BİZİ TAKİP ET!

Dünyanın Kalbi Adana’da Atacak

Dünyanın kalbi Adana’da atacak…

     Adana 5-15 Eylül tarihleri arasında Türkiye’de ilk kez dünya şampiyonasına misafirlik yapmaya hazırlanıyor.

     Dünya Şampiyonası Organizasyon Komitesi Genel Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. İsmail Güneş, Adana’da ilk kez bir dünya şampiyonası düzeyinde organizasyonun gerçekleşecek olmasının gurur verici olduğunu söyledi. Dünya Şampiyonası Organizasyon Komitesi Genel Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. İsmail Güneş ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Asbaşkanı Ali Duran Karakaya, Adana Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Menevşe ve Meclis Başkanı Tarkan Kulak ile yöneticileri ziyaret ederek şampiyona hakkında bilgi verdi. Güneş ve Karakaya, 12 Ülke milli takımının katılımı ile düzenlenecek şampiyonanın Adana ve ülkemiz açısından büyük önem taşıdığına dikkat çekerek, bu konuda destek istediler.

     Ticaret Odası Başkanı Atilla Menevşe ve Meclis Başkanı Tarkan Kulak, Adana ve ülkemizin tanıtımı için yapılan her alanda desteğe hazır olduklarını ifade ettiler. Adana’nın her alanda birlik ve beraberlik ile uluslararası alanda tanıtımının önemine vurgu yaparak, "Şampiyona süresince 12 değişik ülkeden gelecek sporcu, hakem, delegasyon, sporcu yakınları, basın mensuplarına Adana’nın tanıtımını en güzel şekilde yapmalıyız. Ticaret Odası olarak her türlü desteği imkânlar ölçüsünde vermeye hazırız ve bu destekten de oldukça mutlu oluruz." şeklinde konuştular.

     4 yılda bir düzenlenen ve 5.’si Adana’da organize edilecek olan Dünya Gençler Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası’na ev sahipliği yapmanın heyecanını yaşadıklarını belirten Dünya Şampiyonası Organizasyon Komitesi Genel Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. İsmail Güneş ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Asbaşkanı Ali Duran Karakaya, "İlki 1997 yılında Kanada’nın Toronto, ikincisi 2001 yılında Brezilya’nın Blumenau, Üçüncüsü 2005 yılında İngiltere’nin Birmingham kentinde düzenlendi. 2009 Yılında Fransa’nın başkenti Paris’in ev sahipliği yaptığı organizasyonu düzenleme onuruna bu kez zorlu bir adaylık sürecinden sonra aday kentleri geride bırakarak Adana erişti. Engelli sporları dalında dünya ölçeğinde düzenlenen en büyük tekerlekli sandalye basketbol organizasyonlarından biri olan Dünya Gençler Şampiyonasının açılış maçı 7 Eylülde Türkiye ile Venezüella arasında Yüregir Serinevler Spor Salonunda gerçekleşecek. 15 Eylüle kadar sürecek olan şampiyonada Adanalılar birbirinden heyecanlı 45 maçı izleme şansını bulacaklar" diye konuştular

Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Tebriği

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Tüm Camiamızın bayramını kutladığını dile getirdi.

“Tüm Spor Kulüpleri Başkanları, Yöneticileri, Antrenörleri, Sporcuları, Takımlarımızı ve Milli takımımızı oluşturan destek personelleri, sağlık ekipleri, Hakemlerimiz, Gözlemcilerimiz, tüm kurullarımızın, federasyonumuza destek veren tüm sponsor firmalarımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, hayırlı bayramlar dilerim.”

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Sponsorlarımızdan Vestel Yetkilileri Kampımızı ziyaret etti.

Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde Riva’da bulunan Milli Takımımıza Vestel CMO’su-Vestel Pazarlama Genel Müdürü Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Marka İletişim, Deneyim ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Osman Badur moral ziyaretinde bulundu.

Türkiye’nin gururu Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olması için yoğun bir şekilde çalıştığı bu süreçte, Vestel’in üst düzey yöneticileri takımımızı ziyaret ederek moral verdi. Ziyaret sırasında Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Osman Badur, Milli Takımımıza başarılar dileyerek, oyuncuların ve teknik ekibin hedeflerine ulaşmaları için desteklerini sundular.

Duygu Badem Uylukçuoğlu; Vestel olarak, Türk sporuna ve Milli Takımımıza olan desteğimizi sürdürüyor ve bu tür önemli organizasyonlarda milli ruhu ve birliği güçlendirmeye devam ediyoruz. Sporun birleştirici gücüne inanan Vestel ailesi olarak, Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz.

Milli Takımımıza ve teknik ekibine başarılar diler, Avrupa Şampiyonası’nda elde edecekleri başarılar için sabırsızlıkla beklediğimizi belirtiriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Lig Üçüncüsü

Bitexen Ampute Futbol 1.Lig Üçüncüsü; Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü, 14 hafta boyunca kıyasıya rekabetin sürdüğü 1.ligde Sezon sonunda 28 puan alarak üçüncü olan Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Başkanı, yöneticileri ve Sporcularını tebrik ediyoruz. Gelecek sezonda başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P