BİZİ TAKİP ET!

Genel

DENTRA Diş ve TBESF Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

14.03.2023 tarihinde Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonunun Ankara’da bulunan hizmet binasında gerçekleşen toplantıya Başkan Muaz Ergezen, DENTRA Diş kurucuları Çağlar Koç ve Rabia Öz katıldı.

İmzalanan sözleşmeye göre TBESF çalışanları, yönetim kurulu, federasyona kayıtlı tüm sporcular ile birinci derece yakınlarına indirimli olarak ağız ve diş bakımı hizmeti verilmesi konusunda 1 yıllık anlaşmaya varıldı.

Başkan Ergezen ” Ankara’nın ağız ve diş konusunda öncülüğü yapan DENTRA Diş ile güzel bir projeye imza attık. Kendilerine gösterdikleri ilgi ve özveri için teşekkür ederim. Camiamıza hayırlı olsun” dedi.

DENTRA Diş’in kurucularından Çağlar Koç ise teşekkür ederek ‘’ Böylesine güzel bir aile ile çalışmak için sabırsızlanıyoruz. İmzaladığımız iş birliği protokolü sayesinde birbirinden özel insanlar ile tanışacağız. Muaz başkanımıza göstermiş olduğu misafirperverlik için teşekkür ederiz. ” ifadelerini kullandı.

Duyurular

2.Olağanüstü Genel Kurul İçin Noter Huzurunda Delege Belirleme Kura Çekimi

11 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak 2.Olağanüstü Genel Kurul’da oy kullanacak kulüp delegelerinin sayılarının Ana Statü ve Bağımsız Spor Federasyonlarının Çalışma Usul ve Esasları Hakkındaki Yönetmelik gereği Olimpik ve Paralimpik federasyonlarda yasal sınır olan 300(Üçyüz) delegeyi aşmamak şartı ile Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü Hukuk Müşavirliğinden alınan görüş ve Tahkim Kurulu tarafından verilen emsal kararlarda göz önüne bulundurarak fazla olan delege sayısının,her grup kendi içerisinde değerlendirilerek, grup bazında Noter huzurunda kura çekilerek kura ile kanunda öngörülen sayıya indirilmesi gerektiğinden, Delege belirlenmesi ile ilgili Noter Huzurun’da kura çekimi 30 Mart 2023 Perşembe günü saat 15:00’da TBESF merkezinde yapılacaktır.

Noter huzurunda yapılacak olan kura çekimine kulüplerimiz kendi imkanları ile katılabileceklerdir.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Başkan Vekili Arif Ölmez Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonuna Vekaleten Başkanlık Edecektir

16.03.2023 tarihli TBESF yönetim kurulu toplantısında, yönetim kurulu kararı ile Sayın Arif Ölmez Başkan vekili olarak atanmıştır.

Federasyon Başkanımız Av. Muaz Ergezen’in istifası sonrasında, olağanüstü genel kurul süreci başlamıştır.

Bu süreçte yapılacak olağanüstü genel kurula kadar, Başkan Vekili Sayın Arif Ölmez Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonuna vekaleten başkanlık edecektir.

OKUMAYA DEVAM ET

Genel

Vestel ve TBESF Arasında İş Birliği Anlaşması İmzalandı

Vestel ve TBESF Arasında iş Birliği Anlaşması İmzalandı

Türk sporunun en önemli destekçilerinden Vestel, 25 yıldır attığı somut adımlara bir yenisini daha ekledi. Vestel, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nun ana sponsoru oldu. Raffles Hotel’de gerçekleştirilen basın toplantısında, Vestel Genel Müdürü Ergün Güler, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) Başkanı Muaz Ergezen, Vestel Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Duygu Badem Uylukçoğlu, TBESF Genel Sekreteri Mehmet Berk İnan, TBESF Yönetim Kurulu Üyesi Arif Ölmez, sporcular Enes Bulut, İsmail Ar, Hüseyin Dalman, Umut Ünlü, Selim Taş, Koral Berkin Kutlu ve Antrenör Duran Arslan hazır bulundu.

Konuşmasına depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlara baş sağlığı dileyerek başlayan Vestel Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Ergün Güler, “Ülkemiz çok zor bir dönemden geçiyor. Yaralarımızı bir an evvel sarmak için mücadele ediyoruz. Bu süreçte sporun da iyileştirici ve birleştirici rolünün her zamankinden daha kritik olacağına inanıyoruz” dedi.

“Çeyrek asırdır sporu destekleyen köklü bir kurum olarak, tıpkı tüm iş süreçlerimizde olduğu gibi spor ile birlikteliklerimizde de anahtar kelimemiz ‘sürdürülebilirlik’. Spor yatırımlarımızı sürdürülebilir kıldığımız için desteklediğimiz spor dallarında bugün ülkemiz bir dünya markası oldu. 7 yıldan fazla bir süre önce Voleybol ile başlattığımız ve hala büyük bir uyum içinde devam eden birlikteliğimiz bu bakış açımızın en somut göstergelerinden biri. Şimdi de Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu ile benzer bir yola çıktık. Bu gelişme başta şahsım olmak üzere tüm Vestel Şirketler Grubu adına büyük onur ve mutluluk kaynağı. Federasyonumuz, daha önce elde ettiği başarıları, sponsoru Vestel ile daha da yukarı taşıyacak ve özellikle 2024 Paralimpik Olimpiyatları olmak üzere dünya spor tarihine adını altın harflerle kazıyacak. 2024 Paralimpik Olimpiyatları için kotaların alındığı, ‘Paralimpik Yılı’ olarak anılan 2023 yılının, Vestel sponsorluğu ile birlikte verimli ve motivasyonu yüksek şekilde geçeceğinden kuşkum yok” ifadelerini kullanan Güler, sporculara manevi desteklerini de her zaman hissettireceklerini vurguladı.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Muaz Ergezen iş birliği ile ilgili; “Biz sporcularımızı azmin, mücadelenin, cesaretin ve başarının temsilcileri olarak tanımlıyoruz. Onların gücüne güç kattığı için Vestel’e teşekkür ediyoruz’’ ifadelerini kullandı.

Başkan Ergezen: “Başarılarıyla ve hayatları boyunca verdikleri mücadeleyle Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu bünyesinde profesyonel olarak spor yapan sporcularımızın her biri birer ilham kaynağı. Bu sebeple de onlara verilen her bir destek çok anlamlı ve önemli. Sporcularımızın yeni hedeflere, Türk sporunun en önemli destekçilerinden biri olan Vestel ile birlikte yürüyecek olmalarından dolayı biz çok heyecanlıyız. Bir araya geldiğimiz ilk günden beri ortak bakış açımızla sporcularımıza hak ettikleri ilgi ve alakayı gösterdikleri için öncelikle tüm Vestel yönetimine teşekkür ediyorum. Ailemiz her geçen gün büyüyor. Ülkemiz altyapısıyla, sunduğu olanaklar ve başarılarıyla örnek ülkeler arasındaki yerini sağlamlaştırıyor. Özellikle spor alanında tüm engelli bireylerimize neredeyse tüm branşlarda dahil olma, katılma fırsatı sunuyoruz. Bizler her geçen gün hedeflerimizi daha da yukarı taşıyoruz. Buna rağmen zorluklarla da karşılıyoruz. Ne yazık ki yaşadığımız felaketlerden en çok engelli vatandaşlarımız etkileniyor. Kurumsal kapasitemizi artırarak bu zorluklara çözüm üretici rolümüzü güçlendirmek istiyoruz. Bir spor federasyonu olarak sportif başarıyı öncelediğimiz düşünülebilir. Ancak bizler temel önceliğimizi farkındalık artırmak, yeni sporcular kazanmak, sporcularımızın hayatlarını kolaylaştırmak ve onların gelişim ve katılım süreçlerini gözlemleyerek, desteklemek olarak belirledik. Bu yaklaşım, sayesinde destekçilerimizi çoğalttık ve madalya sayımızı da rekor seviyelere taşıdık. Bünyemizde farklı branşlardan, her yaş grubundan dünya şampiyonlarımız var. Daha iyi imkanlarla yetişen harika bir nesil var. Biz sporcularımızı azmin, mücadelenin ve cesaretin temsilcileri olarak tanımlıyoruz. Onların gücüne güç kattığı için Vestel’e bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P