BİZİ TAKİP ET!

Başkanımız ‘Engelsiz Spor’ da

Başkanımız Arif Ümit Uztürk, TRT SPOR’da yayınlanan Engelsiz Spor programında Cem Çınar’ın sorularını yanıtladı.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk göreve geldikleri 22 Mart’tan bu yana  3 milyon 157 bin TL’lik borcun an itibariyle  450 bin TL seviyesineçektiklerini belirterek "Bu bizi oldukça rahatlattı. Bu arada klüplerimizi ve borçlandığımız şirketleri de bu vesile ile bir hayli rahatlatmış olduk. Hatta başlayan liglerimizin 1. ve 2. hafta müsabaka ücretlerini de hem klüplerimize hem hakemlerimize ödemeye başladık." dedi.RİO BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

22 Mart’tan bu yana yaşanan sürecin kötü tarafı bazı kota veren müsabakalara katılamamamız olmuştu. Biz görecve başladıktan sonra yoğun bir şekilde kota alabileceğimiz müsabakalara yoğunlaştık. Bugün sporcularımızın Rio Olimpiyatları kota sayısı 27’ye ulaştı. Önümüzdeki 2016 Temmuz ayına kadar kota alma süreci devam edecek ve biz bu sayısı inşallah 40-45 arasına oturtmaya çalışıyoruz. Rio bizim için çok önemli. Atıcılık branşımız 8 tane kotalı sporcuya sahip oldu. Son olarak Amerika’daki IPS World Cup’ta 4 sporcumuz kota aldı 4 de daha önceden almış sporcumuz vardı. TS Basketbol’da 12 sporcumuz, okçulukta 3 sporcumuz, atletizim de bir sporcumuz, yüzme de bir sporcumuz, halterden bir sporcumuz , masa tenisinden bir sporcumuz bulunmaktadır.  Spor dalı sayımız 18 oldu. Paralimpik oldukları için tekerlekli sandalye curling ve tekerlekli sandalye eskrim branşlarımızı da branşlar arasına dahil ettik.

Federasyon olarak sürekli Paralimpik Komite ile temas halindeyiz. Rio hazırlıkları çerçevesinde birçok çalışmamız olacak. 17 Aralık’ta sağlık kurulumuzun da önderliğinde tüm branşlarımızın milli takım antrenörleri, teknik kurul üyeleri doping ile ilgili çok önemli bir seminerden geçecekler. Paralimpik sporcu yetiştiren Görme Engelliler Federasyonu ile Bedensel Engeliller Federasyonu var. İşitme Engelliler Federasyonu’nun önemli bir organizasyonları var ama paralimpik bir spor dalı olmadığı için faaaliyetlerimiz genelde birbirinden ayrı seyrediyor. Görme Engelliler Federasyonu ile biz Türkiye’yi en iy şekilde temsil etmeye çalışan iki federasyonuz.

MÜSABAKALAR HIZ KESMİYOR

Aralık ayının ilk haftasına kadar 4 branşın Türkiye Şampiyonası’nı yapacağız.Geçen hafta Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası’nı 71 sporcunun katılımı ile yaptık. Bir yıl boyunca hiç resmi müsabakalara katılmayan yarışmacılar lisanları vize ederek aktif duruma geliyorlar. Önümüzdeki günlerde çok büyük katılım ile Samsun’da Türkiye Boccia Şampiyonası olacak. Aynı tarihte Mersin’de Tenis Şampiyonası var. Konya’da Oturarak Voleybol’un 2.kez bu yıl içerisinde Türkiye Şampiyonası’nı yapacağız.

Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Tebriği

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Tüm Camiamızın bayramını kutladığını dile getirdi.

“Tüm Spor Kulüpleri Başkanları, Yöneticileri, Antrenörleri, Sporcuları, Takımlarımızı ve Milli takımımızı oluşturan destek personelleri, sağlık ekipleri, Hakemlerimiz, Gözlemcilerimiz, tüm kurullarımızın, federasyonumuza destek veren tüm sponsor firmalarımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, hayırlı bayramlar dilerim.”

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Sponsorlarımızdan Vestel Yetkilileri Kampımızı ziyaret etti.

Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde Riva’da bulunan Milli Takımımıza Vestel CMO’su-Vestel Pazarlama Genel Müdürü Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Marka İletişim, Deneyim ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Osman Badur moral ziyaretinde bulundu.

Türkiye’nin gururu Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olması için yoğun bir şekilde çalıştığı bu süreçte, Vestel’in üst düzey yöneticileri takımımızı ziyaret ederek moral verdi. Ziyaret sırasında Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Osman Badur, Milli Takımımıza başarılar dileyerek, oyuncuların ve teknik ekibin hedeflerine ulaşmaları için desteklerini sundular.

Duygu Badem Uylukçuoğlu; Vestel olarak, Türk sporuna ve Milli Takımımıza olan desteğimizi sürdürüyor ve bu tür önemli organizasyonlarda milli ruhu ve birliği güçlendirmeye devam ediyoruz. Sporun birleştirici gücüne inanan Vestel ailesi olarak, Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz.

Milli Takımımıza ve teknik ekibine başarılar diler, Avrupa Şampiyonası’nda elde edecekleri başarılar için sabırsızlıkla beklediğimizi belirtiriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Lig Üçüncüsü

Bitexen Ampute Futbol 1.Lig Üçüncüsü; Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü, 14 hafta boyunca kıyasıya rekabetin sürdüğü 1.ligde Sezon sonunda 28 puan alarak üçüncü olan Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Başkanı, yöneticileri ve Sporcularını tebrik ediyoruz. Gelecek sezonda başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P