BİZİ TAKİP ET!

Başkanımız Demirhan Şerefhan TED Ankara Koleji Lise Kısmına Konuk Oldu

Başkanı Demirhan Şerefhan TED Ankara Koleji Lise Kısmına Konuk Oldu

Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Demirhan Şerefhan TED Ankara Koleji Lise Kısmına Konuk Oldu.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı ve mezunumuz Demirhan Şerefhan, 26 Aralık’ta okulumuza konuk oldu. TED Ankara Koleji Mezunları Derneği ve Lise Kısmı TEDCs Topluluğu’nun organizasyonu ile İdari Bina konferans salonunda düzenlenen söyleşide Şerefhan, federasyonun faaliyetlerinden bahsetti, engelli sporunda elde edilen ulusal ve uluslararası başarılardan söz etti ve ülkemizde engellilerin karşılaştığı sorunlara değindi.

II. Dünya Savaşı’ndan sonra İngiltere’den dünyada yayılmaya başlayan bedensel engelli sporların, ülkemizde federasyonun kurulması ile birlikte epey geç de olsa 1990’da başladığını anlatan Demirhan Şerefhan, engellilerin rehabilitasyonunda ve özgüvenlerini kazanmalarında sporun çok önemli bir araç olduğunu ifade etti. Bugün federasyon çatısı altında 16 spor branşında 3500 lisanslı sporcu olduğunu ve bu sporcuların 2013’te 114 madalya kazandığını belirten Başkan, basının ve kamuoyunun dünya çapındaki derecelere dahi ilgi göstermemesinden yakındı.

Ülkemizde 8,5 milyon engelli bulunduğunu hatırlatan Başkan Şerefhan, okulumuzda engelliler için ne gibi mekânsal avantajlar bulunduğunu sordu ve hayatın içinde ve engelli sporunda daha çok birey görebilmek adına onları bu konuda fikir üretmeye ve harekete geçmeye davet etti.


Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Tebriği

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Tüm Camiamızın bayramını kutladığını dile getirdi.

“Tüm Spor Kulüpleri Başkanları, Yöneticileri, Antrenörleri, Sporcuları, Takımlarımızı ve Milli takımımızı oluşturan destek personelleri, sağlık ekipleri, Hakemlerimiz, Gözlemcilerimiz, tüm kurullarımızın, federasyonumuza destek veren tüm sponsor firmalarımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, hayırlı bayramlar dilerim.”

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Sponsorlarımızdan Vestel Yetkilileri Kampımızı ziyaret etti.

Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde Riva’da bulunan Milli Takımımıza Vestel CMO’su-Vestel Pazarlama Genel Müdürü Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Marka İletişim, Deneyim ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Osman Badur moral ziyaretinde bulundu.

Türkiye’nin gururu Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olması için yoğun bir şekilde çalıştığı bu süreçte, Vestel’in üst düzey yöneticileri takımımızı ziyaret ederek moral verdi. Ziyaret sırasında Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Osman Badur, Milli Takımımıza başarılar dileyerek, oyuncuların ve teknik ekibin hedeflerine ulaşmaları için desteklerini sundular.

Duygu Badem Uylukçuoğlu; Vestel olarak, Türk sporuna ve Milli Takımımıza olan desteğimizi sürdürüyor ve bu tür önemli organizasyonlarda milli ruhu ve birliği güçlendirmeye devam ediyoruz. Sporun birleştirici gücüne inanan Vestel ailesi olarak, Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz.

Milli Takımımıza ve teknik ekibine başarılar diler, Avrupa Şampiyonası’nda elde edecekleri başarılar için sabırsızlıkla beklediğimizi belirtiriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Lig Üçüncüsü

Bitexen Ampute Futbol 1.Lig Üçüncüsü; Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü, 14 hafta boyunca kıyasıya rekabetin sürdüğü 1.ligde Sezon sonunda 28 puan alarak üçüncü olan Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Başkanı, yöneticileri ve Sporcularını tebrik ediyoruz. Gelecek sezonda başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P