BİZİ TAKİP ET!

Bilek güreşinde Avrupa 2’ncisi olduk

Avrupa Bedensel Engelliler Bilek Güreşi Şampiyonası’na katılan milli takımımız, Rusya’nın ardından Avrupa ikinciliğini elde ederek büyük bir başarıya imza attı.

13 ülkenin mücadele ettiği şampiyonaya 5 bayan 9 erkek sporcuyla katılan ve şampiyonayı 2 altın, 6 gümüş, 7 bronz madalyayla tamamlayan milliler yurda döndü.

Şampiyonada Türkiye’ye altın madalya kazandıran isimler, bayanlar sol kol 80 kilo final mücadelesinde Rus Nadezda Sycheva’ya üstünlük sağlayan Zeynep Yılmaz ve erkekler sağ kol artı 90 kilo finalinde Ukraynalı Levan Zhamiashvili’yi mağlup eden Mustafa Dinleyici oldu.

80 kilo sol kolda altın madalyayı boynuna takan Zeynep Yılmaz sağ kolda da gümüş madalya kazanma başarısı gösterdi.

Şampiyonada madalya kazanan diğer sporcularımız şöyle:

Bayanlar sol kol 60 kiloda Hatice Günaçtı (Bronz)

Bayanlar sol kol 70 kiloda Fatime Eda Saltan (Gümüş)

Bayanlar sağ kol 70 kiloda Fatime Eda Saltan (Gümüş)

Erkekler sol kol 60 kiloda Mehmet Kaya (Gümüş)

Erkekler sol kol 60 kiloda Gökhan Seven (Bronz)

Erkekler sağ kol 60 kiloda Gökhan Seven (Bronz)

Erkekler sol kol 75 kiloda Murat Cırık (Gümüş)

Erkekler sol kol 75 kiloda Yasin Urhun (Bronz)

Erkekler sağ kol 75 kiloda Murat Cırık (Bronz)

Erkekler sol kol 90 kiloda Mürsel Adalı (Bronz)

Erkekler sağ kol 90 kiloda Mürsel Adalı (Bronz)

Erkekler sol kol artı 90 kiloda Gökhan Özşener (Gümüş)

Ülke sıralamasında ikinciliği elde eden milli takımımız adına ikincilik kupasını Avrupa şampiyonu ve takım kaptanı Mustafa Dinleyici aldı.

TBESF HABER

“Para Dans Kosice 2023 turnuvasından 3 Altın 2 Gümüş Madalya ile Dönüyorlar”

Federasyonumuzun 2023 yılı faaliyet programında öne çıkan bir etkinlik gerçekleşti. Para Dans Kosice 2023 Para Dance Sport World Cup Turnuvası, 15-17 Eylül 2023 tarihleri arasında Slovakia’nın ev sahipliğinde gerçekleşti.

Sporcular, bu prestijli turnuvada üstün bir başarı elde ettiler. Toplamda 3 altın ve 2 gümüş madalya kazanan milli sporcular, Türk bayrağını gururla temsil ettiler.

Slovakya’nın ev sahipliğindeki turnuva, dünya çapında yetenekli dansçıları bir araya getirerek büyük bir rekabetin yaşandığı bir platform oldu. Sporcular, sadece ülkemizi değil, aynı zamanda yeteneklerini tüm dünyaya gösterme fırsatı buldular.

Federasyonumuz, sporcularımızın elde ettiği bu başarıdan dolayı gurur duyuyor ve onları tebrik ediyor. Bu önemli etkinliğin, gelecekteki uluslararası müsabakalarda da başarıların habercisi olduğuna inanıyoruz. Sporcularımıza başarılarının devamını dileriz.

PARADANS KOSIČE DÜNYA KUPASİ 2023

OKUMAYA DEVAM ET

Ampute Futbol

Ampute Futbol 2023-2024 Sezonu Süper Lig Fikstür Çekimi

“Ampute futbol 2023-2024 sezonu Süper Lig fikstür çekimi 14 Eylül 2023 tarihinde saat 16:30’da YouTube üzerinden canlı yayınlanacaktır. Canlı yayın bağlantısı aşağıdaki gibidir:”

https://www.youtube.com/@bedenselengelliler

 

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

“Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, TBESF Başkanı Alpaslan Erkoç’u Kabul Etti”

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç’u makamında kabul etti. Görüşme Bakanlık makamında gerçekleşti. Federasyon başkanı Erkoç, Gençlik ve Spor Bakanına yeni dönem faaliyetleri ve çalışma takvimi hakkında bilgiler verdi. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Federasyon Başkanı Erkoç’u ve göreve gelen yeni yönetimini tebrik etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak,’ Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu çalışmalarını yakından takip edeceğini ve önümüzdeki dönemde Federasyonun tüm bileşenleriyle ve Milli Takımlarla ses getiren başarılara imza atmasını beklediğini’ ifade etti. Bakan Bak, ‘Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın örnek bir sporsever olduğunu ve özellikle de sporda engellilerin varlığı konusundaki hassasiyetlerini’ dile getirdi. Bu doğrultuda Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak Milli takımın çalışmalarını yakından birebir takip ederek uluslararası alanda Paralimpik olimpiyatlarda yeni başarılar kazanmak için gereken desteği vereceklerini söyledi.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonun kısa, orta ve uzun vadede stratejik planları ve çalışmaları hakkında Bakan Bak’ a detaylı bir sunum gerçekleştiren Başkan Erkoç, “Sayın Bakanımız bizi çok samimi ve sıcak bir ortamda karşıladı. Kendisine mütevazı kişiliğinden ve engellilerin spordaki varlığına olan duyarlılığından dolayı adeta hayran kaldık. Sayın Bakanımızın Türk Sporu ve özellikle Milli Takımlarımız adına her türlü desteği fazlasıyla verecek bir sporsever olması biz spor camiası için büyük bir öneme sahiptir. Bu, bizler için önemli bir motivasyon kaynağı oluşturacaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ ın ilgi ve özverisi ile engelli sporunu en güzel yerlere getireceğimize inanıyoruz. Sayın Bakanımıza Federasyonumuza göstermiş olduğu ilgisi ve biz engelli vatandaşlarımıza karşı duyarlılığı ve sevgisinden dolayı müteşekkirim” dedi.

Görüşme sonunda Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç Bakanlık makamında hatıra fotoğrafı çektirdi.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P