BİZİ TAKİP ET!

Başkanımızın Samsun Valiliği Ziyareti

Başkanımız Demirhan Şerefhan Samsun Valisini ziyaret etti…

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Demirhan ŞEREFHAN, 29.01.2014 Çarşamba günü saat 16.30’da Samsun Valisi Sayın Hüseyin AKSOY’u makamında ziyaret etti.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Demirhan ŞEREFHAN ziyarette yaptığı konuşmada,’’Ülkemizde sekiz buçuk milyon engelli vatandaşımız var. Bizde Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu olarak bu engelli vatandaşlarımız içerisindeki bedensel engelli vatandaşlarımıza spor yolu ile rehabilitasyon hizmeti getirmeye çalışıyoruz. Rehabilitasyon sürecini tamamlayan vatandaşlarımızı elit sporcu, performans sporcusu haline getirip Avrupa ve Dünya şampiyonaları ile paralimpik oyunlarına katılıyoruz. Bilindiği üzere dünya şehirleri artık sadece olimpiyat oyunlarına aday olmuyorlar. Paralimpik oyunları ile olimpiyat oyunlarına aday oluyorlar.

Federasyon çatımız altında 16 spor branşımız var. Bunların 13 tanesi parelimpik branştır. Burada devletimizin bize verdiği destek çok önemli. Bu seviyeye devletimizden aldığımız desteklerle geldik. Bizim en baştaki amacımız engelli vatandaşlarımızı evlerinden çıkarıp spor salonlarına getirip onlara spor yaptırmaktır. Ülkemizde 62 tane kulübümüz Tekerlekli Sandalye Basketbol Deplansmanlı Ligimize, 22 Ampute Futbol Kulübümüz de Ampute Süper Ligimize katılıyor. Bunların içinde Samsun’daki kulüplerimizde var. Samsun engelli sporları anlamında en faal ve aktif illerimizin başında gelmektedir. Bu konuda Sayın Valimizin çok büyük destekleri var. Bizlerin bu gün Sayın Valimizi ziyarete gelme sebebimiz engelli spor kulüplerine yapmış oldukları yardımlar ve destekleri için kendilerine teşekkür etmektir. Ben Sayın Valimize bizlere verdiği desteklerden dolayı çok teşekkür ediyorum.’’dedi.

Vali AKSOY ise yaptığı konuşmasında,’’Engelli insanlarımızın spor yapmaları sosyal yaşamın içinde yer almaları son derece önem taşıyor. Samsun’da engelli spor kulüplerimiz mevcut. Arkadaşlarımız imkanlar çerçevesinde bu aktivitelerin içinde yer alıyor. Samsun’da engelli insanlarımızın spor yapmasını teşvik etmek amacı ile İl Özel İdaresi kaynakları ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüze bir araç aldık. Dizaynı engelli vatandaşlarımıza göre yapılan bu araçla engelli insanlarımızın evlerinden alınıp spor salonlarına taşınması ve evlerine tekrar geri getirilmesi sağlanıyor. Yaklaşık iki yıldır bu aracımız Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüzün koordinasyonunda Samsun’daki engellilerimize hizmet vermektedir.

Bizim engelli vatandaşlarımız için Samsun Valiliği olarak yürüttüğümüz Engelli Veritabanı Projemiz var. Bu proje ile amacımız ilimiz genelinde yaşayan bütün engellilerimizi kayıt altına alındığı bir sistemi hayata geçirmektir. Bu projedeki amaçlarımızdan biri de engelli insanlarımızı ayrıntılı bilgilerle yakından tanımak ve bunlardan spor yapabilecek olanlar varsa onları Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz aracılığı ile ilgi alanları ve yapacakları spor branşlarına göre yönlendirip destek sağlamaktır. Bu projede şu ana kadar Samsun il genelinde yaklaşık 150 bine yakın engelli insanımız kayıt altına alınmıştır.

Engelli spor kulüplerimize imkanlar ölçüsünde destek vermek ve onların spor yapmasını sağlamak bizim öncelikli çalışmalarımız arasındadır. Hep birlikte bütün kurumlar ve kesimlerle ortaya koyacağı güçle bu konuda güzel şeyler yapılmaya devam edecektir. Samsun’da faaliyette bulunan engelli spor kulüplerimizde çok güzel çalışmaların içinde yer alıyorlar. Ulusal ve uluslararası müsabakalara katılarak ilimizi en güzel şekilde temsil ediyorlar. Bu anlamda emeği geçen bütün spor kulübü yöneticilerine ve sporcularına teşekkür ediyorum. Sizlere de Samsun’a gelip engellilerimizle birlikte, spor yapan arkadaşlarımızla birlikte olup, varsa sorunlarını yerinde tespit edip çözümlemek adına gayretlerinizden dolayı çok teşekkür ediyorum.’’dedi.

Vali Hüseyin AKSOY konuşmasının ardından Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Demirhan ŞEREFHAN tarafından Sayın AKSOY’a, ziyaretin anısına üzerinde Türk el sanatları motiflerinin işlenmiş olduğu çini bir tabak takdim edildi.

Ziyarette ayrıca Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Güven ÖZYURT ile Samsun’da faaliyette bulunan engelli spor kulüplerinin yöneticileri de hazır bulundu.

 

Duyurular

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P