BİZİ TAKİP ET!

Boccia’da İlklerin Şampiyonası !

23-28 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen organizasyonda Türk sporcular 2 gümüş, 1 bronz madalya kazandı.

Polonya’da düzenlenen Boccia Challenger Turnuvası’nda bireyselde milli sporculardan Havva Alyurt gümüş, Fatma Gürbüzer ise bronz madalya elde etti.çiftler maçlarında ise Öner Bozbıyık ve Havva Alyurt gümüş elde etti. 
 Türk sporcular tarihinde ilk defa ferdi ve çiftler boccia kategorilerinde madalya kazandı. Kadınlarda BC3 kategorisinde mücadele eden Havva Alyurt finalde Polonyalı Edyta Owczarz’a 7-1 yenilerek gümüş madalya elde etti.
 BC4 kategorisinde yarışan Fatma Gürbüzer ise üçüncülük maçında Azerbaycanlı Narmin Aghayeva’yı 6-0 yenerek bronz madalyanın sahibi oldu. BC3 Çiftler Kategorisinde Öner Bozbıyık ve Havva Alyurt ev sahibi Polonya karşısında uzatmalara giden karşılaşmada yenilerek gümüş madalya kazanmaya hak kazandı.

Federasyon tarihinde ilk kez BC3 çiftler kategorisinde Havva Alyurt ve Öner Bozbıyık gümüş madalya aldı. 

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Muaz Ergezen ,TBESF tarihinde ilklere imza atan sporcu ve teknik ekibi kutladı.

Ergezen: ”Maşallah güzel haberler almaya çok alışık, daha önce bireysel kategorilerinde madalyamız bulunmayan Boccia branşımızda 2 madalya birden kazandık. Gece gündüz çalışan sporcu kardeşlerim bir kez daha ,istedikten sonra hiçbir engel olmadığı gösterdiler. İnanıyorum ki önce Roma’da düzenlenecek olan dünya şampiyonası ardından Paris 2024 Paralimpik oyunlarında bu başarılarını geliştirecekler. Emeği geçen tüm sporcu ve teknik ekibi kutluyorum’’ifadelerini kullandı.

Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Tebriği

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Tüm Camiamızın bayramını kutladığını dile getirdi.

“Tüm Spor Kulüpleri Başkanları, Yöneticileri, Antrenörleri, Sporcuları, Takımlarımızı ve Milli takımımızı oluşturan destek personelleri, sağlık ekipleri, Hakemlerimiz, Gözlemcilerimiz, tüm kurullarımızın, federasyonumuza destek veren tüm sponsor firmalarımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, hayırlı bayramlar dilerim.”

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Sponsorlarımızdan Vestel Yetkilileri Kampımızı ziyaret etti.

Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde Riva’da bulunan Milli Takımımıza Vestel CMO’su-Vestel Pazarlama Genel Müdürü Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Marka İletişim, Deneyim ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Osman Badur moral ziyaretinde bulundu.

Türkiye’nin gururu Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olması için yoğun bir şekilde çalıştığı bu süreçte, Vestel’in üst düzey yöneticileri takımımızı ziyaret ederek moral verdi. Ziyaret sırasında Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Osman Badur, Milli Takımımıza başarılar dileyerek, oyuncuların ve teknik ekibin hedeflerine ulaşmaları için desteklerini sundular.

Duygu Badem Uylukçuoğlu; Vestel olarak, Türk sporuna ve Milli Takımımıza olan desteğimizi sürdürüyor ve bu tür önemli organizasyonlarda milli ruhu ve birliği güçlendirmeye devam ediyoruz. Sporun birleştirici gücüne inanan Vestel ailesi olarak, Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz.

Milli Takımımıza ve teknik ekibine başarılar diler, Avrupa Şampiyonası’nda elde edecekleri başarılar için sabırsızlıkla beklediğimizi belirtiriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Lig Üçüncüsü

Bitexen Ampute Futbol 1.Lig Üçüncüsü; Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü, 14 hafta boyunca kıyasıya rekabetin sürdüğü 1.ligde Sezon sonunda 28 puan alarak üçüncü olan Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Başkanı, yöneticileri ve Sporcularını tebrik ediyoruz. Gelecek sezonda başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P