BİZİ TAKİP ET!

Elke Lale Van Achterberg ve Hakan Akkaya Madalya Umutlarını Bir Sonraki Şampiyonaya Bıraktı

Polonya’nın başkenti Varşova’da devam eden TS Eskrim Dünya Kupası’nda ülkemizi iki milli sporcumuz temsil etti. Kadınlar Flöre kategorisinde mücadele eden Elke Lale Van Achterberg, Honk Konglu sporcu Chui Yee’e yenilerek çeyrek finalde turnuvaya veda etti. Diğer milli sporcumuz Hakan Akkaya ise, Erkekler Epe kategorisinde Rusya milli takımından Maxim Shaburov’a çeyrek finalde yenilerek madalya umudunu bir sonraki şampiyonaya bıraktı.

Uluslararası Tekerlekli Sandalye ve Ampute Spor Federasyonu (IWAS) tarafından düzenlenecek bir diğer organizasyon olan TS Eskrim U17&U23 Dünya Şampiyonası, yine başkent Varşova’da 9 Temmuz Pazartesi günü başlayacak. 15 Temmuz’a kadar devam edecek şampiyonada iki sporcumuz milli formayla madalya şansı arayacak. Sporcularımızın müsabaka takvimleri ise şöyle: 

Tekerlekli Sandalye Eskrim U17&U23 Dünya Şampiyonası (9-15 Temmuz)

Elke Lale Van Achterberg: 
11 Temmuz Çarşamba günü U-17 Flöre kategorisi
12 Temmuz Perşembe günü U-23 Flöre kategorisi
13 Temmuz Cuma günü U17 Epe kategorisi
14 Temmuz Cumartesi günü Epe kategorisi

Hakan Akkaya:
12 Temmuz Perşembe günü U-23 Flöre kategorisi
14 Temmuz Cumartesi günü U-23 Epe kategorisi

Milli sporcularımıza başarılar dileriz.
Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Tebriği

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Tüm Camiamızın bayramını kutladığını dile getirdi.

“Tüm Spor Kulüpleri Başkanları, Yöneticileri, Antrenörleri, Sporcuları, Takımlarımızı ve Milli takımımızı oluşturan destek personelleri, sağlık ekipleri, Hakemlerimiz, Gözlemcilerimiz, tüm kurullarımızın, federasyonumuza destek veren tüm sponsor firmalarımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, hayırlı bayramlar dilerim.”

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Sponsorlarımızdan Vestel Yetkilileri Kampımızı ziyaret etti.

Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde Riva’da bulunan Milli Takımımıza Vestel CMO’su-Vestel Pazarlama Genel Müdürü Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Marka İletişim, Deneyim ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Osman Badur moral ziyaretinde bulundu.

Türkiye’nin gururu Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olması için yoğun bir şekilde çalıştığı bu süreçte, Vestel’in üst düzey yöneticileri takımımızı ziyaret ederek moral verdi. Ziyaret sırasında Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Osman Badur, Milli Takımımıza başarılar dileyerek, oyuncuların ve teknik ekibin hedeflerine ulaşmaları için desteklerini sundular.

Duygu Badem Uylukçuoğlu; Vestel olarak, Türk sporuna ve Milli Takımımıza olan desteğimizi sürdürüyor ve bu tür önemli organizasyonlarda milli ruhu ve birliği güçlendirmeye devam ediyoruz. Sporun birleştirici gücüne inanan Vestel ailesi olarak, Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz.

Milli Takımımıza ve teknik ekibine başarılar diler, Avrupa Şampiyonası’nda elde edecekleri başarılar için sabırsızlıkla beklediğimizi belirtiriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Lig Üçüncüsü

Bitexen Ampute Futbol 1.Lig Üçüncüsü; Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü, 14 hafta boyunca kıyasıya rekabetin sürdüğü 1.ligde Sezon sonunda 28 puan alarak üçüncü olan Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Başkanı, yöneticileri ve Sporcularını tebrik ediyoruz. Gelecek sezonda başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P