılın bütçesinden 1 milyon 100 bin lira alacağımız var" diye konuştu.

Dünyanın tek olan tekerlekli sandalye basketbol ligi ile büyük ilgiyle takip edilen ampute futbol ligi düzenlediklerini hatırlatan Şerefhan, "Şu an ne olacağımız belli değil. Önümüzü görmeden faaliyet yapıp borçlanmak istemedik. Bu sefer de ‘neden bu kadar borç yaptınız’ diyebilirler" ifadelerini kullandı.

Duyurular

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P