BİZİ TAKİP ET!

Belarus Ulusal Açık Paralimpik Yüzme Şampiyonası’nda Türkiye Rüzgarı

Milli yüzücülerimiz, Belarus Ulusal Açık Paralimpik Yüzme Şampiyonası’nda 19 altın, 8 gümüş ve 5 bronz olmak üzere toplam 32 madalya kazandı. 

Başkent Minsk’te düzenlenen turnuvaya Türkiye’nin yanı sıra Belarus, Azerbaycan, Litvanya, Moldova, Ukrayna olmak üzere toplam 6 ülkeden 98 sporcu katıldı. Ülkemizi temsil eden 8 sporcumuz da organizasyondan madalya ile dönerek gelecek adına umutlandırdı. 

Millilerimizden Beytullah Eroğlu, Nil Şahin ve Uğur Şenel kendi stillerinde yarıştıkları dört kategoriden de altın madalya ile ayrıldı. 

Uğurcan Özer 4 altın, Bülent Oturakçı 1 altın ve 3 gümüş, Koral Berkin Kutlu 1 gümüş ve 3 bronz madalyaya uzandı. 

S5 kategorisinde mücadele eden Sümeyye Boyacı, 1 altın ve 3 gümüş madalyayı boynuna takarken Sevilay Öztürk ise yarışları 1 altın, 1 gümüş ve 2 bronz madalya ile tamamladı. 

Milli sporcularımızın madalya elde ettikleri stiller ise öyle: 


Beytullah Eroğlu
S5 kategorisi

50 m kelebek-sırtüstü-serbest: altın 
100 m serbest: altın 

Nil Şahin
S7 kategorisi

100 m serbest-sırtüstü: altın
50 m serbest: altın
400 m serbest: altın

Uğur Şenel
S6 kategorisi
100 m serbest-sırtüstü: altın
50 m serbest: altın
400 m serbest: altın 

Sevilay Öztürk
S5 kategorisi
50 m kelebek: altın
50 m sırtüstü: gümüş 
50 m serbest: bronz 
100 m serbest: bronz 

Sümeyye Boyacı
S5 kategorisi

50 m sırtüstü: altın
50 m kelebek: gümüş
50 m serbest: gümüş
100 m serbest: gümüş  

Bülent Oturakçı
SB5 kategorisi
100 m kurbağalama: altın
S5 kategorisi
100 m serbest: gümüş
50 m kelebek: gümüş
50 m sırtüstü: gümüş

Koral Berkin Kutlu
S5 kategorisi

50 m kelebek: bronz 
50 m serbest: gümüş 
50 m sırtüstü: bronz
100 m serbest: bronz 

Uğurcan Özer
S10 kategorisi

50 m serbest: altın 
100 m serbest: altın
400 m serbest: –
SB9 kategorisi
100 m kurbağalama: altın
SM10 kategorisi
200 m karışık: altın

Duyurular

AMPUTE FUTBOL TÜM LİGLER KART ÇİZELGESİ

2023-2024 Sezonu Bitexen Ampute Futbol Ligleri güncel kart çizelgesi aşağıdadır;

 

SÜPER LİG 1.LİG VE 2.LİG KARTLAR GÜNCEL

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

25 ŞUBAT 2024 HAKEM VE GÖZLEMCİ ATAMALARI

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu 2023-2024 faaliyet programı çerçevesinde oynanan “Bitexen Ampute Futbol Süper Lig, 1.Lig ve 2.Lig”  Hakem ve gözlemci atamaları aşağıdadır;

25 Şubat Hakem Atamaları

 

 

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

AMPUTE FUTBOL TÜM LİGLER KART ÇİZELGESİ

2023-2024 Sezonu Bitexen Ampute Futbol Ligleri güncel kart çizelgesi aşağıdadır;

 

SÜPER LİG 1.LİG VE 2.LİG KARTLAR GÜNCEL

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P