BİZİ TAKİP ET!

Bedensel Engelliler 21. Bilek Güreşi Dünya Şampiyonası’nda Millilerimizden 8 Madalya!

Türkiye’nin ev sahipliğinde bu yıl 21’incisi düzenlenen Bedensel Engelliler Bilek Güreşi Dünya Şampiyonası’nda Milli Takımımız ilk olarak sol kol maçlarında yarıştı. Antalya’da devam eden organizasyonda Millilerimizden 2 altın, 2 gümüş ve 4 bronz olmak üzere toplam 8 madalya geldi. 

Ümit ve Zeynep’ten dünya şampiyonluğu
Bedensel engelliler erkekler (oturarak) sol kol mücadelelerinde Milli sporcumuz Ümit Burunlular +75 kiloda, Bedensel Engelliler kadınlar (ayakta) sol kolda Zeynep Yılmaz ise +65 kiloda dünya şampiyonu oldu.  

Gökhan Seven’den gümüş madalya
 
Bedensel engelliler erkekler (oturarak) sol kol 75 kiloda Milli sporcumuz Gökhan Seven 2.oldu ve gümüş madalya kazandı. 

Milli sporcularımızdan 3 bronz
Bedensel engelliler kadınlar (oturarak) sol kolda mücadele eden Leyla Gökalp Koca 65 kiloda, Meryem Yıldırım ise +65 kiloda dünya üçüncüsü olmayı başardı. Bedensel engelliler amputede Celali Bulut sol kol +85 kiloda 3.’lük elde ederek bronz madalyanın sahibi oldu. 

21 yaş altı Millilerimizden bir gümüş bir bronz
Bedensel engelliler 21 yaş altı gençler sol kolda Şehmus Ertem 55 kiloda 2.olarak gümüş madalya kazanırken Fatih Kamuz ise +55 kiloda 3.olarak bronz madalyanın sahibi oldu. 

Milli sporcularımız şampiyonada bugün sağ kolda mücadele edecek. 
Duyurular

İlk Hazırlık Maçımızda İngiltereyi 2-1 Mağlup ettik.

İlk Hazırlık maçımızda Milli takımımız sahadan 2-1 galip ayrıldı. Takımımızın gollerini 17. ve 36. dakikalarda Ömer Güleryüz kaydederken, İngiltere 50. dakikada Heald Martin’in attığı golle farkı bire indirdi. Karşılaşma bu skorla sona ererken, milli takımımız ilk hazırlık maçında sahadan 2-1 galip ayrıldı.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası Hazırlıkları Kapsamında Antalya’da Kampa Giriyor

Türkiye Ampute Futbol Milli Takımımız, Avrupa Şampiyonası için son hazırlıklarını yapmak üzere sezon sonu ikinci etap kampını Antalya’da  gerçekleştirecek. Titanic Deluxe Belek Hotel’de 22-29 Nisan 2024 tarihleri arasında düzenlenecek olan kamp, takımın Avrupa Şampiyonası öncesi hazırlık maçları da yapacağı bir kamp olacak.

Hazırlık maçı programı şu şekilde:

  • 22 Nisan 2024: Türkiye – İngiltere
  • 24 Nisan 2024: Türkiye – Özbekistan
  • 26 Nisan 2024: Türkiye – Özbekistan

 

Milli takımımıza başarılar diliyoruz.

 

 

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Milli Takımımız Kocaeli Kampını sonlandırdı.

Avrupa Şampiyonasını hazırlıkları çerçevesinde 15-21 Nisan 2024 tarihleri arasında Kocaeli ilinde hazırlıklarına devam eden Ampute Futbol Milli takımımız buradaki çalışmalarını sonlandırarak ikinci etap kamp için Antalya’ya hareket etti.

 

 

 

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P