Follow Us

10. Fazza Para Halter Dünya Kupası Yarın Başlıyor

10. Fazza Para Halter Dünya Kupası, yarın Dubai’de başlayacak. 

Uluslararası Paralimpik Komite (IPC) tarafından düzenlenen organizasyonda 39 ülkeden 220 sporcu mücadele edecek. Halter Milli Takımımız, turnuvaya 8 sporcuyla katılacak. Dünya Kupası, 12 Şubat Salı günü sona erecek.
 
Müsabakaların ilk gününde 49 ve 54 kiloda erkekler, 41 kiloda kadınlar podyuma çıkacak. Milli sporcularımızdan Abdullah Kayapınar, TSİ 14.45’te erkekler 49 kiloda, Serkan Çakmaz ise TSİ 16.45’te erkekler 54 kiloda yarışacak.
 

Şampiyonada Türkiye’yi temsil edecek haltercilerimiz şöyle: 

Kadınlar
45 Kilo: Nazmiye Muratlı
73 Kilo: Sibel Çam
55 Kilo: Besra Duman
61 Kilo: Yasemin Ceylan Baydar
73 Kilo: Gamze Sayar 

Erkekler 

49 Kilo: Abdullah Kayapınar
54 Kilo: Serkan Çakmaz
107 Kilo: Faruk Öztürk 

Teknik ve İdari Kadro
Kafile Başkanı: Mehmet Atilla Şirin
Teknik Direktör: Arif Kıran
Fizyoterapist: Rabia Gülçin Seyhan 


Announcements

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

Continue Reading

Announcements

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

Continue Reading

Announcements

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P