BİZİ TAKİP ET!

Bedensel Engelliler Yüzme Milli Takım Kampı Tamamlandı

15-28 Temmuz Yüzme Milli Takım Kampı tamamlandı…

Bedensel Engelliler Yüzme Milli Takım Kampı Tamamlandı   

     Ağustos ayında gerçekleştirilecek olan Dünya Bedensel Engelliler Yüzme Şampiyonası ve milli takım alt yapısının oluşturulması için 15 Temmuz 2013 tarihinde İstanbul’da başlayan milli takım ve deneme kampı bugün itibariyle tamamlandı.

     Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden gelen yaklaşık 50 kişilik sporcu kafilesi, Milli takım kampına davet edilen Antrenörler tarafından çalıştırıldı. S1 ve S10 arasındaki engelleri bulunan yüzücüler Milli Takım antrenörleri Saliha Altaylı, Abdullah Duran Arslan, Kerem Arda, Şule Şenyoğurtçu, Baykal Karataş, Fuat Özsaatçı, İbrahim Kaç, İsmet Ayık ve Barış Özgü nezaretinde kendilerine öngörülen antrenman programlarını büyük bir titizlikle yerine getirdiler. Sporcular çeşitli engellerine aldırış bile etmeden günde iki antrenman ile kamptaki çalışmalarını büyük bir hırsla devam ettirdiler. Özellikle salon çalışmalarındaki vücut direncini arttırmaya yönelik çalışmaları başarılı bir şekilde tamamlayan engelli milli takım sporcuları üç saat boyunca tüm disiplinlerde yüzerek derecelerini arttırmaya çalıştılar.

     TRT kamptan Canlı yayın yaptı:Kampın engelli yaşamı açısından önem taşıması Devlet televizyonu olan TRT’nin gözünden kaçmadı. Trt 3 Kamptan 3G aracılığı ile canlı yayına bağlanarak Milli Takım Antrenörleri Saliha Altaylı, Kerem Arda ve de Milli Sporcular Beytullah Eroğlu ve Şebnem Güre ile kamp hakkında röportaj yaptı. Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Yüzme Şubesi Branş Sorumlusu Cengiz Altaylı, milli takım kampının Ağustos ayındaki dünya şampiyonası ve Eylül ayında Mersin’de yapılması ön görülen Türkiye Şampiyonası öncesinde önemli bir hazırlık süreci içerdiğine işaret ederek;“Geçtiğimiz Mart ayı başında yaptığımız Türkiye Şampiyonasında derece yapan tüm sporcularımızı bu kamp çerçevesinde bir araya getirdik. Kamp süresince sporcularımızın bireysel becerilerinin arttırılması,kuvvetlenmesi,yüzme tekniklerinin milli takım antrenörlerince kazandırılması gibi önemli programları kendilerine verdik. Gerek Yurt içi gerekse yurt dışında yapılacak olan yarışmalarda uyulacak kurallarla ilgili seminerler de veriyoruz. Tabiki kampın en büyük özelliği tüm sporcuların birbirleriyle kaynaşıp birbirini yakından tanımasıdır. Hedefimiz Beytullah Eroğlu, Şebnem Güre ve Alper Ceylantepe gibi milli sporcu sayısını arttırmaktır. Bununla ilgili tüm illerde yüzme sporuna yatkın engellileri taramadan geçirip bu sayıyı çoğaltacağız.

     Milli Takım kampı aynı zamanda milli takımın iskeletini oluşturmaktır” dedi. Milli takım kampı boyunca tüm milli ve aday sporculara havuz ve kara antrenmanlarının yanında seminerler ile mental gelişimlerini arttırıcı programlar da hazırlandı. Antrenman aralarında birer saatlik uygulanan bu programlarda sporcu beslenmesi, spor ve psikoloji, oyun kuralları, antrenör- sporcu- veli ilişkileri, eğitsel oyunlar v.b konular yer aldı.


Duyurular

SÜPER KUPA STATÜSÜ

2024 Sezonu Süper Kupa statüsü aşağıdadır.

Statüye aynı zamanda internet sitemizin “FORMLAR” bölümünden ulaşılabilir.

2024 SÜPER KUPA

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

AMPUTE FUTBOL 2024-2025 TÜRKİYE KUPASI STATÜSÜ

2024-2025 Sezonunda uygulanacak Türkiye Kupası Statüsü ekte yayınlanmıştır.

Statüye aynı zamanda “FORMLAR” bölümünden ulaşabilirsiniz.

2024 -2025 TÜRKİYE KUPASI MÜSABAKA STATÜSÜ

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Lig Katılım Taahhütnamesi ve Depozito Ücreti Hakkında Önemli Duyuru

Lig katılım Taahhütnamesinin ve Lige ilk kez yeni katılacak Takımlarımızın Federasyonumuz hesabına yatırması gereken Lige Katılım Depozito Ücretinin
01 Ağustos 2024 tarihi mesai bitimine kadar Federasyonumuz hesabına yatırılması gerekmektedir

Lig katılım Taahhütnamesinin Kulüp Başkanının yanısıra Kulüp Müdürü veya Kulüp Genel Sekreteri ile birlikte çift imzalı olarak imzalamak ve kaşelemek suretiyle Federasyonumuzun tbesf@tbesf.org.tr mail adresine e-posta olarak gönderilmesi, Taahhütnamenin aslının ise kargo / posta yoluyla Federasyonumuza iletmesi gerekmektedir.

Taahhütnamede herhangi bir maddeye Şerh koyan veya Taahhütnameyi ve Lige Katılım Depozito Ücretini 01 Ağustos 2024 tarihi mesai bitimine kadar Federasyonumuza hesabına havale etemeyen Kulüpler Ampute Futbol 2024-2025 sezonu Fikstür çekimine dahil edilmeyecektir.

Ampute Futbol 2024-2025 sezonuna katılacak tüm takımlarımıza önemle duyurulur.

Doldurulması gereken formlar, federasyonumuzun Formlar bölümünde yer almaktadır;

Formlar

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P