Follow Us

11 AYDA 114 MADALYA

11 Ayda 114 Madalya ve 3.3 Milyon TL Maddi Destek…

11 AYDA 114 MADALYA ve 3.3 MİLYON TL MADDİ DESTEK

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Demirhan Şerefhan yaptığı açıklamada , sporcularının uluslararası müsabakalar, Dünya ve Avrupa Şampiyonalarında 11 Ayda 114 madalya kazandıklarını , bunların içinde dünya ve avrupa şampiyonu olan sporcularının da bulunduğunu söyledi. Bunun bir rekor olduğunu belirten Şerefhan sportif başarının yanısıra idari bir başarı ile yine 11 Ayda 3.3 Milyon TL ayni ve nakdi destek bulduklarını belirtti.

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünün Paralimpik Branşlarda lokomotif federasyonu olduklarını belirten Şerefhan, 2016 Rio Paralimpik Oyunları hedefleri doğrultusunda , 2014 senesinden itibaren bu branşlarda tüm puanlı müsabakalara katılmak gerektiğini, bütçelerinin daha da yüksek olmasını aksi takdirde 2016 Rio sıralamasında başka ülke sporcularının bizim sporcularımızın önüne geçebileceklerini belirtti.

Bir diğer hedeflerinin daha fazla sponsor bulmak olduğunu belirten Şerefhan, sponsorluk ile ilgili görüşmelerinin devam ettiğini, Garanti Bankasından sonra yeni sürpriz sponsorların engelli sporlarına destek vereceğini söyledi. Ayrıca 2016 Rio Paralimpik Oyunlarına 12 Paralimpik Branşta katılmayı ve bu branşların içinde bugüne kadar katılmadığımız Boccia ve Yelken branşlarının da dahil edilmesini hedeflediklerini belirtti.

Sponsor bulma ve Sportif Başarı bakımından çok başarılı bir yıl geçirdiklerini belirten Şerefhan, yerimizde saymayacağız, bu ülke bize bu misyonda bir görev verdiyse her türlü zorluğa rağmen elimizden geldiğince çalışıp üretmeye devam edeceğiz dedi.

 

TBESF NEWS

Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanımız Alpaslan Erkoç, 3 Aralık Dünya Engelliler gününde “Ümraniye Engelsiz Spor Merkezi’nin” açılışında bir araya geldi. Sayın Bakanımız, etkinlik boyunca yüzlerce bireyle yakından ilgilenerek samimi ve güler yüzlü desteğini esirgemedi.

Ülke olarak, engelli bireylere yönelik sunduğu kapsamlı desteklerle bilinen Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, Spor Bakanımızın da kararlı ve kapsayıcı politikalarıyla engelli sporcularımıza daha geniş olanaklar sunmaya devam ediyor. Bu desteklerle birlikte, sporda yeni başarılar elde ederek ülkemize madalyalar ve şampiyonluklar getirmeyi hedefliyoruz

Continue Reading

Announcements

SÜPER LİG 5.HAFTA HAKEM VE GÖZLEMCİ ATAMALARI

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu 2023-2024 faaliyet programı çerçevesinde oynanan “Bitexen Ampute Futbol Süper Ligi” 5. Hafta Hakem ve gözlemci atamaları aşağıdadır;

5. hafta atamalar

Continue Reading

TBESF NEWS

AMPUTE FUTBOL MERKEZ HAKEM KURULU

Federasyonumuz Ampute Futbol Merkez Hakem Kurulu görevlendirilmesi ve kurul içi görev dağılımı aşağıdaki gibidir. Camiamıza duyurulur.

A.F. MHK Başkanı Ahmet Emin ALANKA

A.F. MHK Bşk V. Alpaslan ACIMERT

A.F. MHK HAAK Başkanı Murat YÜZGEÇ

A.F. MHK EPAK Başkanı Utku TUNAVELİOĞLU

A.F. MHK Raportör Mustafa ÇAVUŞ

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P