BİZİ TAKİP ET!

Başkanımız Demirhan ŞEREFHAN’dan Genç Millilere moral

Başkanımız Demirhan ŞEREFHAN’dan Genç Millilere moral…

Adana’da devam etmekte olan U23 Tekerlekli Sandalye Basketbol Dünya Şampiyonasında Venezeule, İtalya, Japonya ve Avustralya maçlarını kayıpsız atlatan Genç Mililer dün oynanan İsveç maçını 6 sayı farkla kaybederek grubu ikinci tamamladı.Çeyrek finalde rakibi İngiltere olan genç milliler ile Federasyon Başkanı Demirhan ŞEREFHAN moral ve motivasyon için bir araya geldi.

BİR AİLE OLDUNUZ

Uzun bir süredir birlikte olduklarını ve ailelerinede özlem duyabilceklerini söyleyen ŞEREFHAN, ”Bizim için sizlerin burada bir arada bulunması çok önemli.Tam anlamıyla bir takım oldunuz,bir aile oldunuz, sizler geleceğin takımını oluşturdunuz.” dedi.Başkan ŞEREFHAN, Genç Millilere dün oynanan İsveç maçı ile ilgili sorular sordu ve basit hataların tekrarlanmayacağına inandığını çeyrek finaldeki rakip İngiltere’ye karşı basit hatalar yapmamalıyız dedi.

İNGİLTERE BİZDEN ÇEKİNİYOR!

Genç Milliler İngiltere maçını kazanacaklarını ve şampiyon olacaklarını Başkan Demirhan ŞEREFHAN ‘a iletirken, ŞEREFHAN ; ”İngiltere bizden çekiniyor bunu herkes biliyor.Neler yaptığımızı ve neler yapabileceğimizin farkındalar biz rahat olmalıyız çekinen taraf onlar rahat bir galibiyet alabilceğinize inanıyorum” dedi.

BURASI ÇOK FARKLI BİR ORTAM

Başkan ŞEREFHAN, Teknik ekip ve Genç Milliler rakip İngilterenin İran ile maçını izleyip birlikte rakibi analiz ettiler.Buranın çok farklı bir ortam olduğunu,burada dışardaki sıkıntıların hiçbirinin olmadığını, genç millilerin herşeyi dışarıda bırakıp buraya girdiğini ve burada sadece göğüslerindeki ay yıldınız var olduğunu sözlerine ekledi.
Demirhan ŞEREFHAN ; Hiçbirşey tesadüf değildir.2000 senesinde 3 branş varken şu anda 15 branş var.Sizlerin final oynamasıda tesadüf değil.Biz bugünü değil biz yarınları şekillendirmek için buradayız”dedi ve sporculara ve teknik ekibe başarılar dileyerek sözlerini tamamladı. 


Duyurular

İlk Hazırlık Maçımızda İngiltereyi 2-1 Mağlup ettik.

İlk Hazırlık maçımızda Milli takımımız sahadan 2-1 galip ayrıldı. Takımımızın gollerini 17. ve 36. dakikalarda Ömer Güleryüz kaydederken, İngiltere 50. dakikada Heald Martin’in attığı golle farkı bire indirdi. Karşılaşma bu skorla sona ererken, milli takımımız ilk hazırlık maçında sahadan 2-1 galip ayrıldı.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası Hazırlıkları Kapsamında Antalya’da Kampa Giriyor

Türkiye Ampute Futbol Milli Takımımız, Avrupa Şampiyonası için son hazırlıklarını yapmak üzere sezon sonu ikinci etap kampını Antalya’da  gerçekleştirecek. Titanic Deluxe Belek Hotel’de 22-29 Nisan 2024 tarihleri arasında düzenlenecek olan kamp, takımın Avrupa Şampiyonası öncesi hazırlık maçları da yapacağı bir kamp olacak.

Hazırlık maçı programı şu şekilde:

  • 22 Nisan 2024: Türkiye – İngiltere
  • 24 Nisan 2024: Türkiye – Özbekistan
  • 26 Nisan 2024: Türkiye – Özbekistan

 

Milli takımımıza başarılar diliyoruz.

 

 

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Milli Takımımız Kocaeli Kampını sonlandırdı.

Avrupa Şampiyonasını hazırlıkları çerçevesinde 15-21 Nisan 2024 tarihleri arasında Kocaeli ilinde hazırlıklarına devam eden Ampute Futbol Milli takımımız buradaki çalışmalarını sonlandırarak ikinci etap kamp için Antalya’ya hareket etti.

 

 

 

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P