BİZİ TAKİP ET!

TBESF HABER

Düş’ün Psikoloji Ve TBESF Arasında İş Birliği Protokolü imzalandı

Düş’ün Psikoloji ve TBESF arasında 81 ilde engelli sporcularımızın Psikolojik Sağlamlık Geliştirme Programı ile ilgili iş birliği protokolü imzalandı.

27.02.2023 tarihinde Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonunun Ankara’da bulunan hizmet binasında gerçekleşen toplantıya Başkan Muaz Ergezen, Genel Sekreter Mehmet Berk İnan, Düş’ün Psikoloji kurucusu Başak Aslan ve Türkiye Saha Komiserleri Yönetim Kurulu Üyesi Can Yenisöz katıldı.

  Psikolojik sağlamlığın sporda önemini vurgulayan Başkan Ergezen ‘’Spor Psikolojisi camiamızdan bağımız düşünülemeyecek bir konu” Düş’ün Psikoloji ile Avrupa Birliği projeleri kapsamında gerekli çalışmalarımızı yaptık. İnşallah yararlı bir iş birliği olur’’ dedi.

Düş’ün Psikoloji Kurucusu Başak Aslan ise teşekkür ederek “TBESF ile ortak bir yola girdiğimiz için çok mutluyuz. Engelli Sporcularımızın Psikolojik Sağlamlığı ile ilgili Türkiye’de bu kapsamda yapılmış en büyük proje olacağını bildirmek isterim” ifadelerini kullandı.

 

TBESF HABER

Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanımız Alpaslan Erkoç, 3 Aralık Dünya Engelliler gününde “Ümraniye Engelsiz Spor Merkezi’nin” açılışında bir araya geldi. Sayın Bakanımız, etkinlik boyunca yüzlerce bireyle yakından ilgilenerek samimi ve güler yüzlü desteğini esirgemedi.

Ülke olarak, engelli bireylere yönelik sunduğu kapsamlı desteklerle bilinen Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, Spor Bakanımızın da kararlı ve kapsayıcı politikalarıyla engelli sporcularımıza daha geniş olanaklar sunmaya devam ediyor. Bu desteklerle birlikte, sporda yeni başarılar elde ederek ülkemize madalyalar ve şampiyonluklar getirmeyi hedefliyoruz

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

AMPUTE FUTBOL MERKEZ HAKEM KURULU

Federasyonumuz Ampute Futbol Merkez Hakem Kurulu görevlendirilmesi ve kurul içi görev dağılımı aşağıdaki gibidir. Camiamıza duyurulur.

A.F. MHK Başkanı Ahmet Emin ALANKA

A.F. MHK Bşk V. Alpaslan ACIMERT

A.F. MHK HAAK Başkanı Murat YÜZGEÇ

A.F. MHK EPAK Başkanı Utku TUNAVELİOĞLU

A.F. MHK Raportör Mustafa ÇAVUŞ

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

Şahinbey Belediye GSK, Şampiyonlar Ligi Şampiyonu

Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü, İspanya’nın Estepona kentinde düzenlenen Şampiyonlar Ligi’nde muhteşem bir performans sergileyerek tüm maçlarını galibiyetle tamamlayarak şampiyonluğa ulaştı.

 

Heyecan dolu bir finalde, Polonya’nın güçlü temsilcisi Wisla Krakow ile karşı karşıya gelen Şahinbey Belediye, 2-0 geriye düştüğü maçı 3-2’lik üstünlükle tamamlayarak unutulmaz bir zafer elde etti. Kulüp tarihindeki bu büyük başarı, oyuncuların azim ve kararlılığıyla birleşerek ortaya koydukları olağanüstü performansın bir yansımasıydı.

 

Bu büyük başarıya ulaşmamıza katkıda bulunan tüm sporcularımızı, teknik kadromuzu, yöneticilerimizi tebrik ederiz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P