BİZİ TAKİP ET!

‘Dünyanın en iyilerini ağırlıyoruz’

Başkan Demirhan Şerefhan: TS Basketbolunda dünyanın en iyilerini ağrırlamak gurur verici…

 

Birincisi 2001 yılında gerçekleştirilen ve geleneksel hale gelen 6. Dr. Trawınskı Uluslararası Tekerlekli Sandalye Basketbol Turnuvası, Türkiye-Almanya Milli takımları arasında bugün oynanan müsabakayla devam etti.

ŞEREFHAN: "TEKERLEKİ SANDALYE BASKETBOLUNDA DÜNYA’NIN EN İYİLERİNİ AĞIRLAMAK GURUR VERİCİ"

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Demirhan Şerefhan, bu sene Dünya genelinde yapılan en önemli tekerlekli sandalye basketbol organizasyonu çünkü Dünya’nın en iyileri burada. Türkiye’nin ev sahipliğinde, İtalya, İspanya, Almanya, Amerika ve Kanada bu organizasyona katılıyorlar. Bu turnuvada yapılan müsabakalar, 5-15 Temmuz tarihlerinde Kore’de yapılacak Dünya Şampiyonası öncesi bir hazırlık mahiyeti taşıyor. Bir diğer önemi ise Dr. Trawinski adına yapılıyor olması. Bu yıl altıncısını düzenliyoruz. Hem Dr. Trawinski’nin adını yaşatmak hem de ülkemizde gerçekten düzgün bir tekerlekli sandalye basketbol turnuvası yapıyor olmak gurur verici” şeklinde konuştu.

Öte yandan, 17 Ağustos 1999 depreminde Sakarya’da yaşamını yitiren Alman spor adamının anısına düzenlenen ve birincisi 2001 yılında gerçekleştirilen 6. Dr. Trawinski Uluslar arası Tekerlekli Sandalye Basketbol Turnuvası yarın oynanacak müsabakalar ve ödül töreni ile sona erecek.

Duyurular

Türkiye-Özbekistan Maçı Canlı Yayın

24.04.2024 tarihinde saat 17:00’da oynanacak olan Türkiye – Özbekistan hazırlık karşılaşması aşağıdaki linkten canlı olarak yayınlanacaktır.

 

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Antalya Hazırlık Kampımızdan Kareler

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

İlk Hazırlık Maçımızda İngiltereyi 2-1 Mağlup ettik.

İlk Hazırlık maçımızda Milli takımımız sahadan 2-1 galip ayrıldı. Takımımızın gollerini 17. ve 36. dakikalarda Ömer Güleryüz kaydederken, İngiltere 50. dakikada Heald Martin’in attığı golle farkı bire indirdi. Karşılaşma bu skorla sona ererken, milli takımımız ilk hazırlık maçında sahadan 2-1 galip ayrıldı.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P