BİZİ TAKİP ET!

Bilek Güreşi Milli Takımımızdan Dünya Şampiyonası’da 14 madalya!

Dünya Bilek Güreşi Federasyonu (WAF) tarafından organize edilen ve Türkiye’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen 21. Bedensel Engelliler Bilek Güreşi Dünya Şampiyonası’nda Milli Takımımız mücadelelerini tamamladı. Antalya’da yapılan şampiyonada Millilerimiz 5 altın, 2 gümüş ve 7 bronz olmak üzere toplam 14 madalya kazandı.

Milli sporcularımızın bugünkü (18 Ekim Perşembe) maç sonuçları şöyle:

Üç dünya şampiyonluğu

Bedensel engelliler erkekler oturarak sağ kolda Millilerimiz Gökhan Seven (75 kilo) ile Ümit Burunlular (+75 kilo) ve erkekler ampute sağ kol 80 kiloda mücadele eden Arif Başar Durak dünya şampiyonu olarak önemli bir başarıya imza attılar.

Üç Milli sporcumuzdan bronz madalya 

Bedensel Engelliler 21 yaş altı gençler sağ kolda yarışan iki Milli sporcumuzdan Şehmus Ertem 55 kiloda, Fatih Kamuz ise +55 kiloda dünya üçüncüsü oldu. Kadınlar sağ kolda yarışan Zeynep Yılmaz ise +65 kiloda üçüncülük elde ederek bronz madalyanın sahibi oldu.

Sol Kolda 8 Madalya Gelmişti 
Dünya şampiyonasında ilk olarak sol kol mücadelelerine çıkan Milli Takımımızdan 2 altın, 2 gümüş ve 4 bronz olmak üzere toplam 8 madalya gelmişti. 


Duyurular

HAKEM VE GÖZLEMCİ ATAMALARI

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu 2023-2024 faaliyet programı çerçevesinde oynanan “Bitexen Ampute Futbol Süper Lig, 1. Lig ve 2.Lig”  Hakem ve gözlemci atamaları aşağıdadır;

 

Hakem ve Gözlemci Atamaları

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

SÜPER LİG GÜNCEL KART ÇİZELGESİ

2023-2024 Sezonu Bitexen Ampute Futbol Süper Lig güncel kart çizelgesi aşağıdadır,

Bilgilerinize sunulur.

 

SÜPER LİG 2023-2024 SEZONU KART ÇİZELGESİ (5)

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanımız Alpaslan Erkoç, 3 Aralık Dünya Engelliler gününde “Ümraniye Engelsiz Spor Merkezi’nin” açılışında bir araya geldi. Sayın Bakanımız, etkinlik boyunca yüzlerce bireyle yakından ilgilenerek samimi ve güler yüzlü desteğini esirgemedi.

Ülke olarak, engelli bireylere yönelik sunduğu kapsamlı desteklerle bilinen Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, Spor Bakanımızın da kararlı ve kapsayıcı politikalarıyla engelli sporcularımıza daha geniş olanaklar sunmaya devam ediyor. Bu desteklerle birlikte, sporda yeni başarılar elde ederek ülkemize madalyalar ve şampiyonluklar getirmeyi hedefliyoruz

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P