BİZİ TAKİP ET!

Dünya Gençler Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası Kapanış Töreni

Muhteşem Gala

Adana’da düzenlenen U23 Dünya Gençler Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası muhteşem bir Gala ile sona erdi.

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, 5-15 Eylül tarihleri arasında kentte düzenlenen “Dünya Gençler Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası” sayesinde ülkenin ve Adana’nın konukseverliği ve tanıtımının gerçekleştiğini söyledi.Coş, HiltonSA Oteli’nde 12 ülkenin sporcu, antrenör ve yöneticilerinin yanı sıra, hakem ile gönüllülerin katıldığı kapanış töreninde yaptığı konuşmada, 10 gün boyunca büyük özveriyle müsabakalara katılan ve yorgun düşen sporcu, hakem ve antrenörleri kutlayarak, diğer emeği geçen görevli ve gönüllülere teşekkür etti.

Başta Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ile Spor Bakanı Suat Kılıç’ın desteğiyle gerçekleşen Dünya Şampiyona’sına ev sahipliği yaptıkları için mutlu olduklarını ifade eden Coş, şöyle devam etti:
“Dünya Şampiyonası sayesinde ülkemizin ve kentimizin konukseverliği ile tanıtımı gerçekleşti. Yabancı ülke kafilelerinin güvenliği, huzur ve rahatlığı için ulaşım, tesis, beslenme, konaklama konusunda hayli titiz davrandık. ElbirliğiyleAdana’da her türlü uluslararası organizasyonun üstesinden geleceğimizi de gösterdik. Şampiyon olan Almanya ile diğer ülke sporcularını kutluyorum. Centilmenliği asla elden bırakmayan ve turnuvada 7. olan Türk Milli takımını da kutluyorum. Türk Milli takımının önümüzdeki uluslararası müsabakalarda daha iyi sonuçlar alacağına inanıyorum.”

Karşılaşmaları naklen veren TRT’ye de teşekkür eden Coş, ayrıca, Bedensel Engelliler Spor Federasyonu yöneticilerine, Büyükşehir Belediyesi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile sponsor kuruluşlara da teşekkür etti.

“EKİP ÇALIŞMASIYLA GÜVENENLERİ MAHCUP ETMEDİK”

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, Dünya Şampiyonası’nın daha önceleri Antalya’ya verilmesinin gündeme geldiğini anımsatarak, “Dünya Başkanı Maureen Orchad başta olmak üzere, Federasyon Başkanı Demirhan Şerefhan ile Asbaşkan Ali Duran Karakaya, 2008 Avrupa Gençler, 2009 Avrupa Büyükler Şampiyonası’ndaki başarımızdan dolayı, tercihlerini yine Adana’dan yana kullandılar. Valimiz Hüseyin Avni Coş’un direktifleri ve desteğiyle, bize güvenenleri mahcup etmedik. Dünya Şampiyonası’na katılan 5 kıtadan 12 ülke sporcu ve yöneticileri, spor kenti Adana’dan mutlu ayrılacaklar” dedi.

Etkinlikte konuşan Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Adana’yı engelsiz kent yapmak için çaba gösterdiklerini belirterek, hizmeti geçenlere teşekkür etti.

Dünya Başkanı Maureen Orchad ile Federasyon Başkanı Demirhan Şerefhan ile Asbaşkan Ali Duran Karakaya, katkılarından dolayı Vali Coş, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi ile sponsor kuruluşlardan TEMSA, Adana Ticaret Odası, Nestle Su, Kent Lojistik, Algomed ile TRT’ye plaket verdiler.

Dünya Başkanı Orchad, turnuvada en fazla emeği bulunan Ali Duran Karakaya’ya plaket verdi. Karakaya’da plaketi Dünya Şampiyonası’nın Genel Koordinatörü Doç. İsmail Güneş ve gönüllüler adına aldığını söyledi.

Dünya Şampiyonası’nda en başarılı ilk 5 belirlendi. Ayrıca, en değerli oyuncu olarak da Kanada Milli Takımı’ndan Nikola Goncin seçildi. Daha sonra, DJ tarafından çalınan yerli ve yabancı müzik ile tüm sporcu, antrenör, hakem ve gönüllüler gönüllerince doyasıya eğlendiler.

Etkinliğe, Vali Yardımcısı Halis Arslan, Avrupa Tekerlekli Sandalye Basketbol Federasyonu Başkanı Jan Berling, Avrupa Asbaşkanı Wlf Mehrens, Güney Kore Tekerlekli Sandalye Basketbol Federasyonu Başkanı In Chul Shin ve diğer yetkililer katıldı.

 

Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Tebriği

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Tüm Camiamızın bayramını kutladığını dile getirdi.

“Tüm Spor Kulüpleri Başkanları, Yöneticileri, Antrenörleri, Sporcuları, Takımlarımızı ve Milli takımımızı oluşturan destek personelleri, sağlık ekipleri, Hakemlerimiz, Gözlemcilerimiz, tüm kurullarımızın, federasyonumuza destek veren tüm sponsor firmalarımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, hayırlı bayramlar dilerim.”

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Sponsorlarımızdan Vestel Yetkilileri Kampımızı ziyaret etti.

Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde Riva’da bulunan Milli Takımımıza Vestel CMO’su-Vestel Pazarlama Genel Müdürü Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Marka İletişim, Deneyim ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Osman Badur moral ziyaretinde bulundu.

Türkiye’nin gururu Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olması için yoğun bir şekilde çalıştığı bu süreçte, Vestel’in üst düzey yöneticileri takımımızı ziyaret ederek moral verdi. Ziyaret sırasında Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Osman Badur, Milli Takımımıza başarılar dileyerek, oyuncuların ve teknik ekibin hedeflerine ulaşmaları için desteklerini sundular.

Duygu Badem Uylukçuoğlu; Vestel olarak, Türk sporuna ve Milli Takımımıza olan desteğimizi sürdürüyor ve bu tür önemli organizasyonlarda milli ruhu ve birliği güçlendirmeye devam ediyoruz. Sporun birleştirici gücüne inanan Vestel ailesi olarak, Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz.

Milli Takımımıza ve teknik ekibine başarılar diler, Avrupa Şampiyonası’nda elde edecekleri başarılar için sabırsızlıkla beklediğimizi belirtiriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Lig Üçüncüsü

Bitexen Ampute Futbol 1.Lig Üçüncüsü; Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü, 14 hafta boyunca kıyasıya rekabetin sürdüğü 1.ligde Sezon sonunda 28 puan alarak üçüncü olan Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Başkanı, yöneticileri ve Sporcularını tebrik ediyoruz. Gelecek sezonda başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P