BİZİ TAKİP ET!

BAŞKANIMIZIN MESAJI

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) Başkanı Demirhan Şerefhan’dan mesaj…

Bedensel Engelliler Spor Ailesinin Çok Değerli Bireyleri,

Malumunuz olduğu üzere son iki sene içinde şimdiye kadar yapılamayan birçok icraatımızla camiamıza katma değer yaratmaya çalıştık. Tekerlekli Sandalye Basketbol Branşımıza Garanti Bankası sponsor oldu. Ampute Futbol Branşımıza Taşyapı A.Ş. sponsor oldu. TEMSA’dan bağış yoluyla bir otobüs, TESYEV’den yine bağış yoluyla bir minibüs federasyonumuza kazandırıldı. İki sene içinde kulüplerimize 196 Adet Tekerlekli Sandalye dağıtıldı. Çankaya Belediyesi ile federasyonumuza arsa tahsisi konusunda prensipte anlaşıldı. Spor Genel Müdürlüğü’nün kulüplerimize yaptığı maddi yardımın arttırılması için yoğun çaba harcandı. Bununla beraber Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında alınan madalya sayısında rekor derecede artış sağlandı. Kısacası son iki sene yapılamayanların yapıldığı ve federasyonumuzun vizyon yenilemesi açısından son derece verimli geçti.

Federasyonumuzun mahkeme kararıyla iptal edilen mali genel kurulu sonrası çok büyük zorluklarla karşılaştığımızı sizlerle paylaşmak isterim. Spor Genel Müdürlüğü birmilyonyüzbin TL’lik alacağımızı bloke etmiştir. Seçim hevesiyle federasyonumuzun düşürüldüğü durum tüm camiamıza etkilemiştir ve etkilemeye devam etmektedir. Kulüplerimiz alacaklarını alamaz olmuştur. Mali genel kuruldaki usulsüz eylemlerin neticesinin neler olacağı düşünülmeden yapıldığı ortadadır. Bu süreç en az Nisan veya Mayıs ayına kadar devam edecektir. Camiadan ricam, bu sürecin kulüplerimiz aleyhine cereyan etmemesi için sağduyulu davranmalarıdır. Çok başarılı olan federasyonumuzun öngörülmeyen bu zorluklardan düzlüğe çıkması ve özellikle mali işlerin rayına oturması için tüm camianın destek vermesi çok büyük önem taşımaktadır.

Federasyon yönetim kurulumuz işlerin düzgün yürümesi halinde Şubat ayı içinde mali genel kurul Mayıs ayında ise seçimli genel kurul yapmayı planlamaktadır. Bu sürecin olumsuz devam etmesi anılan tarihlerin gecikmesine sebep olabilecektir. Dolayısıyla vakit birlik olma vaktidir.

Yeni yılın camiamıza hayırlar getirmesi dileğimle, yeni yılınızı kutlar, sağlık, huzur, mutluluk ve başarılar dilerim.

Demirhan ŞEREFHAN
Federasyon Başkanı

Duyurular

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P