BİZİ TAKİP ET!

Başkanımız Demirhan ŞEREFHAN’dan Genç Millilere moral

Başkanımız Demirhan ŞEREFHAN’dan Genç Millilere moral…

Adana’da devam etmekte olan U23 Tekerlekli Sandalye Basketbol Dünya Şampiyonasında Venezeule, İtalya, Japonya ve Avustralya maçlarını kayıpsız atlatan Genç Mililer dün oynanan İsveç maçını 6 sayı farkla kaybederek grubu ikinci tamamladı.Çeyrek finalde rakibi İngiltere olan genç milliler ile Federasyon Başkanı Demirhan ŞEREFHAN moral ve motivasyon için bir araya geldi.

BİR AİLE OLDUNUZ

Uzun bir süredir birlikte olduklarını ve ailelerinede özlem duyabilceklerini söyleyen ŞEREFHAN, ”Bizim için sizlerin burada bir arada bulunması çok önemli.Tam anlamıyla bir takım oldunuz,bir aile oldunuz, sizler geleceğin takımını oluşturdunuz.” dedi.Başkan ŞEREFHAN, Genç Millilere dün oynanan İsveç maçı ile ilgili sorular sordu ve basit hataların tekrarlanmayacağına inandığını çeyrek finaldeki rakip İngiltere’ye karşı basit hatalar yapmamalıyız dedi.

İNGİLTERE BİZDEN ÇEKİNİYOR!

Genç Milliler İngiltere maçını kazanacaklarını ve şampiyon olacaklarını Başkan Demirhan ŞEREFHAN ‘a iletirken, ŞEREFHAN ; ”İngiltere bizden çekiniyor bunu herkes biliyor.Neler yaptığımızı ve neler yapabileceğimizin farkındalar biz rahat olmalıyız çekinen taraf onlar rahat bir galibiyet alabilceğinize inanıyorum” dedi.

BURASI ÇOK FARKLI BİR ORTAM

Başkan ŞEREFHAN, Teknik ekip ve Genç Milliler rakip İngilterenin İran ile maçını izleyip birlikte rakibi analiz ettiler.Buranın çok farklı bir ortam olduğunu,burada dışardaki sıkıntıların hiçbirinin olmadığını, genç millilerin herşeyi dışarıda bırakıp buraya girdiğini ve burada sadece göğüslerindeki ay yıldınız var olduğunu sözlerine ekledi.
Demirhan ŞEREFHAN ; Hiçbirşey tesadüf değildir.2000 senesinde 3 branş varken şu anda 15 branş var.Sizlerin final oynamasıda tesadüf değil.Biz bugünü değil biz yarınları şekillendirmek için buradayız”dedi ve sporculara ve teknik ekibe başarılar dileyerek sözlerini tamamladı. 


TBESF HABER

“Para Dans Kosice 2023 turnuvasından 3 Altın 2 Gümüş Madalya ile Dönüyorlar”

Federasyonumuzun 2023 yılı faaliyet programında öne çıkan bir etkinlik gerçekleşti. Para Dans Kosice 2023 Para Dance Sport World Cup Turnuvası, 15-17 Eylül 2023 tarihleri arasında Slovakia’nın ev sahipliğinde gerçekleşti.

Sporcular, bu prestijli turnuvada üstün bir başarı elde ettiler. Toplamda 3 altın ve 2 gümüş madalya kazanan milli sporcular, Türk bayrağını gururla temsil ettiler.

Slovakya’nın ev sahipliğindeki turnuva, dünya çapında yetenekli dansçıları bir araya getirerek büyük bir rekabetin yaşandığı bir platform oldu. Sporcular, sadece ülkemizi değil, aynı zamanda yeteneklerini tüm dünyaya gösterme fırsatı buldular.

Federasyonumuz, sporcularımızın elde ettiği bu başarıdan dolayı gurur duyuyor ve onları tebrik ediyor. Bu önemli etkinliğin, gelecekteki uluslararası müsabakalarda da başarıların habercisi olduğuna inanıyoruz. Sporcularımıza başarılarının devamını dileriz.

PARADANS KOSIČE DÜNYA KUPASİ 2023

OKUMAYA DEVAM ET

Ampute Futbol

Ampute Futbol 2023-2024 Sezonu Süper Lig Fikstür Çekimi

“Ampute futbol 2023-2024 sezonu Süper Lig fikstür çekimi 14 Eylül 2023 tarihinde saat 16:30’da YouTube üzerinden canlı yayınlanacaktır. Canlı yayın bağlantısı aşağıdaki gibidir:”

https://www.youtube.com/@bedenselengelliler

 

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

“Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, TBESF Başkanı Alpaslan Erkoç’u Kabul Etti”

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç’u makamında kabul etti. Görüşme Bakanlık makamında gerçekleşti. Federasyon başkanı Erkoç, Gençlik ve Spor Bakanına yeni dönem faaliyetleri ve çalışma takvimi hakkında bilgiler verdi. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Federasyon Başkanı Erkoç’u ve göreve gelen yeni yönetimini tebrik etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak,’ Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu çalışmalarını yakından takip edeceğini ve önümüzdeki dönemde Federasyonun tüm bileşenleriyle ve Milli Takımlarla ses getiren başarılara imza atmasını beklediğini’ ifade etti. Bakan Bak, ‘Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın örnek bir sporsever olduğunu ve özellikle de sporda engellilerin varlığı konusundaki hassasiyetlerini’ dile getirdi. Bu doğrultuda Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak Milli takımın çalışmalarını yakından birebir takip ederek uluslararası alanda Paralimpik olimpiyatlarda yeni başarılar kazanmak için gereken desteği vereceklerini söyledi.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonun kısa, orta ve uzun vadede stratejik planları ve çalışmaları hakkında Bakan Bak’ a detaylı bir sunum gerçekleştiren Başkan Erkoç, “Sayın Bakanımız bizi çok samimi ve sıcak bir ortamda karşıladı. Kendisine mütevazı kişiliğinden ve engellilerin spordaki varlığına olan duyarlılığından dolayı adeta hayran kaldık. Sayın Bakanımızın Türk Sporu ve özellikle Milli Takımlarımız adına her türlü desteği fazlasıyla verecek bir sporsever olması biz spor camiası için büyük bir öneme sahiptir. Bu, bizler için önemli bir motivasyon kaynağı oluşturacaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ ın ilgi ve özverisi ile engelli sporunu en güzel yerlere getireceğimize inanıyoruz. Sayın Bakanımıza Federasyonumuza göstermiş olduğu ilgisi ve biz engelli vatandaşlarımıza karşı duyarlılığı ve sevgisinden dolayı müteşekkirim” dedi.

Görüşme sonunda Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç Bakanlık makamında hatıra fotoğrafı çektirdi.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P