BİZİ TAKİP ET!

Bilek güreşinde Avrupa 2’ncisi olduk

Avrupa Bedensel Engelliler Bilek Güreşi Şampiyonası’na katılan milli takımımız, Rusya’nın ardından Avrupa ikinciliğini elde ederek büyük bir başarıya imza attı.

13 ülkenin mücadele ettiği şampiyonaya 5 bayan 9 erkek sporcuyla katılan ve şampiyonayı 2 altın, 6 gümüş, 7 bronz madalyayla tamamlayan milliler yurda döndü.

Şampiyonada Türkiye’ye altın madalya kazandıran isimler, bayanlar sol kol 80 kilo final mücadelesinde Rus Nadezda Sycheva’ya üstünlük sağlayan Zeynep Yılmaz ve erkekler sağ kol artı 90 kilo finalinde Ukraynalı Levan Zhamiashvili’yi mağlup eden Mustafa Dinleyici oldu.

80 kilo sol kolda altın madalyayı boynuna takan Zeynep Yılmaz sağ kolda da gümüş madalya kazanma başarısı gösterdi.

Şampiyonada madalya kazanan diğer sporcularımız şöyle:

Bayanlar sol kol 60 kiloda Hatice Günaçtı (Bronz)

Bayanlar sol kol 70 kiloda Fatime Eda Saltan (Gümüş)

Bayanlar sağ kol 70 kiloda Fatime Eda Saltan (Gümüş)

Erkekler sol kol 60 kiloda Mehmet Kaya (Gümüş)

Erkekler sol kol 60 kiloda Gökhan Seven (Bronz)

Erkekler sağ kol 60 kiloda Gökhan Seven (Bronz)

Erkekler sol kol 75 kiloda Murat Cırık (Gümüş)

Erkekler sol kol 75 kiloda Yasin Urhun (Bronz)

Erkekler sağ kol 75 kiloda Murat Cırık (Bronz)

Erkekler sol kol 90 kiloda Mürsel Adalı (Bronz)

Erkekler sağ kol 90 kiloda Mürsel Adalı (Bronz)

Erkekler sol kol artı 90 kiloda Gökhan Özşener (Gümüş)

Ülke sıralamasında ikinciliği elde eden milli takımımız adına ikincilik kupasını Avrupa şampiyonu ve takım kaptanı Mustafa Dinleyici aldı.

Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Tebriği

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Tüm Camiamızın bayramını kutladığını dile getirdi.

“Tüm Spor Kulüpleri Başkanları, Yöneticileri, Antrenörleri, Sporcuları, Takımlarımızı ve Milli takımımızı oluşturan destek personelleri, sağlık ekipleri, Hakemlerimiz, Gözlemcilerimiz, tüm kurullarımızın, federasyonumuza destek veren tüm sponsor firmalarımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, hayırlı bayramlar dilerim.”

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Sponsorlarımızdan Vestel Yetkilileri Kampımızı ziyaret etti.

Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde Riva’da bulunan Milli Takımımıza Vestel CMO’su-Vestel Pazarlama Genel Müdürü Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Marka İletişim, Deneyim ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Osman Badur moral ziyaretinde bulundu.

Türkiye’nin gururu Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olması için yoğun bir şekilde çalıştığı bu süreçte, Vestel’in üst düzey yöneticileri takımımızı ziyaret ederek moral verdi. Ziyaret sırasında Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Osman Badur, Milli Takımımıza başarılar dileyerek, oyuncuların ve teknik ekibin hedeflerine ulaşmaları için desteklerini sundular.

Duygu Badem Uylukçuoğlu; Vestel olarak, Türk sporuna ve Milli Takımımıza olan desteğimizi sürdürüyor ve bu tür önemli organizasyonlarda milli ruhu ve birliği güçlendirmeye devam ediyoruz. Sporun birleştirici gücüne inanan Vestel ailesi olarak, Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz.

Milli Takımımıza ve teknik ekibine başarılar diler, Avrupa Şampiyonası’nda elde edecekleri başarılar için sabırsızlıkla beklediğimizi belirtiriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Lig Üçüncüsü

Bitexen Ampute Futbol 1.Lig Üçüncüsü; Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü, 14 hafta boyunca kıyasıya rekabetin sürdüğü 1.ligde Sezon sonunda 28 puan alarak üçüncü olan Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Başkanı, yöneticileri ve Sporcularını tebrik ediyoruz. Gelecek sezonda başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P