Follow Us

2016 Rio Paralimpik Oyunları

Brezilya’da 7-18 Eylül tarihlerinde düzenlenen 2016 Rio Paralimpik Oyunları’nda 2 altın 1 gümüş ve 2 bronz madalya kazandık.

2016 Rio Paralimpik Oyunları’nda 2 altın 1 gümüş ve 2 bronz madalya kazandık.

Halterde Nazmiye ve Masa Tenisinde Abdullah altın madalya kazandırdı
Masa Tenisinde Kübra Korkut gümüş madalya kazandırdı
Atıcılıkta Ayşegül Pehlivan bronz madalya kazandırdı
Erkekler takım masa tenisi bronz madalya kazandırdı

YÜZME
Yüzme – Özlem Kaya’nın performansı
Yüzme – Özlem Kaya’nın performansı – 2
Yüzme – Özlem Kaya’nın performansı – 3
Yüzme – Sevilay Öztürk’ün performansı
Yüzme – Beytullah Eroğlu’nun performansı
ATICILIK
Ayşegül’den bronz madalya
TS BASKETBOL
Türkiye 65 – 49 Brezilya
Türkiye 68 – 65 İspanya
Türkiye 67 – 50 Hollanda
Türkiye 67 – 46 Kanada
Türkiye 60 – 62 Avusturalya
Türkiye 65 – 49 Japonya
MASA TENİSİ
Erkek takım masa tenisinden bronz madalya
Abdullah’tan altın madalya
Masa tenisi – Neslihan Kavas’ın performansı
Masa Tenisi – Kübra Korkut’un performansı
Masa tenisi – Süleyman Vural’ın performansı
ATLETİZM
Atletizm – Hamide Kurt’un performansı
Atletizm Hamide Kurt’un performansı – 2
Atletizm – Zübeyde Süpürgeci’in performansı
Atletizm – Zübeyde Süpürgeci’in performansı – 2
Atletizm – Zeynep Acet’in performansı
HALTER
Halter – Sibel Çam’ın performansı
Nazmiye’yi ilk tebrik eden Başkanımız oldu
Nazmiye’den teşekkür konuşması
Nazmiye’den Altın madalya!
2016 RİO PARALİMPİK OYUNLARI ÖNCESİ
2016 Rio Paralimpik’te Türk kafilesinin geçişi
Milli sporcularımız idmanda
Rio’da İstiklal Marşımız okunuyor
Rio’da hoşgeldiniz seremonisi
Başkanmız Uztürk ile Rio’ya giderken uçakta röportaj
Bakanımız Rio için başarılar diledi

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu olarak kafilemizde 8 branşta 49 sporcu bulunmaktadır.

Atıcılık (9): Muharrem Korhan Yamaç, Cevat Karagöl, Savaş Üstün, Hakan Çevik, Murat Oğuz, Çağla Atakal, Ayşegül Pehlivanlar, Aysel Özgan, Suzan Çevik

Masa tenisi (9): Neslihan Kavas, Ümran Ertiş, Kübra Korkut, Abdullah Öztürk, Ali Öztürk, Nesim Turan, Hatice Duman, Nergiz Altıntaş, Süleyman Vural

Okçuluk (8): Handan Biroğlu, Erdoğan Aygan, Bülent Korkmaz, Zehra Özbey Torun, Merve Nur Eroğlu, Naci Yenier, Ömer Aşık, Sadık Savaş

Atletizm (4): Hamide Kurt, Zübeyde Süpürgeci, Zeynep Acet, Nurşah Usta

Halter (3): Nazmiye Muratlı, Sibel Çam, Dilfiroz Kuzdağı

Yüzme (3):
Beytullah Eroğlu, Özlem Kaya, Sevilay Öztürk

Tekerlekli sandalye tenis (1):
Büşra Ün

Tekerlekli sandalye basketbol (12 sporcu): Özgür Gürbulak, İbrahim Yavuz, Kaan Dalay, İsmail Ar, Deniz Acar, Cem Gezinci, Fikri Gündoğdu, Ferit Gümüş, Yasin Cırgaoğlu, Uğur Toprak, Selim Sayak, Kemal Kaan Şafak

Announcements

Millilerimiz Yurda Döndü

Federasyon Başkanımız, Teknik ekibimiz ve Sporcularımız ayağının tozuyla A Habere demeç verdi.

 

Continue Reading

TBESF NEWS

3.Kez AVRUPA ŞAMPİYONUYUZ

Continue Reading

TBESF NEWS

ŞAMPİYON TÜRKİYE

1-8 Haziran 2024 tarihleri arasında Fransa’nın Evian kentinde gerçekleştirilen Ampute Futbol Avrupa şampiyonasında Milli takımımız Final maçında İspanya’yı 3-0 yenerek 3. kez şampiyon olmayı başardı.

Milli takımımızda golleri, Rahmi Özcan, Ömer Güleryüz ve Fatih Şentürk kaydetti.

Böylelikle tarihte yapılan tüm Avrupa Şampiyonalarında ülkemiz “Şampiyon” olma başarısı göstermiş oldu.

 

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P