BİZİ TAKİP ET!

Çalışkan: Şampiyona Adana’ya çok şeyler katacak

Çalışkan: Şampiyona Adana’ya çok şeyler katacak

Adana Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Muammer Çalışkan, Dünya Gençler Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası’nın Adana’da yapılacak olmasının şehre önemli katkılar sağlayacağını söyledi.

     5-15 Eylül tarihleri arasında Adana’da düzenlenecek Dünya Gençler Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası öncesi Komite Başkanı Ali Duran Karakaya ve Dünya Şampiyonası Genel Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. İsmail Güneş, Adana Ticaret Borsası Başkanı Muammer Çalışkan’ı ziyaret ederek organizasyon hakkında bilgi verdi.

     ATB Başkan Yardımcısı Sabahattin Yumuşak ve Genel Sekreter Mustafa Hızlı’nın da hazır bulunduğu ziyarette konuşan Ali Duran Karakaya, “Adana’daki tüm sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek, şampiyona hakkında bilgi verip, ortak sinerji oluşturmaya çalışıyoruz. Şampiyona Adana’da bugüne kadar düzenlenen en üst düzeydeki organizasyondur. Bu organizasyon ile en az yüz milyon insan daha Adana’yı tanıyacak.” dedi.

     Şampiyona süresince Adana’nın yurt dışından sporcu, hakem, delegasyon, sporcu yakınları, basın mensuplarından oluşan 700 kişiyi ağırlayacağını ifade edene Karakaya, “Şampiyonanın açılış töreni, açılış maçı, Türk milli takımının yapacağı tüm maçlar ve final TRT tarafından canlı olarak yayınlanacaktır. Ayrıca yabancı medya şampiyonaya ilişkin haber ve görüntüleri dünyaya aktaracaktır.” açıklamasında bulundu.

     ADANA’YA BAKIŞ AÇISI OLUMLU YÖNDE

     Yrd. Doç Dr. İsmail Güneş ise onlarca ülke ve yüzlerce sporcuya ev sahipliği yapma imkânı veren organizasyonun tüm engelli branşları için yeni bir ışık, toplumsal duyarlılık için olumlu bir adım olduğunu aktardı. Güneş, şampiyonanın, Adana’ya bakış açısını olumlu yönde etkileyeceğini dile getirdi.

     BORSA OLARAK ŞAMPİYONADA YERİMİZİ ALACAĞIZ

Adana Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Muammer Çalışkan, “Bu şampiyonanın burada olması Adana’yı tüm dünyanın tanıması anlamına geliyor. Daha önce gerçekleştirilen Avrupa şampiyonasında da bunu gördük. Dünya Gençler Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonasını hem Adana, hem spor camiası, hem de engelliler açısından çok önemli buluyorum. Şampiyonada yerimizi alacağız ve elimizden gelen destekleri vereceğiz. Bu organizasyona emeği geçenleri kutluyor, sporcularımıza başarılar diliyorum.” dedi.

Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Tebriği

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Tüm Camiamızın bayramını kutladığını dile getirdi.

“Tüm Spor Kulüpleri Başkanları, Yöneticileri, Antrenörleri, Sporcuları, Takımlarımızı ve Milli takımımızı oluşturan destek personelleri, sağlık ekipleri, Hakemlerimiz, Gözlemcilerimiz, tüm kurullarımızın, federasyonumuza destek veren tüm sponsor firmalarımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, hayırlı bayramlar dilerim.”

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Sponsorlarımızdan Vestel Yetkilileri Kampımızı ziyaret etti.

Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde Riva’da bulunan Milli Takımımıza Vestel CMO’su-Vestel Pazarlama Genel Müdürü Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Marka İletişim, Deneyim ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Osman Badur moral ziyaretinde bulundu.

Türkiye’nin gururu Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olması için yoğun bir şekilde çalıştığı bu süreçte, Vestel’in üst düzey yöneticileri takımımızı ziyaret ederek moral verdi. Ziyaret sırasında Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Osman Badur, Milli Takımımıza başarılar dileyerek, oyuncuların ve teknik ekibin hedeflerine ulaşmaları için desteklerini sundular.

Duygu Badem Uylukçuoğlu; Vestel olarak, Türk sporuna ve Milli Takımımıza olan desteğimizi sürdürüyor ve bu tür önemli organizasyonlarda milli ruhu ve birliği güçlendirmeye devam ediyoruz. Sporun birleştirici gücüne inanan Vestel ailesi olarak, Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz.

Milli Takımımıza ve teknik ekibine başarılar diler, Avrupa Şampiyonası’nda elde edecekleri başarılar için sabırsızlıkla beklediğimizi belirtiriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Lig Üçüncüsü

Bitexen Ampute Futbol 1.Lig Üçüncüsü; Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü, 14 hafta boyunca kıyasıya rekabetin sürdüğü 1.ligde Sezon sonunda 28 puan alarak üçüncü olan Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Başkanı, yöneticileri ve Sporcularını tebrik ediyoruz. Gelecek sezonda başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P