BİZİ TAKİP ET!

Basketbolda çeyrek final programı

2012 Londra Paralimpik Oyunları’nda Tekerlekli Sandalye Basketbol mücadelesinde grup maçları tamamlandı ve çeyrek final eşleşmeleri belli oldu.

5 maçını da kazanan Avustralya 10 puanla A grubunu lider tamamlarken, Türkiye 3 galibiyet iki mağlubiyetle 8 puan topladı ve gruptan ikinci sırada çıkmayı başardı. 8 puanlı diğer takımlardan Amerika Birleşik Devletleri ve İspanya, üçüncü ve dördüncü sıraları alarak son 8’e kalan diğer takımlar oldu. 1 galibiyet 4 mağlubiyet alan İtalya 5’inci, tüm maçlarını kaybeden Güney Afrika Cumhuriyeti 6’ncı sırada grup mücadelesini tamamladı.

B grubunda ise 5’te 5 yapan Kanada birinciliği elde ederken, Almanya 4 galibiyet 1 mağlubiyetle ikinci, Büyük Britanya 3 galibiyet 2 mağlubiyetle üçüncü, Polonya 2 galibiyet 3 mağlubiyete dördüncü sırayı alarak çeyrek finale yükseldiler. 1 galibiyet alabilen Japonya 5’inci, tüm maçlarını kaybeden Kolombiya 6’ncı sırada yer alarak çeyrek finalin dışında kaldılar.

Milli takımımız, çeyrek finalde B grubunun üçüncüsü Büyük Britanya ile eşleşti.

5 Eylül Çarşamba günü oynanacak çeyrek final maçlarının programı şöyle:

15:00 ALMANYA – ABD

17:15 TÜRKİYE – BÜYÜK BRİTANYA

21:00 KANADA – İSPANYA

23:15 AVUSTRALYA – POLONYA

Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Tebriği

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Tüm Camiamızın bayramını kutladığını dile getirdi.

“Tüm Spor Kulüpleri Başkanları, Yöneticileri, Antrenörleri, Sporcuları, Takımlarımızı ve Milli takımımızı oluşturan destek personelleri, sağlık ekipleri, Hakemlerimiz, Gözlemcilerimiz, tüm kurullarımızın, federasyonumuza destek veren tüm sponsor firmalarımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, hayırlı bayramlar dilerim.”

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Sponsorlarımızdan Vestel Yetkilileri Kampımızı ziyaret etti.

Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde Riva’da bulunan Milli Takımımıza Vestel CMO’su-Vestel Pazarlama Genel Müdürü Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Marka İletişim, Deneyim ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Osman Badur moral ziyaretinde bulundu.

Türkiye’nin gururu Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olması için yoğun bir şekilde çalıştığı bu süreçte, Vestel’in üst düzey yöneticileri takımımızı ziyaret ederek moral verdi. Ziyaret sırasında Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Osman Badur, Milli Takımımıza başarılar dileyerek, oyuncuların ve teknik ekibin hedeflerine ulaşmaları için desteklerini sundular.

Duygu Badem Uylukçuoğlu; Vestel olarak, Türk sporuna ve Milli Takımımıza olan desteğimizi sürdürüyor ve bu tür önemli organizasyonlarda milli ruhu ve birliği güçlendirmeye devam ediyoruz. Sporun birleştirici gücüne inanan Vestel ailesi olarak, Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz.

Milli Takımımıza ve teknik ekibine başarılar diler, Avrupa Şampiyonası’nda elde edecekleri başarılar için sabırsızlıkla beklediğimizi belirtiriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Lig Üçüncüsü

Bitexen Ampute Futbol 1.Lig Üçüncüsü; Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü, 14 hafta boyunca kıyasıya rekabetin sürdüğü 1.ligde Sezon sonunda 28 puan alarak üçüncü olan Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Başkanı, yöneticileri ve Sporcularını tebrik ediyoruz. Gelecek sezonda başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P