Follow Us

Announcements

2.Olağanüstü Genel Kurul İçin Noter Huzurunda Delege Belirleme Kura Çekimi

3 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak 2.Olağanüstü Genel Kurul’da oy kullanacak kulüp delegelerinin sayılarının Ana Statü ve Bağımsız Spor Federasyonlarının Çalışma Usul ve Esasları Hakkındaki Yönetmelik gereği Olimpik ve Paralimpik federasyonlarda yasal sınır olan 300(Üçyüz) delegeyi aşmamak şartı ile Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü Hukuk Müşavirliğinden alınan görüş ve Tahkim Kurulu tarafından verilen emsal kararlarda göz önüne bulundurarak fazla olan delege sayısının,her grup kendi içerisinde değerlendirilerek, grup bazında Noter huzurunda kura çekilerek kura ile kanunda öngörülen sayıya indirilmesi gerektiğinden, Delege belirlenmesi ile ilgili Noter Huzurun’da kura çekimi 30 Mart 2023 Perşembe günü saat 15:00’da TBESF merkezinde yapılacaktır.

Noter huzurunda yapılacak olan kura çekimine kulüplerimiz kendi imkanları ile katılabileceklerdir.

 

NOT: Kura çekimi TBESF YouTube hesabından canlı olarak takip edilebilecektir.

Announcements

Vefat&Başsağlığı

Ampute Futbol Teknik Kurul Başkanı Özer Tuğ’un hayatını kaybettiğini derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız.
Merhuma Allah’tan rahmet bütün yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanlığı

Continue Reading

Announcements

Akıncılar T.S. Tenis Türkiye Şampiyonası

Akıncılar T.S. Tenis Türkiye Şampiyonası

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Tekerlekli Sandalye Tenis Akıncılar Türkiye Şampiyonası 21-25 Haziran 2023 tarihleri arasında Manisa, Demirci’de düzenlenecektir.

Akıncılar Türkiye Şampiyonası Regleman

 

 

Müsabaka Adı               :  Tekerlekli Sandalye Tenis Türkiye Şampiyonası

Müsabaka Tarihi          :  21 Haziran – 25 Haziran 2023

Müsabaka Yeri              :  Manisa/Demirci

Son Başvuru Tarihi       :  16 Haziran 2023 Cuma günü saat: 17.00

Fikstür Çekimi              : 21 Haziran 2023 Çarşamba günü saat 17:00 müsabaka yerinde yapılacaktır. Müsabakaya başvuru yapan sporcular fikstür çekimi öncesinde lisansları ile birlikte müsabaka yerinde hazır olmaları gerekmektedir. Mazereti nedeniyle fikstür çekiminde bulunamayacak kişiler mazeret durumlarını belirten bir dilekçeyi müsabakanın Başhakemine iletmek zorundadır.

 

1-Müsabakalara Katılma Şartları:

  Müsabakalara katılacak takım veya sporcular da aşağıdaki şartlar aranır;

 1. a) Küçükler (Junior) kategorisine katılacak sporcuların 18 yaşını doldurmamış olması.
 2. b) Müsabakalara katılacak kulüplerin / sporcuların lisans ve tescillerinin yapılmış olması,

  c)Tekerlekli sandalye tenis sporcularının yanında katılım gerçekleştirecek olan antrenörlerin aşağıda yazılı olan şartlardan birisini taşıması gerekmektedir;

 d)Antrenörlük belgesi veya Federasyondan izin yazısı olmayanlar antrenör olarak sporcuların başında yer alamayacaklardır ve ödeme yapılmayacaktır. Ayrıca sporcuların Bedensel Engelli Sporcu Lisansı bulunması zorunludur.

 

Kategoriler:

 1. a) Büyük Bayanlar kategorisi ( Tekler ve Çiftler )
 2. b) Büyük Erkekler kategorisi ( Tekler ve Çiftler )
 3. c) Küçükler (Junior) Kategorisi ( Tekler )
 4. d) Quad Kategorisi 3 ve üzeri başvuru olması halinde açılacaktır ve  lig usulü oynanacaktır.

 

Not: 14 yaşından gün almış bayan ve erkek sporcular büyükler kategorisinde de müsabakalara katılma hakkına sahiptirler.

 

YAŞ HESABI : Yıl esas alınacaktır. Doğum tarihinden Turnuvanın oynanacağı yıl çıkartılacaktır.

 

 

 

 

2- Müsabakalar:

 1. a) Bütün tekler kategorisi müsabakalarında (junior kategorisi hariç) 6 oyunluk 3 normal set üzerinden oynanacaktır. Çiftler kategorisinde karar puanlı iki set, son set maç tie-break uygulaması yapılacaktır.
 2. b) Müsabakalara sporcular kendi sandalye ve spor ekipmanları ile katılacaklardır.
 3. c) Junior kategorisinde 4 oyunluk kısa set ve son set maç tie-break (10 puan) uygulaması yapılacaktır. (Final Maçı Hakem kararı ile normal set oynatılabilir)

d)Müsabakalarda ITF (Uluslararası Tenis Federasyonu) kuralları geçerlidir.

 1. e) Turnuva Başhakemi kort sayısına göre veya hava şartlarından dolayı oyun formatın da değişiklik yapabilir. 

3-Lisanslar:

Sporcu Lisansları; Tekerlekli sandalye lisans işlemlerini Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu adına il müdürlüklerinden tenis branşı lisansı yaptıracaklardır. Takım lisansı olan sporcular il müdürlüklerine verecekleri dilekçe ile ikinci branş olarak tekerlekli sandalye tenisi branşını ekleteceklerdir.

 

4-Kafile Listeleri

 1. a) Yarışmaya katılacak tüm sporcu, idareci, antrenör ve refakatçi listeleri bulundukları ilin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne müracaat ederek il müdürlükleri tarafından verilecek imzalı kafile listesini en geç 16 Haziran 2023 Cuma günü mesai bitimine kadar Federasyonun 0 312 311 68 52 numaralı faksına gönderilecek ve aslı yarışma yerinde Federasyon görevlisine teslim edilecektir.

 

5- Refakatçi:

Junior kategorisinde şampiyonaya katılan sporcular ile diğer kategorilerde %80 ve üzeri engeli bulunan sporcular şampiyonaya refakatçileri ile beraber katılabileceklerdir.

Not: %80 ve üzeri engeli bulunan sporcuların engel derecelerinin belirtildiği sağlık raporlarını, katılım formu ile birlikte federasyona göndermeleri gerekmektedir.

 

6- Konaklama:

Şampiyonaya katılacak tüm sporcular, antrenörler ve 5. madde de belirtilen şartlara uygun refakatçiler konaklamadan yararlanacaktır.

 

7- Ödemeler:

Turnuvaya katılan tüm sporcu, refakatçı ve antrenörlerin barınma ve yemek ihtiyaçları Manisa/Demirci Belediyesi tarafından karşılanacak olup, Turnuva yol harcırahı her kategori için ayrı ayrı sadece ilk üç derece giren sporcu ve 5. Madde de belirtilen şartlara uyan Antrenör yada Refakatçıya verilecektir. ( Derece giren sporcuların yanlarında hem Refakatçı, hem Antrenör varsa ödeme sadece sporcu ve yanındaki 1 kişiye yapılacaktır.)

 

 

İrtibat           :  Ahmet OTMAN  (0543 808 57 26)

Milli Takım Antrenörü

 

 

Continue Reading

Announcements

Başkan Erkoç Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Kutladı

TBESF Başkanı Alpaslan Erkoç, 28 Mayıs 2023 tarihinde düzenlenen seçimlerde Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan’ı kutladı.

Başkan Erkoç mesajında şu ifadelere yer verdi:

Muhterem Cumhurbaşkanım, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu ve şahsım namına en kalbî hürmetlerimin kabulünü arz eder, 28 Mayıs 2023 seçimlerinin demokratik bir surette tamamlanması ve Türk halkının yüksek teveccühüyle yeniden Türkiye Cumhurbaşkanı seçilmeniz münasebetiyle Zatıalilerini tebrik ederim.

Dünyanın yakından takip ettiği neticeleri gönül coğrafyamızda büyük bir memnuniyetle karşılanan seçimlerde Türk halkı, hem dünyaya Türk demokrasisinin seviyesini ispat etmiş hem de önderliğinizde her alanda edinilen büyük kazanımları takdir etmiştir.

‘Türkiye Yüzyılı’ doğrultusunda belirlediğiniz büyük hedeflere ulaşmada Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu ailesi olarak her zaman yanınızda olduğumuzu ifade etmek isterim. En derin saygı ve hürmetlerimle.“

 

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P